Sportas

2019.08.24 14:15

Mačo su Pietų Korėja akcentai: mieguista pradžia, dominuojantis Valančiūnas ir priekaištai teisėjams

Rokas Skurdauskas, LRT.lt2019.08.24 14:15

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šeštadienį pradėjo paskutinį pasiruošimo ciklo etapą prieš FIBA pasaulio taurę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 86:57 sutrypė aikštės šeimininkus – Pietų Korėjos atstovus, tačiau nesklandumų mūsų tautiečiams netrūko.

Draugiško turnyro Azijoje, kur dar lietuviai žais su Angolos ir Čekijos rinktinėmis, prasmė – aklimatizacija prieš pasaulio čempionatą Kinijoje. Prisitaikyti reikia prie kitos laiko zonos, prie maisto ir prie visiškai kito ritmo. Vis dėlto, ne visiems nacionalinės ekipos nariams tai sekasi gerai.

Dėl skrandžio problemų negalėjo rungtyniauti Marius Grigonis ir Domantas Sabonis. Dėl jų sveikatos naujienų rinktinė vis dar laukia. Tikimasi, kad krepšininkai paprasčiausiai apsinuodijo maistu ir netrukus galės prisijungti prie kitų atletų.

Be dviejų iš svarbiausių krepšininkų žaidusi D. Adomaičio kariauna rungtynes pradėjo lėtai. Nors visą laiką mūsų tautiečiai pirmavo, tačiau žaidime trūko sklandumo. Vėl buvo prarandami kamuoliai, vyrai atrodė lėti, o ir gynyboje buvo daug problemų.

Jonas Valančiūnas visiškai dominavo savo baudos aikštelėje – pakeisdavo arba blokuodavo nemažą dalį metimų, tačiau vien tas faktas, kad žymiai prastesniu meistriškumu pasižymintys korėjiečiai lengvai apeidavo juos dengiantį krepšininką, kelia neramumų.

Atrodė, kad po ilgosios pertaukos lietuviai pabudo ir atsiminė, kad yra žymiai aukštesnio lygio krepšininkai ir ramiai nugalėjo varžovus.

D. Adomaitis manė, jog aklimatizacija galėjo prisidėti prie tokio lėto starto, tačiau Lukas Lekavičius į tai tik numojo ranka.

„Laiko skirtumas kažkiek jaučiasi, nors esame čia jau trečia diena, bet tai yra kvailas pasiteisinimas. Man – viskas normaliai“, – sake įžaidėjas.

20 taškų mače pelnęs J. Valančiūnas panašiai kalbėjo apie šią situaciją.

„Sunkios rungtynės, pradžia labai sunki, galbūt ir laikas nebuvo parankus. Bet negalime ieškoti kažkokių pasiteisinimų, smagu, kad antroje pusėje įgyvendinome užduotis ir pavyko laimėti. Lietuvoje dabar ankstyvas laikas, todėl reikia perlaužti, reikia priprasti, nes tai negali būti pasiteisinimas“, – mąstė rinktinės lyderis.

Būtent antroje pusėje gerbėjai galėjo išvysti tokį rinktinės žaidimą, kokio ir galima tikėtis. J. Valančiūnas toliau karaliavo varžovų baudos aikštelėje, tačiau po ilgosios pertraukos jam ėmė talkinti ir kiti krepšininkai. Dėl to nuopelnų nusipelno ir pats aukštaūgis.

Pietų Korėjos krepšininkai ėmė dvigubinti lietuvį, kai šis gaudavo kamuolį šalia baudos aikštelės. Dėl to vidurio puolėjui tereikėdavo atlikti vieną perdavimą ir taip varžovų gynyba tiesiog nespėdavo prie laisvų mūsų tautiečių.

Rokas Giedraitis taip pataikė tris tritaškius paeiliui, vieną šovė Mindaugas Kuzminskas, prisidėjo ir jau minėtas L. Lekavičius. Tolimi šūviai ėmė kristi vienas po kito, o Pietų Korėja paprasčiausiai neturėjo atsakymo.

Žinoma, žaidimas per J. Valančiūną nebuvo viskas, ką buvo paruošęs Lietuvos rinktinės trenerių štabas. Nemažai žaista ir „du prieš du“. Tokiais atvejais gynėjai, valdantys kamuolį, ieško komandos draugų kampuose arba užtvarą pastačiusio aukštaūgio, tačiau L. Lekavičius iniciatyvos ėmėsi pats.

Įžaidėjas kartą šovė iš toli, kitą kartą darė tą patį, tačiau užmynė liniją. Dar gynėjas drąsiai veržėsi link baudos aikštelę ir šaudė floaterius per iškeltas varžovų aukštaūgių rankas. Tai buvo tikriausiai geriausios žalgiriečio rungtynės šiame pasirengimo cikle. Pats gynėjas kiek kukliau žiūrėjo į savo pasirodymą.

„Nemanau, kad geriausios rungtynės. Pataikiau metimus, bet padariau per daug klaidų“, – kuklinosi L. Lekavičius, tačiau po to pridėjo, jog čempionatui bus pasiruošęs.

Nors lietuviai pirmavo užtikrintai, kilo abejonių dėl teisėjų darbo. J. Valančiūnui trečiojo kėlinio pradžioje buvo kelis kartus kirsta per rankas, tačiau švilpukai tylėjo.

Į tai reaguodamas D. Adomaitis ėmė ginčytis su arbitrais ir gavo techninę pražangą. Jo keliu vėliau pasekė ir Renaldas Seibutis. Rinktinės strategas teigė, jog taip stengiasi ginti savo žaidėjus ir jo priekaištai buvo išgirsti. Apie tai paklaustas J. Valančiūnas nesureikšmino teisėjų klaidų.

„Kiekvienos rungtynės būna daugiau ar mažiau nervingos. „Ant karštų“ norisi pasirodyti geriau. Galbūt buvo aštrus ir kibus žaidimas, o treneris norėjo pasaugoti žaidėjus. Čia tik draugiškos rungtynės, o svarbiausia – pasaulio čempionatas“, – kalbėjo aukštaūgis.

L. Lekavičius, savo ruožtu, į tokį teisėjavimą žiūrėjo kaip į gerą praktiką FIBA pasaulio taurei.

„Tai labai geras pasiruošimas čempionatui, nes ir ten neaišku, kaip švilps teisėjai. Tokia agresija mums tikrai yra į naudą. Kai kuriose vietose nešvilpė pražangų, kur „50 ant 50“ – viskas jų naudai. Čia nėra dabar svarbu, nes čia draugiškos rungtynės ir manau, kad padarėme žingsnį į priekį“, – pasakojo gynėjas.

Nors po pergalės šeštadienį, kaip ir po sėkmingo pasirodymo Suomijoje, yra taisytinų dalykų, tačiau rinktinės žaidimas pamažu gerėja. Žiba ne tik J. Valančiūnas – solidų žaidimą demonstruoti sugeba ir L. Lekavičius, R. Giedraitis. Gali iššauti ir M. Kuzminskas ar M. Kalnietis.

Lietuviai dar tik aklimatizuojasi prie skirtingos laiko zonos ir kitų sąlygų. Iki FIBA pasaulio taurės jiems liko 8 dienos, per kurias bus sužaistos dar dvejos kontrolinės rungtynes. Reikia tikėtis, kad laiku atsigaus M. Grigonis ir D. Sabonis, o rinktinė čempionatą pradės susižaidusi.

Pirmos iš jų – jau sekmadienį 11:30 val. su Angolos krepšininkais. Susitikimo eigą tiesiogiai galėsite sekti su portalu LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt