Naujienų srautas

Sportas2019.08.22 16:11

Į kovą pilname stadione „Sūduva“ stos nukraujavusi: kaip Čeburinas kamšys atsivėrusias spragas?

20 val. per LRT PLIUS ir LRT.lt

Jau ketvirtadienio vakare Marijampolės „Sūduva“ ARVI arenoje pradės UEFA Europos lygos atkrintamųjų etapo seriją su Vengrijos čempionais Budapešto „Ferencvaros“. Tačiau prieš pirmąją dvikovą marijampoliečių treneris Vladimiras Čeburinas turi ir papildomo galvos skausmo – rungtyniauti negalės du pagrindinės sudėties žaidėjai.

Rungtynių transliaciją nuo 20 valandos kviečiame tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Prie ilgalaikių sveikatos problemų turinčių Grato Sirgėdo ir Vaido Slavicko po praėjusios savaitės rungtynių prisijungė ir dar du ekipos saugai – Paulius Golubickas gydosi kirkšnies traumą, o Jovanas Čadženovičius rungtyniauti negalės dėl viršyto geltonų kortelių limito.

Pastarosios dvi netektys marijampoliečiams yra tikrai skaudžios, mat abu žaidėjai buvo svarbiomis pergalingos ir sėkmingos komandos dalimis – atraminis komandos saugas J. Čadženovičius pradėjo visas šešerias komandos rungtynes Europoje, tuo tarpu kiek aukščiau aikštėje žaidęs P. Golubickas tik pirmose rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“ kilo nuo atsarginių suolo, o vėliau vykusiuose penkiuose susitikimuose buvo startinės vienuolikės narys.

Atsižvelgdamas į šias netektis portalas LRT.lt pateikia galimus variantus, kuriais V. Čeburinas bandys užlopyti atsiradusias skyles.

Pradėti, turbūt, verta nuo to, jog nemaža sudėties dalis yra aiški – vartuose garantuotą vietą turi Ivanas Kardumas, dešiniojo gynėjo poziciją tradiciškai užims publikos numylėtinis Andro Švrljuga, o greta jo, dviejose iš trijų centro gynėjų pozicijų, bus Semiras Kerla ir Algis Jankauskas.

Vienas iš trijų centro saugų turėtų būti marijampolietis Giedrius Matulevičius, o puolime varžovų gynėjams problemas kelti bandys Josipo Tadičiaus ir Mihreto Topčagičiaus duetas.

O dabar laikas pereiti prie esamų klaustukų.

Kone viso sezono metu centro gynėjų liniją užbaigdavo trečiasis vidurio gynėjas Aleksandaras Živanovičius, o kairiuoju gynėju, po Vaido Slavicko traumos, rungtyniavo įprastai saugu žaidžiantis Ovidijus Verbickas.

Tiesa, priverstinės aplinkybės tokį nusistovėjusį išsidėstymą gali kiek pakeisti – po J. Čadženovičiaus ir P. Golubicko netekčių ir O. Verbickui žaidžiant krašto gynėju, „Sūduva“ ant suolo vidurio saugų pozicijoje turi Povilą Leimoną (trys pasirodymai šiemet Europoje, visi – po keitimo) bei neseniai komandą papildžiusį brazilą Renaną Oliveirą (vienas pasirodymas Europoje, po keitimo), tad didelis klaustukas, ar V. Čeburinas išdrįs abu ne itin daug praktikos svarbiausiose sezono kovose turėjusius žaidėjus į aikštę leisti kartu.

Portalas LRT.lt spėja, jog labiau tikėtinas gali būti kitas variantas, kuris buvo išbandytas jau praėjusios savaitės dvikovoje su Tel Avivo „Maccabi“.

Antroje antro kėlinio pusėje, „Sūduvai“ turint pergalę jiems garantavusį pranašumą ir vis senkant laikui, V. Čeburinas nusprendė kairiame krašte varžovų nuolat atakuojamą O. Verbicką pakeisti Ivanu Hladiku.

Šis iškart pasislinko į centro gynėjo poziciją, O. Verbicko vietą krašte užėmė A. Živanovičius. Šis atakose toks aktyvus nebuvo, tačiau ganėtinai sėkmingai tvarkėsi su užduotimis prie savųjų vartų.

LRT.lt spėja, jog būtent toks pasirinkimas gali būti priimtas dar ir dėl to, jog „Ferencvaros“ gretose dešiniajame atakos krašte neretai rungtyniauja ukrainietis Aleksandras Zubkovas, keliantis varžovų gynėjams galvos skausmą tiek savo reidais kraštu, tiek ir kirtimais į aikštės vidurį.

Rinktis A. Živanovičių užimti kairiojo gynėjo pozicijoje atrodytų logiškas sprendimas – nors tektų aukoti pagalbą atakoje, tačiau būtų susikurta daugiau galimybių sėkmingai neutralizuoti pavojų prie savų vartų.

LRT.lt spėjimu savo šanso šiose rungtynėse dar nesulauks vienas iš „Sūduvos“ naujokų, krašto gynėjas Michaelis Blauensteineris. Nors būtent krašto gynėjo pozicija komandoje yra viena „karščiausių“, tačiau tikėtina, jog V. Čeburinas tokio svarbumo rungtynėse prioritetą teiks jau žinomiems ir išbandytiems variantams, o austras savo šansų gaus A lygos varžybose.

Tokiu atveju į sau įprastą centro atakuojančio saugo poziciją galimybę grįžti turėtų jau ne kartą minėtas O. Verbickas. Galima neabejoti, jog, nepaisant sėkmingų momentų krašto gynėjo pareigose, ukmergiškis daug komfortabiliau jaučiasi kurdamas pavojų prie varžovų vartų.

Greta jo turėtų būti jau minėtas G. Matulevičius, jei treneriai nuspręs į startine sudėtį neįtraukti P. Leimono – būtent jis turėtų užimti pagrindinio griovėjo vietą atraminėje zonoje, kuri liko laisva po J. Čadženovičiaus suspendavimo.

G. Matulevičiui pasislinkus labiau į centrą, kitą aukščiau rungtyniaujančio futbolininko vietą turėtų užimti brazilas R. Oliveira. Šis epizodiškai rungtyniavo namų rungtynėse su „Maccabi“ ir plika akimi buvo galima pastebėti žaidėjo techninius sugebėjimus. Galima neabejoti, jog debiutas komandoje ir dar viena savaitė treniruočių su naujaisiais komandos draugais naujajam Lietuvos čempionų legionieriui galėjo pridėti dar daugiau pasitikėjimo.

Nors P. Leimonas ir yra komandos senbuvis, vietinių sirgalių numylėtinis, tačiau LRT.lt manymu marijampolietis yra realus kandidatas į aikštę žengti po keitimo, ypatingai tuo atveju, jei šio vakaro rungtynių šeimininkams reikės saugoti pozityvų rezultatą.

Kokią kariauną vienose svarbiausių sezono rungtynių prieš tūkstantinę į rungtynes susirinksiančių žiūrovų minią išrikiuos Vladimiras Čeburinas, sužinosime jau po kelių valandų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi