Sportas

2019.08.29 13:09

Pirmoji pažintis su Donguanu: buvusi Jono Kazlausko namų arena, „dingęs“ ryšys ir akreditacijos

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Kinijos2019.08.29 13:09

Jau šį sekmadienį Donguane (Kinija) kovas H grupėje pradės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Nors pačiamie Guangdongo provincijos mieste netrūksta ženklų apie netrukus prasidėsiantį stambiausių šių metų krepšinio turnyrą, ne visi organizaciniai klausimai dar yra išspręsti. Portalas LRT.lt viso pasaulio taurės turnyro metu tiesiai iš Kinijos supažindins su įdomiausiais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir viso turnyro momentais. Šįkart kviečiami susipažinti su pirmosios dienos Kinijoje įspūdžiais.

Ketvirtadienį Donguane pirmieji iš Lietuvos atvykę žurnalistai patraukė į šalia Donguano krepšinio centro, arenos talpinančios daugiau nei 16 tūkstančių sirgalių, įsikūrusį akreditacijos centrą. Nedidelėje, spaudos konferencijų salę primenančioje erdvėje, šeimininkavo nevietinis FIBA darbuotojas ir dvi jo jaunos pagalbininkės kinės, šiek tiek suprantančios anglų kalbą.

Pirmosios akreditacijos medžioklės akimirkos nebuvo sėkmingos – FIBA atstovas pranešė, jog dėl sistemos klaidos nemaža dalis akreditacijų yra tiesiog neparuoštos, todėl teks tenkintis dokumento rezervacijos numeriu. FIBA atstovas tik skėsčiojo rankomis ir patarė pabandyti rytoj atsiimti akreditaciją iš naudo.

Tokia situacija pasikartojo beveik visiems žurnalistams iš Lietuvos. Akreditaciją atsiėmė vos keletas žiniasklaidos priemonių atstovų.

Visgi netrukus paaiškėjo, kad net ir be akreditacijos patekimas į areną nėra komplikuotas. Po nedidelės ir paviršutiniškos daiktų patikros kelias į areną laisvas.

Nuo 2014–2015 m. Donguano krepšinio centre Kinijos krepšinio lygos (CBA) rungtynes žaidžia Guangdongo „Southern Tigers“ klubas, kurį anskčiau yra treniravęs Jonas Kazlauskas. Šiuo metu klube fizinio rengimo treneriu dirba Sigitas Kavaliauskas, o klubo jaunimo sistemoje dirba Egidijus Ženevičius ir Paulius Juodis.

Pirmas įspūdis apie areną – puikus. Viduje atsiverianti erdvė atrodo jaukiai ir pasiruošusi priimti tūkstantines sirgalių minias. Nuojauta kužda, kad aklinai užsipildžiusių tribūnų galime ir neišvysti.

Šalia krepšinio rungtynėms paruoštos aišktės dūzgia FIBA darbuotojai, tikrinantys interneto ryšį bei dėliojantys paskutinius akcentus prieš sekmadienį prasidėsiantį H grupės turnyrą. Problemų netrūksta ir čia – vietinis bevielis ryšys kol kas neleidžia prisijungti nei žurnalistams, nei kitomis ryšio prieigomis besinaudoti bandantiems arenos lankytojams.

FIBA darbuotoja vardu Laura kantriai bandė pagelbėti keliems žurnalistams iš Lietuvos bandydama nurodyti, kaip prisijungti prie arenos bevelio ryšio, tačiau greitai ir ji suprato – problema iki galo dar neišspręsta. Laimę teks bandyti ir sėkmės tikėtis jau tik penktadienį.

Būtent penktadienį arenos lankus Donguano krepšinio centre išbandys ir pirmąją treniruotę surengs Lietuvos rinktinė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ketvirtadienį dar sportavo „Souther Tigers“ klubo treniruočių bazėje.

Šeštadienį vyks oficialios visų keturių H grupės komandų pristatomosios spaudos konferencijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt