Naujienų srautas

Sportas2019.08.21 19:13

„Jonavos“ klubo prezidentas apie LKL pasiūlymą: tai nėra lengvas sprendimas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.08.21 19:13

Trečiadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba nusprendė, jog kitą sezoną čempionate turi varžytis 10 komandų. Kol senieji „Nevėžio“ klubo dalininkai neranda kalbos su naujaisiais investuotojais, istorinė galimybė pateikta Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) „Jonavos“ klubui.

Trečiadienį svečio teisėmis į LKL valdybos posėdį buvo pakviestas ir „Jonavos“ klubo ilgametis prezidentas Vaidas Vaškevičius.

Lygos vadovybės teigimu – „Jonavos“ komandai pasiūlytos sąlygos jau rugsėjį prasidedančiame sezone atverti LKL duris. Jeigu jonaviečiai atsisakytų tokios galimybės, likti lygoje galėtų ir kėdainiečiai – su sąlyga, jeigu įvykdytų papildomus reikalavimus iki rugpjūčio 23 dienos.

Joks Jonavos miesto klubas dar nėra žaidęs LKL čempionate. Nors tokia neeilinė galimybė skamba itin patraukliai, tačiau suprantama, jog likus tik mėnesiui iki čempionato pradžios komandos dar nesukomplektavę jonaviečiai į čempionato šeimą nesiveržia išdegusiomis akimis.

Kitas aspektas – pinignis. Po trečiadienio posėdžio paaiškėjo, jog „Jonavos“ klubas į LKL galėtų patekti palengvintomis sąlygomis – nereikėtų mokėti viso 400 tūkst. eurų startinio mokesčio, kuris yra nurodytas lygos nuostatose. Kokios sąlygos yra siūlomos jonaviečiams tiksliai nėra žinoma.

Anot LKL generalinio direktoriaus Romualdo Brazausko, dešimtosios LKL ekipos klausimas turėtų būti išspręstas per artimiausias 48 valandas.

Portalas LRT.lt susisiekė su „Jonavos“ klubo prezidentu Vaidu Vaškevičiumi, kuris patvirtino, jog „Jonavos“ klubas dar nėra priėmęs galutinio sprendimo dėl dalyvavimo kito sezono LKL čempionate.

„Dabar tiesiai šviesiai atsakyti jums negaliu. Aš nesu tik vienas žmogus klube. Yra ir Jonavos miesto valdžia, rėmėjai. Turime su visais aptarti atsiradusią galimybę. Tai nėra toks lengvas sprendimas lyg nueiti į parduotuvę“, – kalbėjo V. Vaškevičius.

Jeigu jonaviečiai visgi priimtų sprendimą debiutuoti aukščiausioje šalies krepšinio lygoje jų lauktų dideli darbai. Nors dar ne visos LKL komandos yra užbaigusios sudėties komplektavimo darbus, tačiau procesai beveik visose ekipose yra pasiekę baigiamąją stadiją.

„Jonavos“ klubo atžvilgiu, lauktų milžino Galijoto įveikimui prilyginamas darbas – per mažiau nei mėnesį jonaviečiai turėtų sukomplektuoti kovose aukščiausiame šalies divizione galinčią atsilaikyti sudėtį.

„Nėra neįmanoma sukomplektuoti sudėtį, jeigu priimtume teigiamą sprendimą, tačiau turiu pasikartoti, jog dar turime atsakyti į klausimą dėl dalyvavimo LKL čempionate, – aiškino V. Vaškevičius. – Apie tai smulkesnes lygos vadovybės pateiktas detales kalbėti negaliu ir tai būtų neetiška. Tai galėtų plačiau pakomentuoti LKL atstovai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi