Naujienų srautas

Sportas2019.08.23 07:28

Rimtos problemos: šiemet sprinte dominuojantis Colemanas triskart nerastas dopingo kontrolės

LRT.lt 2019.08.23 07:28

Amerikietis Christianas Colemanas susidūrė su rimtomis bėdomis. Greičiausias šio sezono sprinteris tris kartus prasilenkė su jį patikrinti norėjusiais dopingo kontrolieriais, tad jam gresia dideli nemalonumai. Kaip praneša BBC, amerikietis dabar gali praleisti tiek pasaulio čempionatą, tiek olimpines žaidynes.

Šį sezoną Ch. Colemanas užfiksavo geriausią rezultatą pasaulyje 100 metrų sprinte – 9,81 sek. Prieš mėnesį jis laimėjo JAV nacionalinė čempionatą, finišavęs per 9,99 sek.

Vis dėlto, kaip pirmieji pranešė „Daily Mail“, Ch. Colemanas tris kartus prasilenkė su dopingo kontrolieriais, norėjusiais patikrinti jį ne varžybų metu.

Tai toks pat atvejis, kaip Rūtai Meilutytei, kai ji specialioje sportininkų sistemoje nenurodė arba neteisingai nurodė savo buvimo vietą ir dopingo kontrolieriai nerado sportininko. Skirtumas tas, kad R. Meilutytė jau norėjo baigti karjerą, o 23 metų Ch. Colemanas yra vienas geriausių savo rungties atstovų.

2017 m. pasaulio čempionate Londone Ch. Colemanas laimėjo sidabro medalį, finišavęs per 9,79 sek., tačiau dabar jam gresia mažiausiai vienerių metų automatinė diskvalifikacija dėl minėto pažeidimo.

Kaip rašo BBC, kol kas informacijos apie pažeidimą nekomentuoja nei pats atletas, nei tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF), nei pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), nei JAV antidopingo agentūra.

Praėjusį penktadienį Ch. Colemanas pats pasitraukė iš dar neprasidėjusių „Deimantinės lygos“ varžybų Birmingame.

Pagal BBC turima informaciją, Ch. Colemanas nesutinka su bent vienu iš trijų kartų, kai dopingo kontrolieriai jo nerado.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi