Sportas

2019.08.29 08:32

Paskutinis žingsnis iki svajonės: kokių pasikeitimų „Sūduvos“ sudėtyje galima laukti Vengrijoje?

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.29 08:32

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai jau ketvirtadienio vakarą Budapešto „Groupama“ stadione stos į lemiamą kovą su Vengrijos čempionais „Ferencvaros“ ir po maždaug dviejų valandų kovos arba šoks istorinės pergalės šokius, arba turės nuryti karčią pralaimėjimo piliulę.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 21 valandos kviečiame stebėti LRT PLIUS kanalu arba portale LRT.lt.

Pirmose rungtynėse užfiksuotas rezultatas 0:0 reiškia, jog „Sūduvai“ Vengrijoje reikalinga bet kokia pergalė arba rezultatyvios lygiosios – pastaruoju atveju „Sūduvą“ į Europos lygos grupės varžybas išvestų įvarčių išvykoje taisyklė.

Lyginant su pirmomis rungtynėmis marijampoliečiai gali sulaukti dviejų jas praleidusių žaidėjų – dėl viršyto geltonų kortelių limito mačą Marijampolėje praleidęs Jovanas Čadženovičius ir po kirkšnies traumos atsistatantis Paulius Golubickas į Vengriją su komanda išvyko.

Tiesa, dėl pastarojo pasirodymo aikštėje neaiškumų vis dar lieka – sportininkas savaitę po mačo Marijampolėje kartu su komanda nesitreniravo, o atsistatinėjo individualiai, tad jo galimybės pasirodyti aikštėje bent jau starto vienuolikėje atrodo miglotai.

Portalas LRT.lt rungtynių dieną pateikia savo spėjimą, kaip lemiamam mūšiui savo vyrus gali išrikiuoti vyriausiasis komandos treneris Vladimiras Čeburinas.

Kaip ir prieš savaitę, bent kelios pozicijos yra aiškios ir neturėtų būti rotuojamos.

Ramybę vartuose garantuoti bandys vos 4 įvarčius per 7 Europos turnyruose sužaistas rungtynes praleidęs Ivanas Kardumas.

Vidurio gynėjų trio turėtų būti tradiciniai jo nariai Algis Jankauskas ir Semiras Kerla.

Kaip ir prieš savaitę, iki galo nėra aiški situacija dėl trečiojo vidurio gynėjo – kandidatai čia yra du: kone viso sezono metu ten žaidęs Aleksandaras Živanovičius ir praėjusią savaitę dėl netekčių į kovą mestas Ivanas Hladikas.

Slovakas didelę sezono dalį buvo naudojamas tik kaip rotacijos žaidėjas ir savo šansų sulaukdavo nedažnai, tačiau rungtynėse su „Ferencvaros“ praėjusį ketvirtadienį išvydo savo pavardę startiniame protokole.

Verta pasakyti, jog su įtampa 26-erių gynėjas susitvarkė – kertinių klaidų padaryta nebuvo, o ir dialogas su greta žaidžiančiais partneriais buvo rastas.

Straipsnio autorius spėja, jog V. Čeburinas šio trejeto neardys ir I. Hladikas į aikštę nuo pradžių žengs ir Slovakijoje.

Tai reiškia, jog kairiajame krašte rungtynes ir vėl pradėti turėtų A. Živanovičius. Prieš savaitę po ilgokos pertraukos į kraštą mestas žaidėjas iš bendro konteksto per daug neiškrito ir, nepaisant to, jog atakoje itin aktyvus nebuvo, sėkmingai dirbo ties varžovų atakų stabdymu.

Tradiciškai „Sūduva“ daugiausiai dėmesio vėl kreips savo vartų saugumui, tad A. Živanovičiaus vaidmuo prieš judrius „Ferencvaros“ krašto gynėjus bus dar svarbesnis.

Kitame krašte daugiau funkcijų atakose turės Andro Švrljuga. Kadangi A. Živanovičius daugiau rūpinsis savo vartų priedanga, atakoje aktyvesnis turės būti kroatas.

