Sportas

2019.08.24 12:18

Teisėjus kritikavęs Dainius Adomaitis: apie prastą startą ir sunegalavusius rinktinės lyderius

LRT.lt2019.08.24 12:18

Lietuvos krepšinio rinktinė šeštadienio rytą 86:57 sutriuškino Pietų Korėjos atstovus, tačiau Dainius Adomaitis nebuvo patenkintas auklėtiniu žaidimu, o dar labiau stratego mintys krypo į laukiamas naujienas iš ligoninės.

Šeštadienį ryte Lietuvos krepšinio federacija (LKF) paskelbė, jog susitikimui neregistruoti Marius Grigonis ir Martinas Gebenas, tačiau pastarajam teko pasirodyti aikštelėje.

Taip nutiko todėl, kad vykdamas į areną blogai pasijuto Domantas Sabonis. Aukštaūgis buvo priverstas nedalyvauti susitikime. Pranešama, kad dėl tos pačios priežasties mačui nebuvo registruotas ir M. Grigonis.

Žinių apie sunegalavusius atletus treneris tikisi sulaukti šeštadienį vakare.

„Gydytojas nuvažiavo į ligoninę atlikti tyrimų. Bus aiškiau, ar tai bakterija, ar infekcija“, – pasakojo D. Adomaitis.

Paklaustas apie viešbučio maistą, strategas nesiryžo jo kaltinti.

„Sunku pasakyti. Atrodo, viešbutis geras, maistas – irgi. Turėjome susirinkimą su komanda ir kalbėjome, kad nereiktų gerti vandens niekur kitur, tik viešbutyje. Maistas viešbutyje geras, tiesiog kažkas tikriausiai netiko“, – kalbėjo treneris.

Šios sveikatos problemos dar kartą aikštėje neleido kartu pasirodyti Jonui Valančiūnui ir D. Saboniui. Rinktinės lyderiai neturėjo daug laiko kartu aikštėje ir neaišku, kaip jie pasiruošę ir susižaidę FIBA pasaulio taurei. Vis dėlto, D. Adomaitis per daug dėl šio aspekto nesirūpina.

„Tam turime ir treniruotes. Rungtynėse ir treniruotėse matome tą žaidimo dalį, kuri yra veiksminga. Kartais net ir neforsuojame to per daug, nes ieškome kitų žaidimo galimybių. Žinoma, norėtųsi, jog jie per paskutines rungtynes kartu žaistų daugiau“, – pasakojo rinktinės vairininkas.

Paklaustas apie rungtynes su Pietų Korėjos krepšininkais, D. Adomaitis pripažino, kad jų pradžioje žaidimo kokybė netenkino, tačiau po to bėdos išsisprendė.

„Pirmoje pusėje netenkino. Tai normalu dėl kelionės ir situacijos. Koncentracija ir kantrybė – mums šių dalykų trūko. Kai prastai komunikuodavome, jie mus baudė lengvais taškais. Todėl ta pirma pusė buvo tokia negraži. Kai tik sutvarkėme komunikaciją gynyboje ir kai koncentracija buvo žymiai geresnė, viskas stojo į savo vietas.

Jie labai pavojingi. Patys matėte – jie žaidžia atkarpomis. Padarai klaidą puolime, priimi blogą sprendimą, ir jie iškart baudžia greitu žaidimu. Prie tritaškio linijos pavyko susitvarkyti, nes jie gali išmesti 30-40 tritaškių“, – pasakojo strategas.

Trečiajame mačo ketvirtyje techninę pražangą už ginčus su teisėjais gavo D. Adomaitis, o kiek vėliau prie jo prisijungė ir Renaldas Seibutis. Buvo galima pastebėti, jog arbitrai leidžia krepšininkams stumdytis ir pasirenka retai švilpti. Apie tai paklaustas treneris teigė, jog turėjo saugoti savo žaidėjus.

„Paprasčiausiai trečio kėlinio pradžioje buvo akivaizdžios pražangos prieš Joną Valančiūną, o trečias momentas – gresiantis trauma, ketvirtas – jau nesportinis elgesys. Aš turiu saugoti savo žaidėjus. Mano reakcija buvo tokia, kokia buvo, tačiau po jos gavome tokį atsakymą, kokio ir norėjome“, – teigė specialistas.

Lietuvos rinktinės krepšininkai patys bandė agresyviai provouoti varžovų pražangas ir nuolat atakavo baudos aikštelę. Dažniausiai tai darė J. Valančiūnas. Anot D. Adomaičio, taip buvo bandoma iš aikštės pašalinti varžovų lyderį.

„Turėjome tikslą atakuoti jų lyderį. Tai iš pradžių gerai pavyko – išprovokavome dvi greitas Guna Ra pražangas. Bet po to taip nebepavyko padaryti. Jis turėjo gauti 10 pražangų. Mes turėjome eliminuoti jį iš žaidimo. Keletas JV metimų buvo per lengvi varžovų gynybai. Gal tai jo metimai, bet reikia versti gynybą žaisti ties pražangos riba“, – samprotavo treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt