Sportas

2019.08.26 11:21

Naują sezoną pasitinkantis Jasikevičius: apie komandos naujokus, šansą jaunimui ir „Nevėžio“ situaciją

Paulius Cubera, LRT.lt2019.08.26 11:21

Kauno „Žalgirio“ klubas pirmą kartą naujajame sezone atvėrė savo treniruočių salės duris žurnalistams. Tiesa, pirmą kartą salėje su kamuoliu visi kartu treniravosi ir „Žalgirio“ krepšininkai, tarp kurių – visas būrys nematytų veidų. Su komanda pluša naujieji legionieriai, keli žaidėjai ir praėjusio sezono ir visas būrys jaunuolių, kuriems tai šansas praverti Lietuvos čempionų pagrindinės komandos duris.

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius šią vasarą turėjo ilgas atostogas ir tai puikiai matyti iš puikaus Šaro įdegio. Pripažinęs, kad šią vasarą krepšinio žiūrėjo labai mažai Š. Jasikevičius kalbėjo apie naujus komandos veidus, jaunimą bei pasidalijo nuomone apie LKL sprendžiamą Kėdainių „Nevėžio“ situaciją.

– Komanda jau susirinkusi kelias dienas, ką galite apie jas pasakyti?

– Dar tik trys dienos, salėje su krepšinio kamuoliu nebuvome dar, viskas skirta dabar fiziniam pasirengimui, traumų prevencijai. Nėra daug ko pasakyti.

– Daug jaunimo komandoje dabar, kiek planuojate vežtis į turnyrą Turkijoje?

– Dar nenusprendėme šimtu procentų, važiuos apie trylika. Jaunimui tai yra didelė galimybė ir mums galimybė pažiūrėti į juos. Tikrai malonu, kad toks procesas vyksta, iš kitos pusės, aišku, jis nelabai malonus, kai trūksta žaidėjų. Bet žiūrime pozityviai.

– Anksčiau „Žalgiryje“ būdavo 14–15 žaidėjų. Kaip bus šiemet?

– Galvoju, kad panašiai bus – 13–14. Daugmaž idėjos lieka tos pačios – 11–12 pagrindinių žaidėjų ir du dubleriai, kad jiems suteiktume stimulą ir pagyvintume treniruočių procesą.

– Ar jau yra sprendimų, kurie jauni žaidėjai tikrai bus komandoje?

– Nėra sprendimų. Nelabai teisinga informacija yra ir dėl kai kurių žaidėjų perleidimo Prienams. Arnas Velička paskolintas, o dėl Luko Ulecko sprendimas dar nėra priimtas.

– Kaip jūs vertinate situaciją su Kėdainių „Nevėžiu“?

– Aš kaip žmogus visada esu už kokybę, o ne kiekybę. Mes lyga, žmonės visų pirma turime gerbti save, jeigu neišeina – neišeina. Nežinau, kodėl būtinai turi būti dešimt komandų, kodėl reikia forsuoti. Manau, kad dalykai visų pirma turi būti daromi gerai. Jei gerai neišeina – nedaryk.

– Ar buvo šansas įvertinti Jocką Landale`ą Australijos rinktinėje?

– Mažai mačiau, tik iš „highlightų“. Vasarą daug krepšinio nežiūrėjau, vasaros lygoje momentus irgi mačiau, atrodo maždaug taip, kaip ir galvojome.

– Kokios formos į komandą atvyko kiti legionieriai?

– Fizinėje formoje visi tikrai labai geroje.

– J. Landale`as rinktinėje daugiau žaidžia ketvirtu numeriu, kokioje pozicijoje jūs jį matote?

– Abiejose, prisitaikant prie varžovo, atakuojant varžovus. Malonu, kad pasirašėme kelis žaidėjus, kurie, atrodo, gali žaisti per dvi pozicijas ir tai leis manevruoti sudėtimi.

– Ar jau yra kažkoks paveikslas, kas žais starto penkete priekinėje linijoje?

– Ne, tikrai sunku šiai dienai pasakyti, reikia žaisti prieš sezonines rungtynes, pirmas rimtas rungtynes LKL ir tada žiūrėsime. Kas su kuo tinka, kas geriau atrodo nuo suoliuko, kas starte, kas baudų prisirenka greitai. Aibė faktorių.

– Kur matomas Zachas Leday`us?

– Abiejose pozicijose, man patinka, kad jis kitoks, nei Landale`as ar Heyesas. Dar labai gerai, kad jis jau metus žaidęs Eurolygoje, ta patirtis yra neįkainuojama. Dažnai naujokai atėję nelabai supranta, kas yra Eurolyga ir su kokiu intensyvumu ir fiziškumu čia reikia žaisti. Bent jau turime naujoką su Eurolygos patirtimi.

– Ar gali būti, kad Alexui Perezui taikantis prie komandos daugiau pirmu numeriu žais Thomas Walkupas?

– Yra opcijų, turime keturis įžaidėjus komandoje, jei skaičiuotume su Walkupu. Būna, kad sezono pradžioje treneriai remiasi žaidėjais, kurie žino sistemą, pažįsta varžovus, žino įvairias situacijas. Žiūrėsime.

– Sakėte, kad yra keturi įžaidėjai – reiškia Rokas Jokubaitis lieka komandoje?

– Aš tikrai norėčiau, kad liktų. Sprendimas dar nėra priimtas, bet idėja yra, kad Rokas būtų pirmoje komandoje.

– Skelbta, kad komplektacija jau baigta, bet pernai irgi tokiomis sąlygomis dar buvo įsigytas Derrickas Waltonas. Ar dar yra žvalgomasi?

– Nelabai, šiuo metu nėra žvalgomasi į nieką, nebent atsirastų kažkoks variantas, liaudiškai sakant – „iš lempos“.

– Turbūt stebite rinktinę, kiek jus džiugina Martino Gebeno pasirodymas?

– Mažai žiūrėjau, dvejas rungtynes su serbais. Tai, ką tikėjomės, jis daro, tobulėja, džiugu už jį. Matosi, kad žaidėjas, kuris tikrai gali mums padėti.

– Kokia šiuo metu Lauryno Biručio situacija?

– Laurynas toliau atlieka reabilitaciją, trauma tikrai buvo sudėtinga, stengiamės jo neforsuoti. Kito mėnesio, dviejų tikslas yra jį atstatyti, o paskui jau žiūrėsime, kaip bus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.