Sportas

2019.08.29 16:00

Futbolo specialistai tiki „Sūduvos“ šansais: tokiomis rungtynėmis reikia mėgautis

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.29 16:00

Jau ketvirtadienio vakarą Marijampolės „Sūduva“ stos į mūšį Vengrijoje, po kurio tikėsis namo grįžti kaip didvyriai – prieš dvikovą su Budapešto „Ferencvaros“ marijampoliečiai yra labai arti to, jog pirmą kartą istorijoje prasimuštų į UEFA Europos lygos grupių etapo varžybas.

Rungtynių transliaciją nuo 21 valandos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Po prieš savaitę namuose pasiektų lygiųjų 0:0 šį kartą sūduviečiams net nėra būtina pergalė – jiems pakaktų ir rezultatyvių lygiųjų: tokiu atveju komanda į Europos lygos grupes žengtų dėl įvarčių, įmuštų išvykoje taisyklės.

Kad „Sūduva“ šiemet gali žengti istorinį žingsnį tiki ir Aurelijus Skarbalius, kurio praeityje treniruotos Vilniaus „Žalgirio“ ir Vilniaus „Riterių“ komandos anksčiau ne kartą kovėsi su „Sūduva“.

Kalbėdamas su portalu LRT.lt futbolo specialistas teigė, jog, jo manymu, yra keli esminiai faktoriai, galintys nulemti „Sūduvos“ sėkmę vakaro rungtynėse.

„Argumentai, kurie yra labai svarūs: pirmas – aš tikiu, kad „Sūduva“ gali išvykoje įmušti įvartį, nes tai yra komanda, kuri savo patyrimu ir tikėjimu parodė, jog, neturėdami daug progų, gali tai padaryti. Reikia tikėtis, kad pavyks susikurti ir standartinių situacijų, tai jau būtų didelis žingsnis. Įmušus varžovams jau tektų mušti du, – svarstė A. Skarbalius.

Kitas dalykas – fizinis jų pasirengimas ir žaidimo braižas gynyboje. Matėme, jog visoms komandoms, kurios žaidė prieš „Sūduvą“, buvo sunku kažką apčiuopiamo sukurti. Taip pat ir vartininkas Ivanas Kardumas, kuris, jei yra jo diena, gali išgelbėti komandą sunkiais momentais, o „Sūduvai“ įmušti du įvarčius nėra lengva niekam“.

Panašius „Sūduvos“ kelius į pergalę LRT.lt išskyrė ir dabartinis Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės treneris Valdas Urbonas.

„Pagrindiniai faktoriai, mano akimis, yra tokie: geras komandinės gynybos organizavimas, aštrūs išėjimai į kontratakas, standartinės padėtys ir sėkmė. Sėkmė tikrai yra faktorius ir jis yra svarbus“, – sakė V. Urbonas.

A. Skarbalius taip pat sakė, jog didelė įtampa turėtų slėgti Vengrijos čempionus, nes jų sirgaliai iš komandos tikisi tik patekimo į Europos lygos grupių turnyrą.

„Varžovai yra po didžiuliu spaudimu ir jiems yra būtina praeiti tą etapą. Ir klausimas, kaip jie į tai sureaguos. Jei pačioje rungtynių pradžioje jiems nepavyktų kažko apčiuopiamo sukurti ar įmušti, jų pačių žiūrovai tampa didžiausiu iššūkiu, nes pas žaidėjus tada atsiranda baimė“, – sakė treneris.

Kalbėdamas apie tai, ar priešiška atmosfera Budapešto stadione gali turėti įtakos „Sūduvos“ nusiteikimui rungtynėms, treneris svarstė, jog komanda jau yra užsigrūdinusi tokioms situacijoms.

„Tai yra žaidėjai, kurie jau turi patyrimą, ir tie patys ne lietuviai žaidėjai, jų mentalitete yra ne baimė, o mėgavimasis tokiomis rungtynėmis. Su lietuvių žaidėjais kartais būna taip, kad jie, užuot mėgavęsi, būna lyg išsigandę, nors tai yra vienos linksmiausių gyvenimo rungtynių. Manau, kad tai neturėtų bauginti „Sūduvos“, – sakė A. Skarbalius.

Jam pritarė ir V. Urbonas, sakęs, jog su pastaraisiais metais įgauta patirtimi sūduviečiai tokių arenų bijoti nebeturėtų.

„Yra toks posakis – „patirties nenupirksi už jokius pinigus“. Tai manau, jog „Sūduva“ per tuos paskutinius tris sezonus, kada jie Europoje turėjo tokias ilgas kampanijas, tikrai užsigrūdino.

Kitas dalykas – per tuos metus ir sudėtis kardinaliai nesikeitė, yra nusistovėjęs branduolys, kuris tą patirtį turi, o tai irgi jau yra didelis pliusas. Būtent tas patirties turėjimas tokio aukšto lygio varžybose irgi gali būti priskiriamas prie tų galimos „Sūduvos“ sėkmės faktorių“, – svarstė panevėžietis.

Su komanda į Vengriją išvyko ir traumą besigydęs Paulius Golubickas. Nors iki pat šios savaitė pradžios sportininkas sportavo individualiai, trečiadienį jau dirbo su komanda.

A. Skarbaliaus jaunajam saugui pagyrų negailėjo.

„Šiemet pamatėme truputį naują „Sūduvos“ veidą, kad su tuo pačiu Gratu Sirgėdu, kuris žaidė būdamas sveikas, vėliau iškilo Paulius Golubickas – atsirado žaidėjai, kurie šioje komandoje gali kažką sukurti ir priimti tam tikrą nestandartinį sprendimą, kurie gali griauti varžovų organizaciją.

Pirmose rungtynėse Marijampolėje, kuriose teko daug gintis, trūko žaidėjo, kuris, prieš atiduodamas kamuolį, sugebėtų apsivesti, įveikti savo varžovą ir atlikti perdavimą, kur kamuolys iš karto nebūtų prarastas. Jei P. Golubickas žais – tai būtų didžiulis žingsnis link to“, – dėstė A. Skarbalius.

Su tuo sutiko ir V. Urbonas, sakęs, jog ne tik Pauliaus Golubicko, tačiau ir Jovano Čadženovičiaus sugrįžimas į komandą gali turėti teigiamos įtakos.

„Tikrai turi pridėti kokybės, nes J. Čadženovičius gerai atlieka gynybines funkcijas, gerai išlaiko savo pozicijas, kas yra reikalinga, o Paulius (Golubickas – LRT.lt) gali pridėti aštrumo išeinant į atakas ir pridėti dar kokybės atakuojančiuose veiksmuose“, – aiškino nacionalinės komandos vairininkas.

Tiesa, A. Skarbaliaus teigimu, jaunojo P. Golubicko pasirodymui gali kiek sutrukdyti besigydyta traumą, tačiau strategas sako, jog Lietuvos rinktinės saugas savo žodį tarti gali ir pasirodęs aikštėje po keitimo.

„Vienas minusas – jis tam tikrą laiką negalėjo treniruotis, o mes žinome, kaip tokiame lygyje greitai tai veikia. Gal nuo pradžių jis ir nerungtyniaus, bet, pavyzdžiui, jei bus išleistas antrajame kėlinyje, kai varžovai jau bus kiek nuvargę, taip pat galėtų būti tas žaidėjas, kuris pradėtų tas pavojingas atakas“, – savo nuomonę išsakė treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.