Naujienų srautas

Sportas2019.08.27 14:41

Su čempionato auksu, bet be olimpinio kelialapio likęs Žustautas: konkurencija dabar išaugusi 10 kartų

Lietuvos kanojininkas Henrikas Žustautas praėjusį savaitgalį iškovojo skambiausią kol kas laimėjimą savo karjeroje – 25-erių metų plungiškis Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate užtikrintai triumfavo 200 m vienviečių kanojų rungtyje ir iškovojo pirmą karjeroje pasaulio čempiono titulą suaugusiųjų varžybose.

Tiesa, nepaisant įspūdingo triumfo, šioks toks kartėlis išlieka – ši rungtis po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kurioje lietuvis užėmė 11-ąją vietą, buvo išbraukta iš varžybų programos, tad dėl olimpinio kelialapio sportininkui dar teks rungtis vėliau vyksiančiose atrankos varžybose dvivietės kanojos 1000 m distancijoje.

Tačiau, net ir neiškovojęs olimpinio kelialapio, kanojininkas išliko pozityvus ir džiaugėsi dėl užnugaryje paliktų tituluotų varžovų.

„Smagu, pirmą kartą laimėjau suaugusių pasaulio čempionatą, prieš penkerius metus toje pačioje distancijoje buvau laimėjęs jaunimo čempionatą, tai tas kanalas tikrai labai sėkmingas.

Likus apie 30 metrų krūtinėje jau tikrai buvo sunku, galvojau ar „privažiuosiu“, tačiau akies krašteliu mačiau, kad užtikrintai pirmauju. Laimėjau, tikrai esu patenkintas“, – Vilniaus oro uoste pasakojo atletas.

Kadangi sportininkui įprasta 200 m sprinto rungtis olimpinėje programoje nebeišliko, daugiau dėmesio tenka skirti 1000 m kanojų dvivietės varžyboms.

Šioje rungtyje pasaulio čempionatas H. Žustautui ir jo porininkui Ilja Davidovskiui nenusisekė – savo pusfinalyje jie užėmė septintąją vietą, tačiau vėliau buvo diskvalifikuoti.

Kalbėdamas apie tai H. Žustautas pasakojo, jog dėmesys kilometro distancijai yra padidėjęs, tačiau kartais vyksta pasiruošimas ir 200 neolimpinei rungčiai.

„Dabar pagrindinė distancija yra kilometras, nors kažkiek darėme ir sprintą, žinojau, kad startuosiu pasaulio čempionate, tai vis tiek ruošiausi. Kalbant apie kilometro distanciją dvivietėje, tai ten tiesiog yra ilgas sprintas. Jėgų buvo, ištvermės buvo. Dvivietėje man dar kiek sunku, esu sprinteris, matosi, kad 200 m galiu irkluoti ir besiruošdamas kilometro distancijai. Dar trūksta kokių dešimties sekundžių iki lyderių.

O 200 m distancijoje nuo pat pradžių jaučiausi gerai, kas man būna ne visada, gerai startavau tiek pusfinalyje tiek finale. Visą laiką jaučiau, kad pirmauju, gal tik kiek neramu buvo dėl šoninių takelių, bet lyderiai buvo greta, per vidurį, tai visą laiką juos mačiau“, – atskleidė kanojininkas.

Olimpinėje programoje nelikus vietos ne vienai baidarių ir kanojų irklavimo rungčiai dėl sumažėjusio kelialapių skaičiaus ryškiai padidėjo ir konkurencija tarp atletų. Tą pastebėjo ir pats sportininkas.

„Konkurencija dabar yra milžiniška, o tai parodo ir tas faktas, kad nė vienas iš mūsų komandos šiame čempionate neiškovojo olimpinio kelialapio. Visi dabar ruošis pavasariui, atrankos varžyboms, kad pasiektų aukščiausią sportinę formą ir tikiu, kad tą vietą olimpiadoje gali iškovoti visi, tiesiog bus didesnis psichologinis spaudimas. Bet tikiu, kad viskas bus gerai ir pavasarį turėsime ne vieną olimpinį kelialapį“, – svarstė plungiškis.

Paklaustas apie tai, ko lietuviams galbūt pritrūko iki sėkmingesnio pasirodymo, H. Žustautas vienareikšmiško atsakymo neturėjo.

„Vieniems gal pritrūko sėkmės, kiti gal „nepagavo“ sportinės formos. Mes abu (su I. Davidovskiu – red.) tikrai turėjome gerą formą, gal pritrūksta treniruočių metodikos. Mūsų treneris visgi yra sprinto specialistas, tad dabar ir jam reikia persikvalifikuoti. Čia nėra vienerių metų darbas.

Viskas greitai ir netikėtai pasikeitė, tad dabar tiesiog reikia laiko. Turime dirbti, bandyti visokius variantus. Tokioje rungtyje kartais dar iki galo nežinome ir apšilimo, kai sprinte viskas yra sudėliota minučių tikslumu. Reikia tiesiog sunkiai dirbti“, – aiškino sportininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi