Naujienų srautas

Sportas2019.08.27 14:04

Dėl dvyliktuko apsisprendęs Adomaitis: tai visada „šlykštus“ sprendimas

LRT.lt 2019.08.27 14:04

Lietuvos krepšinio rinktinė baigė pasirengimą FIBA pasaulio taurės varžyboms, o po paskutinio kontrolinio mačo Seule treneris Dainius Adomaitis įvardijo ir dvylika žaidėjų, kurie vyks į varžybas Kinijoje. Paskutiniai du su rinktine atsisveikino Martinas Gebenas ir Žygimantas Janavičius.

Abu krepšininkai nežaidė paskutinėse Lietuvos rinktinės rungtynėse su Čekija.

30 metų Ž. Janavičius pastaruoju metu kontrolinėse rungtynėse žaidė labai nedaug, o iš viso sužaidė ketveriose rungtynėse – su Ispanija (17 min., 4 tšk.), Suomija (10 min ir 5 tšk. bei 10 min. ir 2 tšk.) bei Pietų Korėja (5 min., 0 tšk.).

Iki šiol Ž. Janavičius nėra atstovavęs Lietuvos rinktinei jokiame oficialiame čempionate.

LKL reguliaraus sezono MVP tapęs Martinas Gebenas pirmą kartą dalyvavo rinktinės stovykloje.

„Sprendimas visada yra šlykštus ir jį priėmėme su treneriais ilgai pasitarę, padėkojome Žygiui ir Martinui už darbą ir linkime sėkmės sezone.

Visos draugiškos rungtynės lėmė, matėme video rungtynėse. Mums gal reikia truputį apsidrausti, žinant Grigonio situaciją. Jis tikrai deda maksimalias pastangas, bet atsigauti nėra lengva, mums dar vieno perimetre reikia gero gynėjo“, – apie sprendimą kalbėjo D. Adomaitis.

M. Gebeno atsisakymas reiškia, kad į planetos pirmenybes Lietuvos rinktinė važiuoja tik su trimis tikrais aukštaūgiais – Jonu Valančiūnu, Domantu Saboniu ir Pauliumi Jankūnu. Tačiau baimės dėl to treneris nejaučia.

„Jei taip galvosi, reikia ir įžaidėją dar vieną turėti. Žinoma, svarstėme, rizikų visada yra, gal būtų geriausia, jei būtų 14 žaidėjų. Esame numatę rotaciją, kuria žaisime. Paulius tikrai yra geroje formoje, gerai jaučiasi penktoje pozicijoje, faktas, kad turėsime laiko ir su juo žaidžiančiu penktu numeriu“, - sakė treneris.

D. Adomaitis teigė, kad gali būti rungtynių, kai du lietuvių centrai – J. Valančiūnas ir D. sabonis – daugiau žais atskirai nei kartu: „Bandysime taikytis prie varžovų. Matėme kanadiečių rungtynes su JAV, kur Wiltjeras žaidė penktu, nors yra ketvirtasis numeris. Bandėme šiandien pažaisti trumpomis atkarpomis ar net penketais. Vis dar skaičiuojame.“

Vyriausiojo trenerio komplimentų sulaukė vienas paskutiniųjų vietą pagrindiniame dvyliktuke užsitikrinęs Arnas Butkevičius.

„Žiūrint į pastarąsias rungtynes, kai jis įeina į aikštę, komanda kyla į viršų. Jis duoda agresiją, energiją, vienoje gynybos sistemų yra žaidėjas, kuris labai tinka, atlieka puikiai savo rolę. Manau, kad jis nusipelnė“, – sakė D. Adomaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi