Sportas

2019.08.26 15:30

Rasistinius išpuolius patiriantys žaidėjai raginami boikotuoti socialinius tinklus

LRT.lt 2019.08.26 15:30

Jei rasistiniai išpuoliai prieš futbolininkus nesibaigs – galime sulaukti dar vieno „Erico Cantona“ momento, teigia buvęs „Tottenham Hotspur“ puolėjas Garthas Crooksas.

Per pastarąją savaitę du „Manchester United“ žaidėjai (Marcusas Rashfordas ir Paulis Pogba) socialiniuose tinkluose susilaukė rasistinių įžeidimų dėl to, jog rungtynių metu neįmušė 11 m baudinio.

Ericas Cantona pasaulyje išgarsėjo ne tik savo įvarčiais, tačiau ir tuo, jog 1995-aisiais rungtynių metu spyrė tribūnoje buvusiam „Crystal Palace“ sirgaliui už tai, jog šis laidėsi įžeidžiančiomis replikomis.

Buvęs Londono „Tottenham Hotspur“ puolėjas Garthas Crooksas, jog kažkas turi būti daroma, kad tokie išpuoliai nebepasikartotų.

„Jei nebus daroma kažkas drastiško, greitu metu gali nutikti dar vienas „Erico Cantona momentas“. Jei taip nutiks – galėsime kaltinti tik patys save, – svarstė buvęs puolėjas. – Niekada nemaniau, jog šiame amžiuje dar turėsiu kalbėti apie tai, kaip futbolininkai turi atlaikyti rasistines replikas. Rasistiniai užgauliojimai socialiniuose tinkluose yra nesibaigiantis reiškinys, jo taip vis daugėja ir stadionuose“.

Nemažai „Manchester United“ žaidėjų po šių išpuolių kritikavo tokias rasistines replikas, nuo kurių kentėjo P. Pogba ir M. Rashfordas, o Anglijos moterų rinktinės treneris ir buvęs Mančesterio ekipos žaidėjas Philas Neville`as ragino sportininkus boikotuoti socialinius tinklus.

Sekmadienį P. Pogba socialiniuose tinkluose išplatino nuotrauką, šalia kurios rašė, jog rasistines replikas laidantys asmenys yra neišmanėliai.

Nuotraukoje futbolininkas užfiksuotas laikantis savo sūnų šalia paveikslų, kuriose įamžinti futbolininko tėvas Fassou Antoine`as ir žmogaus teisių aktyvistas Martinas Liuteris Kingas.

„Mano protėviai ir tėvai kentėjo, jog mūsų karta būtų laisva, galėtų dirbti, važiuoti autobusu ir žaisti futbolą. Rasistiniai įžeidimai yra neišmanėliški ir tiesiog padarys mane dar stipresniu ir skatins kovoti dėl ateities kartų“, – rašė futbolininkas.