Sportas

2015.07.26 11:39

Europos jaunimo olimpinis festivalis – didžiausias sporto renginys Gruzijos istorijoje

BNS 2015.07.26 11:39

Gruzijos sostinėje Tbilisyje sekmadienį bus iškilmingai atidarytas Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF), kuriame dalyvauja ir Lietuvos delegacija.

Gruzijos sostinėje Tbilisyje sekmadienį bus iškilmingai atidarytas Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF), kuriame dalyvauja ir Lietuvos delegacija.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) pranešimo, pirmajame delegacijų susirinkime sekmadienio rytą susitiko 50-ies šalių delegacijų misijų vadovai.

Europos olimpinių komitetų (EOC) koordinacinės komisijos pirmininkas Josefas Liva pabrėžė, kad EJOF yra didžiausias sporto renginys Gruzijos istorijoje – pirmą kartą į Tbilisį susirinko delegacijos iš viso Senojo žemyno.

„Kai buvo priimtas sprendimas festivalį organizuoti Tbilisyje, čia beveik nebuvo reikalingos infrastruktūros. Per ketverius metus su Gruzijos vyriausybės pagalba pavyko padaryti neįtikėtinai daug – buvo sukurta visa reikalinga infrastruktūra, iškilo naujos arenos,“ – pasakojo J. Liva.

Organizatorių duomenimis, festivalyje dalyvauja 3320 žmonės: 2334 sportininkai, 86 administracijos darbuotojai, 651 komandų vadovas, 143 medikai, 24 nacionalinių olimpinių komitetų atstovai spaudai ir 83 misijų vadovai su pavaduotojais.

Susirinkime didžiausias dėmesys buvo skirtas 20 val. vietos laiku (21 val. Lietuvos laiku) prasidėsiančiai atidarymo ceremonijai.

Atidarymo renginys sulaukė didelio visuomenės ir politikų dėmesio. Visi bilietai į renginį, kuris vyks 20 tūkst. vietų stadione, yra parduoti. Ceremonija truks dvi valandas, joje dalyvaus ir 45 jaunieji sportininkai iš Lietuvos, juos lydės treneriai ir misijos vadovai.

Lietuvos vėliavą sportininkų eisenoje neš komandos kapitonė lengvaatletė Agnė Jonkutė.

Pirmadienį pirmieji startai jau laukia Lietuvos lengvaatlečių, plaukikų ir tenisininkų.