Pirmos rungtynės jam per daug sėkmingos nebuvo – etatinis komandos kampinių realizuotojas negavo nė vieno šanso eiti prie kampinio gairelės, o tokiai iš standartinių padėčių gyvenančiai komandai kaip „Sūduva“ tokia statistika nėra maloni.

Galima tik tikėtis, jog komandos senbuvis išvykoje turės daugiau šansų prisidėti prie savo komandos atakų kūrybos.

Jei gynybos linijoje pasikeitimų laukti nevertėtų, tai vidurio zonoje jų turėtų būti.

Į startinę sudėtį neabejotinai turėtų grįžti Jovanas Čadženovičius. Be jo pirmose rungtynėse žaidusi „Sūduva“ turėjo rimtų problemų su varžovų atakų stabdymu atraminėje zonoje, o tą vietą užėmęs Giedrius Matulevičius, nors ir kibo oponentams į atlapus, tačiau svarbiose situacijose suspėdavo ne visada.

J. Čadženovičiaus sukuriamas užnugaris atraminėje zonoje leidžia Marijampolės komandos atakuojantiems saugams daugiau (kiek tai yra įmanoma V. Čeburino taktinėse schemose) dėmesio skirti atakai.

Į kiek labiau įprastą atakuojančio saugo zoną turėtų grįžti marijampolietis G. Matulevičius. Pirmame tarpusavio susitikime jam teko prisiimti daugiau gynybinių funkcijų, tačiau žaidėjas kiek produktyvesnis yra žaisdamas aukščiau aikštėje.

Kito atakuojančio saugo poziciją turėtų išlaikyti Ovidijus Verbickas. Praėjusiose rungtynėse ukmergiškis jau galėjo sugrįžti į sau įprastą poziciją aikštės viduryje ir, nepaisant kelių nesėkmingų epizodų, buvo kone vienintelis žaidėjas „Sūduvos“ komandoje, sugebėjęs kelias atakas užbaigti smūgiais link vengrų vartų arba į jų plotą.

Į kairį gynybos kraštą O. Verbickas turbūt negrįš dėl to, jog komanda vėl rizikuotų būti atakuojama būtent toje pusėje, o palikti vieną komandos lyderių ant suolo dabartinei „Sūduvai“ būtų tikra prabanga.

LRT.lt svarsto, jog ant suolo turėtų likti praėjusias rungtynes nuo pradžių pradėjęs Renanas Oliveira. Nors brazilas Marijampolėje aikštėje vaizdo per daug negadino ir iš bendro konteksto neiškrito, tikėtina, jog komandos vyriausiasis treneris bus linkęs tokio svarbumo rungtynėse remtis labiau patyrusiais ir tokio lygio kovų jau užgrūdintais žaidėjais.

Nors su komanda į Vengriją išvyko, tačiau į startinį komandos vienuoliktuką veikiausiai nepateks P. Golubickas. Tiesiog sunku įsivaizduoti, jog visą savaitę atskirai nuo komandos dirbęs žaidėjas galėtų įsiveržti į tokio taktiškai griežto trenerio kaip V. Čeburinas schemas.

Jaunasis komandos talentas veikiausiai į kovą būtų metamas tik tada, jei to reikalautų situacija.

Puolimo linija, kaip ir gynybos, yra nusistovėjusi ir kai nėra ypatingų aplinkybių – keitimų ten nėra.

Iš septynerių rungtynių Europoje aikštėje rungtynes 6 kartus pradėjo tas pats puolėjų tandemas – Mihretas Topčagičius ir Josipas Tadičius (pastarąjį tik antrosiose rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“ starto sudėtyje keitė Sandro Gotalas).

M. Topčagičius šiemet Europos turnyruose su 5 įvarčiais yra rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas, o 2 pridėjo J. Tadičius. Jei bent vienas iš šių snaiperių sugebės savo sąskaitas papildyti Vengrijoje – Marijampolės ekipa turės dar geresnius šansus žengti istorinį žingsnį tiek savo mieste, tiek visos Lietuvos futbolo istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.