Naujienų srautas

Sportas2019.08.28 07:41

Tai nutinka ne tik A lygoje: daugiau nei 130 metų gyvavęs „Bury“ klubas išnyks

LRT.lt 2019.08.28 07:41

Pirmą kartą nuo 1992 metų išnyks Anglijos Lygos futbolo klubas. Dar 1885 metais įkurtas „Bury“ nustojo egzistuoti antradienį 17 val. Anglijos laiku.

Šį sezoną „Bury“ ekipa pradėjo trečiajame Anglijos futbolo divizione („League One“), bet jau metų pradžioje išlindo finansinės klubo bėdos.

Likvidacija 134 metų istoriją skaičiuojančiam klubui grėsė jau ne vieną mėnesį, o paskutinė diena, iki kurios ekipa galėjo grąžinti skolas, buvo penktadienis. Tiesa, praėjusią savaitę ši data buvo pratęsta iki antradienio (rugpjūčio 27 d.), nes buvo atsiradę galimi nauji investuotojai.

Vis dėlto antradienį derybos dėl klubo įsigijimo sugriuvo ir pasibaigus duotam laikui klubas oficialiai nustojo egzistuoti.

Praėjusį sezoną klubas užėmė antrąją vietą ketvirtajame divizione ir žengė futbolo piramide aukštyn. Praėjusių metų gruodį komandą už 1 mln. svarų įsigijo verslininkas Steve`as Dale`as. Jam nepavyko susitvarkyti su klubo skolomis.

Dar 1885 m. įkurtas „Bury“ klubas buvo vienas „The Football League“ („Premier“ lygos prosenėlės) įkurėjų 1894 metais. Klubas įkurtas 79 tūkst. gyventojų turinčiame Berio mieste, turi beveik 12 tūkst. vietų „Gigg Lane“ stadioną.

„Bury“ klubas du kartus (1900 ir 1903 m.) laimėjo FA taurę.

Sugriuvus „Bury“ klubui jau prasidėjęs „League One“ sezonas tęsis su 23 komandomis vietoj 24-ių, o po sezono į žemesnį divizioną iškris tik trys klubai, o iš žemesniojo pakils keturi. Taip kitą sezoną „League One“ ir vėl varžysis 24 komandos.

Įdomu, kad tuo pat metu likvidacija gresia dar vienam Anglijos klubui – antrojo diviziono („Championship“) ekipai „Bolton Wanderers“.

Šis klubas per savo nuo 1874 m. skaičiuojančią istoriją 73 sezonus žaidė aukščiausiame Anglijos futbolo divizione, 4 sykius laimėjo FA taurę, žaidė ir modernioje „Premier“ lygoje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi