Naujienų srautas

Sportas2019.08.25 15:15

Rinktinės savaitgalis Pietų Korėjoje: dviejų pusių sindromas, skrandžio problemos ir erdvė tobulėti

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.08.25 15:15

Sekmadienį antrą dieną paeiliui Lietuvos rinktinė gerbėjams parodė dvi skirtingas rungtynių puses. Žaidimo lygis pirmojoje vertė Dainių Adomaitį imtis už galvos, o puikus pasirodymas po ilgosios pertraukos leido prieš angoliečius triumfuoti net 35 taškų skirtumu – 91:56.

Panaši situacija buvo ir šeštadienį, kai lietuviai Pietų Korėjos krepšininkus sutriuškino 86:57. Galutinis rezultatas gražus, tačiau po pirmosios pusės mūsų tautiečiai pirmavo tik 7 taškais, o jų žaidimas buvo nemalonus akiai.

Rinktinės strategas D. Adomaitis šeštadienį šią bėdą aiškino kaip dar tik vykstančią aklimatizaciją prie kitos laiko zonos. Sekmadienį jis jau kalbėjo apie tai, kad auklėtiniai neatiduoda pakankamai pastangų nuo pat susitikimo pradžios.

Lukas Lekavičius, savo ruožtu, neturėjo atsakymų, tačiau šeštadienį atsisakė teisintis. Jo manymu, tiesiog reikia žaisti geriau. Jo partneris įžaidėjų grandyje – Mantas Kalnietis – po pergalės prieš Angolą kalbėjo, jog vis dar sunku įprasti prie esamų sąlygų.

„Šiandien pirma diena, kai nežiūri į save lyg būtum sapne. Nesinori tuo teisintis, tačiau tai vis tiek kiša koją. Reikia save priversti išmušti iš savęs nuovargį ir būti argesyvesniems nuo pat rungtynių pradžios“, – kalbėjo rinktinės kapitonas.

Apie agresyvumą ir energiją nuo pat rungtynių pradžios kalbėjo ir Domantas Sabonis.

„Pirmoje pusėje nežaidėme, kaip norėjome, bet po pertraukos išėjome su geresne energija ir susikūrėme pranašumą. Norime išeiti ant parketo ir daryti viską, ką galime. Bet dar turėsime mačą su čekais ir iškart bandysime varyti „ant viso gazo“, – vylėsi aukštaūgis.

Arvydo Sabonio sūnui tai buvo sunkios rungtynės. Šeštadienį buvo paskelbta, kad jis ir Marius Grigonis dėl skrandžio problemų praleis mačą su Pietų Korėja. Pastarasis dar nepasveiko, tačiau pirmasis jau galėjo rungtis ir aikštėje praleido apie 20 minučių.

Paklaustas apie tai, kas nutiko, ir kokia jo savijauta, lietuvis pripažino, jog šeštadienį jį netikėtai supykino, tačiau dabar situacija jau geresnė.

„Pailsėjau, davė vaistų, valgiau paprastą maistą. Šiandien jau buvo viskas gerai. Tiesiog gal kažką suvalgiau ir nepatiko skrandžiui. Šiandien buvo sunku. Pirmoje pusėje buvo nelengva prasibėgti. Mažai valgiau ir nebuvo daug jėgų, bet viskas čia gerai“, – pozityviai šnekėjo krepšininkas.

Per šį pasiruošimo ciklą D. Sabonis neturėjo daug progų aikštėje rungtyniauti kartu su J. Valančiūnu. Šeštadienį apie tai paklaustas D. Adomaitis sakė, jog dar yra laiko treniruočių metu ir likusiose rungtynėse.

Būtent sekmadienį 23-ejų aukštaūgis didžiąją dalį laiko rungtyniavo kartu su Memfio „Grizzlies“ žaidėju.

„Jonas žaidžia „du prieš du“ prie tritaškio linijos, aš lieku po krepšiu. Arba atvirkščiai. Vienas sutraukia gynybą, kitam atsiveria daugiau laisvės. Atkovoti kamuolius dviese irgi lengviau. Turime pranašumą, kurį galime išnaudoti“, – komandos draugu džiaugėsi D. Sabonis.

Rinktinės lyderiai turės dar vieną progą pasipraktikuoti žaidimą kartu. Pati nacionalinė ekipa turės dar vieną šansą išmokti pradėti galingai žaisti nuo mačo pradžios.

Nors tokios komandos kaip Suomija, Rusija, Pietų Korėja ar Angola nebaudžia už lėtą startą, grupių etape mūsų tautiečių lauksiantys australai ir kanadiečiai gali nebebūti tokie dosnūs.

Žinoma, optimizmo tikrai galima pasisemti. D. Adomaičio auklėtiniai nusileido ispanams ir du kartus serbams, tačiau visos šios rungtynės buvo labai konkurencingos ir tada dar buvo tik pasirengimo ciklo pradžia.

Pastarosios dvi rinktinės laikomos vienomis iš favoritų net mesti iššūkį JAV komandai kovoje dėl aukso medalių. Jei mūsiškiai pajėgs toliau progresuoti, solidų žaidimą demonstruos mūsų NBA krepšininkai, o žaidimas primins tokį, kokį buvo galima išvysti šeštadienį ir sekmadienį po ilgųjų pertraukų – lietuviai gali pridaryti problemų net ir „ant popieriaus“ stipresnėms ekipoms.

FIBA pasaulio taurė startuoja rugpjūčio 31-ąją, o Lietuvos rinktinės pirmasis mačas – jau rugsėjo pirmąją. Tada D. Adomaičio auklėtiniai susikaus su Senegalo atstovais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi