Naujienų srautas

Sportas2019.08.27 09:07

Pirmą kartą į LKL žengiantis „Nevėžio“ treneris Kiltinavičius: mes pasiruošę kandžiotis

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.08.27 09:07

Kone paskutinę akimirką išgelbėtas Kėdainių „Nevėžio“ klubas naująjį LKL sezoną pasitinka ne tik sau gausomis permainomis klubo struktūroje ir sudėtyje, bet ir su naujai iškeptu aukščiausios lygos treneriu Mariumi Kiltinavičiumi. 37-erių specialistas yra dukart laimėjęs NKL pirmenybes ir žengia rimtą žingsnį savo karjeroje, tačiau tikina aukščiausios lygos iššūkių nebijantis.

Visuomenėje žinomas kaip buvęs dainininkas, vaikinų grupės „N.E.O.“ vokalistas bei 2018 m. „Eurovizijos“ dalyvės Ievos Zasimauskaitės sutuoktinis. Vis dėlto didžioji M. Kiltinavičiaus gyvenimo dalis siejasi su krepšiniu. Dar būdamas 20-ies dėl sveikatos problemų profesionalaus žaidėjo kelią turėjęs mesti Marius siekė trenerio karjeros aukštumų.

Su portalu LRT.lt naujasis „Nevėžio“ treneris kalbėjosi ir apie savo kelią į LKL, ir apie būsimąjį „Nevėžio“ sezoną bei klubo laukiančius iššūkius.

– Su kokia nuotaika pasitikote žinią, kad „Nevėžis“ grąžintas į LKL ir jums pavyks debiutuoti aukščiausioje lygoje?

– Labai džiugu ir smagu, kad viskas susidėliojo taip, kaip buvo sąžininga, kad susidėliotų. Buvo dedama daug pastangų, kad „Nevėžiui“ pavyktų išlikti, daug žmonių dėl to labai stengėsi.

– Iki šiol LKL nesate dirbęs – jums tai didelis iššūkis?

– Man visų pirma tai yra labai įdomu, jau kurį laiką norėjau save išbandyti LKL. Aš labai entuziastingai laukiu šio iššūkio.

– Paprastai LKL treneriais tampa tie, kurie lygoje kurį laiką pradirba asistentais. Kodėl jūs niekada nedirbote LKL trenerių štabe?

– Pasiūlymų yra buvę, tiesiog taip susiklostydavo, kad aš pasirinkdavau kitą kelią ir rinkdavausi vyr. trenerio pozicijos variantus.

– „Nevėžis“ pastaraisiais sezonais buvo tarp autsaiderių, ar tai jūsų negąsdina?

– Manęs negąsdina, tikrai nematau priežasties bijoti. Žinau, kad iššūkis bus didelis, žinau, kad reikės padaryti daug, kad klubo vardas įgautų naują svorį ir kad žmonės kitaip pradėtų galvoti apie „Nevėžį“.

Tiek aš, tiek visas klubas, kuris dabar dirba kaip viena šeima, esame tam pasiruošė. Klube dabar dirba labai kvalifikuoti žmonės, tikiu, kad šį iššūkį mes visi kartu įveiksime. Be abejo, nebus lengva, bet mes pasiruošę.

– Esate laimėjęs NKL čempionatą (2016 ir 2017 m. su „Sūduva-Mantinga“), pernai pasiekėte finalo ketvertą (su Palangos „Kuršiais“). Ar nebus sunku pereiti dirbti nuo laiminčios komandos į tą, kurioje tų pergalių tikrai nebus tiek daug?

– Aš nenoriu galvoti, kad mes būsime pralaiminti komanda – ne su ta nuotaika einu. Kiekvienoje situacijoje yra atitinkamos sąlygos ir jas priimi, kokios jau yra. Aš nebijau to, kad iškovoti pergales bus nelengva, bet mes tikrai esame pasiruošę pasikandžioti.

– Kokį tikslą jums kelia klubo vadovai?

– Konkretaus tikslo nėra, klubas turi tikslą tolimesnį, 3–4 metų laikotarpiui. Dabar konkretaus tikslo nėra, norime padaryti maksimaliai, ką galime padaryti su tuo, ką turime. Tikslas yra išspausti maksimumą.

– Tarp naujųjų „Nevėžio“ vadovų yra ir krepšinio agentų. Kokį svorį formuojant komandą turėsite jūs, kaip treneris, ir komandos vadovai?

– Tai bus bendri sprendimai – mes dirbame visi kartu. Žinoma, mano žodis yra labai svarbus, bet mes visi kartu priimame sprendimus, ką galime sau leisti, o ko negalime. Pastaruoju metu mes beveik neišsiskiriame – tai yra bendras visų darbas.

– Kiek „Nevėžyje“ bus lietuvių, kiek užsieniečių?

– Užsieniečių bus nemažai, nes su lietuviais nėra paprasta, jie labai brangūs, mums nelabai įperkami.

– Kaip galėtumėte save pristatyti žmonėms, kurie nesidomi NKL krepšiniu? Koks jūs esate treneris, koks krepšinis jums patinka?

– Aš mėgstu žaisti krepšinį pagal tai, kokius turiu žaidėjus. Mano įsitikinimu, reikia išryškinti stipriąsias žaidėjų puses ir paslėpti silpnąsias. Pagal jas ir priklauso, koks krepšinis žaidžiamas.

– Kaip treneris jūs labiau esate rėkiantis ar diskutuojantis?

– Labai priklauso nuo situacijos – yra mane žmonės matę ir ramų, ir gana ekspresyvų. Priklaus nuo to, kaip man atrodo, ko labiausiai reikia kiekvienoje situacijoje.

– Prieš dvejus metus stažavotės Stambulo „Daruššafaka“ klube pas Davidą Blattą ir Kęstutį Kemzūrą. Ką galite papasakoti apie šią patirtį?

– Labai daug pasisėmiau ten. Tiek Davidas, tiek Kęstas yra labai nuoširdūs žmonės, jie dalijosi savo mintimis, idėjomis, leido man pilnai dalyvauti procese, viską matyti, klausti, dalintis savo įžvalgomis. Buvo labai įdomi patirtis.

Tą sezoną neturėjau komandos, keliavau – tai buvo Eurovizijos ir stažuočių sezonas. Buvau ir į JAV išvykęs, pabuvojau San Antonijuje, šiek tiek Hjustone.

– Visuomenėje esate žinomas ir kaip dainininkas bei Ievos Zasimauskaitės sutuoktinis. Ar galėtumėte papasakoti apie savo kelią į krepšinį?

– Aš pats žaidžiau krepšinį visą gyvenimą, jau buvau pradėjęs profesionalo kelią, bet 20-ies metų man medikai uždraudė sportuoti dėl nugaros. Turėjau mesti profesionalų sportą ir iškart nuėjau dirbti treneriu į vaikų krepšinį ir tada po truputį kilau aukštyn.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi