Naujienų srautas

Sportas2019.08.25 14:25

Dainius Adomaitis – apie Grigonio sveikatą, pastangų trūkumą ir diskusijas su teisėjais

LRT.lt 2019.08.25 14:25

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė kol kas be pralaimėjimų žengia draugiškame turnyre Pietų Korėjoje. Šeštadienį 86:57 įveikę turnyro šeimininkus mūsų tautiečiai sekmadienį 91:56 sutriuškino Angolos atstovus.

Vis dėlto, pradžia, kaip ir šeštadienį, buvo lėta. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 19:18, o prasidedant ilgajai pertraukai turėjo 7 taškų pranašumą – 40:33.

Nors persvara didėjo, žaidimas negalėjo džiuginti. Nepavyko susikurti laisvų metimų, o Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio bandymai iš artimos distancijos taip pat nekrito.

Viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos. Prieš tai 9 kamuolius praradę lietuviai antroje pusėje suklydo tik 4 kartus. Imta vis agresyviau atakuoti varžovus „vienas prieš vieną“, veržtis link baudos aikštelės, o tai atlaisvino ir kitus komandos draugus.

Pasekmė – trečias kėlinys laimėtas 25:11, o ketvirtas – 26:12. Apie skirtingas dvi puses paklaustas Dainius Adomaitis pabrėžė, jog reikia pakankamai pastangų įdėti visas 40 minučių.

„Matėme dvi skirtingas puses. Pirmą, kurioje mūsų judėjimas buvo 60-70 proc., ir antrą – tokiu greičiu, kokiu norime. Nesinori visko nurašyti aklimatizacijai, bet turime kitas rungtynes žaisti nuo pirmos sekundės.

Dabar sunkios dienos dėl aklimatizacijos, bet turime įdėti valios pastangų, ką ir parodėme trečio kėlinio pradžioje. Kiekvienas buvo žymiai aktyvesnis ir žymiai agresyvesnis“, – dėstė strategas.

Šeštadienį trenerių štabo netenkino teisėjų darbas. D. Adomaitis ir Renaldas Seibutis tada už ginčus su arbitrais buvo nubausti techninėmis pražangomis. Sekmadienį tiek daug priekaištų nebuvo, tačiau teko matyti epizodų, kai prieš J. Valančiūną vėl nebuvo švilpiamos pražangos.

„Vakar rungtynių komisaras viešbutyje aiškino, kad pas juos taip traktuojama. Galbūt mums patiems reikia prisitaikyti. Bet nesinori, kad nei jie, nei mes gautume traumų“, – aiškinosi treneris.

Šeštadienį nerungtyniavęs D. Sabonis sekmadienį vėl pasirodė aikštėje. Aukštaūgis šeštadienį turėjo skrandžio problem, tačiau jos nebuvo rimtos ir lietuvis galėjo rungtyniauti. Mače su Angola jis pelnė 7 taškus. Paklaustas apie auklėtinį, D. Adomaitis gyrė Indianos „Pacers“ krepšininką.

„Jo atsidavimas maksimalus, pastangos – maksimalios. Jam nėra lengva, bet tą suprantame – turime dar treniruočių ir rungtynes“, – kalbėjo specialistas.

Nors D. Sabonis ir atsigavo, tačiau dėl tos pačios priežasties nerungtyniaujantis Marius Grigonis vis dar negaluoja. D. Adomaitis teigė, jog tikisi, kad auklėtinis artimiausiu metu pasveiks.

„Daktarai ligoninėje atliko jo skrandžio nuotraukas. Diagnozė – skrandžio uždegimas, kurio trukmė 5-6 dienos. Paskirtas gydymas veikia veikia. Tikimės, kad su čekais Marius jau grįš į rikiuotę“, – vylėsi rinktinės vairininkas.

Po antradienio susitikimo su Čekijos rinktine Lietuvos nacionalinės ekipos trenerių štabas turės nuspręsti, koks bus galutinis rinktinės dvyliktukas FIBA pasaulio taurei. Paklaustas, ar trenerių nuomonė dar gali pasikeisti, D. Adomaitis patvirtino, jog viskas dar nėra nuspręsta, o tada stategas užsiminė ir apie Arną Butkevičių.

„Jis ir šeštadienį davė gerus atsakymus į klausimus. Mums tik daugiau laiko galvojimui ir analizavimui“, – teigė specialistas.

Antradienio mačas su Čekija – paskutinis Lietuvos rinktinės testas prieš FIBA pasaulio taurę. Rungtynių pradžia – 12 val. Lietuvos laiku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi