Sportas

2019.08.25 08:04

JAV gimnastikos rinktinėje – imigrantų iš Lietuvos dukra: nuo vaikystės norėjau būti čempionė

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.25 08:04

Viena iš JAV meninės gimnastikos komandos lyderių yra lietuviškai suprantanti ir lietuvišką pavardę turinti sportininkė. Evita Griškėnas gimė ir augo Čikagoje. Būtent ten imigrantų iš Lietuvos, kūno rengybos čempionų Sigito ir Olgos dukra būdama ketverių pradėjo lankyti baleto ir šokių būrelius, o televizoriaus ekrane pamačiusi gimnasčių pasirodymus, mergaitė paprašė mamos nuvesti ją į gimnastikos salę. Jau per pirmąją treniruotę Evita sužinojo, ką reiškia žodis „Čempionė“.

„Man buvo ketveri, mane supažindino su trenere, kuri paklausė „Tu būsi čempionė?“ ir aš tiesiog atrėžiau „Taip“, bet atsisukau į savo šeimos narius ir paklausiau „Močiute, ką reiškia „čempionė“? Taigi nuo pat mažumės žinojau, kad būtent ja aš ir būsiu“, – LRT TV Naujienų tarnybai pasakojo E. Griškėnas.

Prieš ketverius metus E. Griškėnas tapo JAV jaunimo meninės gimnastikos čempione, vėliau trejus metus iš eilės iškovojo sidabrą suaugusiųjų varžybose. Aštuoniolikmetė tikina neretai sulaukianti klausimo apie kilmę ir kiek neįprastą amerikiečiams pavardę.

„Taip, atstovauju jungtinėms valstijoms. Čia gimiau, bet, žinote, jaučiuosi visai kietai būdama daugiau negu amerikietė. Jaučiuosi esanti ypatinga. Aš esu kitokia“, – džiaugiasi sportininkė.

Natalijos Klimuk ir Angelinos Jovčevos auklėtinė pasauliniame gimnastų reitinge užima 11-ąją poziciją. Pasak E. Griškėnas, dabar JAV komandos pagrindinis tikslas – olimpinis kelialapis. Sportininkė teigia, kad siekiant pergalių svarbiausia yra tinkamai pasiruošti psichologiškai.

„Su mumis darbuojasi psichologė, kuri mums padeda tinkamai pasiruošti svarbiausiems startams. Viena pagrindinių taisyklių: medaliai, pjedestalas – tai patirtis, momentinis džiaugsmas, po kurio jau turi galvoti apie tobulėjimą ir treniruotes. Niekada nereikia sustoti ties akimirka „O, žiūrėkite, aš laimėjau auksą“. Pasidžiauk akimirka, bet jau galvok apie kitą žingsnį tobulumo link“ – apie psichologinio pasirengimo principus pasakoja gimnastė.

Dėl kelialapio bus kovojama rugsėjo mėnesį Azerbaidžane vykstančiose pasaulio pirmenybėse. Pernai JAV komanda, kurios nare buvo ir E. Griškėnas, planetos pirmenybėse buvo septinta.

Pavardė – lietuviška, medaliai – amerikietiški: JAV meninės gimnastikos rinktinės narės Evitos Griškėnas istorija