Naujienų srautas

Sportas2019.08.26 12:31

Lietuviškus žodžius jau beriantis „Žalgirio“ naujokas Hayesas turi mokytoją: po mėnesio kalbėsiu laisvai

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.08.26 12:31

Kauno „Žalgirio“ rūbinėje naujajame sezone tikrai netrūks geros nuotaikos ir pokštų – tą pasirengęs užtikrinti komandos naujokas Nigelis Hayesas. 24-erių amerikietis jau beria lietuviškus žodžius, džiaugiasi, kad jam pasamdytas lietuvių kalbos mokytojas ir žada po mėnesio laisvai kalbėti lietuviškai.

„Šiandien turėsiu savo pirmą pamoką – duokite man mėnesį ir aš kalbėsiu. Džiaugiuosi, kad turėsiu mokytoją, nes pernai Turkijoje neturėjau, tai mokiausi pats ir iš komandos draugų. Manau, kad su mokytoju išmoksiu kur kas greičiau“, – žurnalistams pirmoje atviroje kauniečių treniruotėje sakė N. Hayesas.

Paprašytas išvardyti jau žinomus lietuviškus žodžius, amerikietis jų pabėrė tikrai nemažai: „Galiu pasakyti „labas rytas“, „laba diena“, „labas vakaras“, „ačiū labai“, „labai gerai“. Man patinka sakyti „labai gerai“ – tai skamba puikiai, linksmai. „Puiku“ – man patinka šis žodis, primena „Pikachu“. „Nieko tokio“ – tai skamba visiškai nelietuviškai. Kaip sakiau, ateikite pas mane po mėnesio ir aš laisvai kalbėsiu.“

– Kodėl norite kalbėti lietuviškai? Juk visi kalba angliškai.

– Ne, ne visi. Yra nemažai žmonių tiek klube, tiek gatvėje, kuriuos sutinku parduotuvėje, jie angliškai nemoka. Taigi aš noriu išmokti lietuviškai – tai iššūkis ir man. Noriu pamatyti, kaip greit galiu mokytis.

– Kalbant apie iššūkius, ar turite sau išsikėlęs kažkokių asmeninių iššūkių naujam sezonui?

– Mano vienintelis tikslas šiemet yra pasilinksminti. Aš nenoriu apsikrauti tikslais, nes besivaikydamas tikslų kartais tu užmiršti tiesiog mėgautis krepšiniu. Norėdamas kažką pasiekti, visų pirma turi būti ramus, turi mėgautis tuo, ką darai. Taigi mano tikslas yra tiesiog gerai leisti laiką.

– Klubo interviu juokavote apie trenerį, bet dabar jau tikrai jį sutikote. Tai kokie iš tiesų jūsų įspūdžiai?

– Aš dar jo iš tiesų nesutikau, mes tik pasisveikinome. Jis dar manęs nė karto neaprėkė, tad kol neaprėks – tol nebūsiu sutikęs.

– Jums nepatinka, kai treneriai rėkia?

– Nežinau. Rėkia visi – turėjau trenerį koledže, kuris irgi rėkė. Manau, kad puikiai su tuo tvarkausi, moku pasijuokti, bet tuo pačiu mokausi ir stengiuosi tapti geresnis. Jis rėkia, toks jo darbo stilius, aš mėgstu pajuokauti, toks mano stilius – tikiuosi, kad jis už tai pernelyg ant manęs nepyks.

– Matome, kad turite puikų humoro jausmą, o kokios jūsų stiprybės aikštėje?

– Mano didžiausia stiprybė, kad galiu daryti viską – esu universalus. Taip, aš mėgstu juokauti, mėgstu gerą nuotaiką – laukia ilgas sezonas ir kas kartą, kai kažkas nesutaria arba ką nors aprėkia, tu gali nusišypsoti, pajuokauti, taip padaryti kažką laimingu. Aš mėgstu palaikyti gerą atmosferą, manau, kad tai yra svarbu.

– Pirmą kartą žaisite Eurolygoje – ar tai bus didžiausias iššūkis jūsų karjeroje?

– Nežinau. Taip, Eurolygoje labai aukštas lygis, bet ir aš tampu vis geresnis. Praėjusiais metais mes žaidėme su Eurolygos komandomis ir man sekėsi neblogai. Tai tiesiog krepšinis, jeigu aš būsiu gerai pasirengęs, viskas bus gerai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi