Sportas

2019.08.21 14:33

Sabonis apie nemažą rinktinės klaidų skaičių: norime daug ką įrodyti, bet kartais neišeina

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.21 14:33

Lietuvos rinktinė jau trečiadienį išvyks į Pietų Korėją, kur sužais paskutines trejas rungtynes prieš Kinijoje startuosiančias FIBA pasaulio taurės pirmenybes. Lietuvių dar lauks testai su Pietų Korėjos, Angolos bei Čekijos rinktinėmis, o šiuose susitikimuose dar labiau pagerinti jau ir taip neblogą formą progą turės ir vienas rinktinės lyderių Domantas Sabonis.

Domantas Sabonis nėra itin kalbus bendraudamas su žiniasklaida, tačiau puikiai bendrauja aikštelėje su komandos draugais. Jis yra ne tik vienas rezultatyviausių rinktinės krepšininkų pasiruošimo cikle (per penkerias rungtynes mesdamas vidutiniškai po 12,8 taško), tačiau ne kartą pasižymėjo ir solidžiu aikštelės matymu ir puikiais perdavimais, sukūrusiais patogias situacijas komandos draugams.

Ciklas Europoje baigtas ir dabar lietuviai kelsis į Aziją, kur sužais dar tris draugiškus susitikimus, kuriuose ir bus sudėti galutiniai akcentai prieš svarbiausias kovas Kinijoje.

Po paskutinės rinktinės treniruotės Lietuvoje aukštaūgis, bendraudamas su žiniasklaida, pasidžiaugė geru ir produktyviu darbu.

„Kiekvieną treniruotę tas žaidimas vis gerėja, pasiruošime dar liko kelios rungtynės ir manau, kad čempionatui būsime pasiruošę“, – aiškino Indianos „Pacers“ atstovas.

Jis taip pat turėjo savo nuomonę apie didžiausią Lietuvos rinktinės bėdą pasirengimo cikle – klaidas. Jo manymu, nemažą jų skaičių kartais lemia ir tiesiog per didelis noras.

„Viskas po truputį lemia tas klaidas, įeina daug kas į tai. Turime turėti didesnę drausmę, žaisti protingai. Visi norime labai daug padaryti, daug ką įrodyti, bet kartais neišeina“, – svarstė D. Sabonis.

Paklaustas apie žaidimą kartu su kitu NBA bokštu Jonu Valančiūnu D. Sabonis liko lakoniškas – jiems žaisti kartu patinka, tačiau laimėti nori visa komanda.

„Su Jonu tai labai gerai, gynyboje, puolime žaidžiame per abu, ant „ūso“. Mes abu norime laimėti, todėl nesvarbu, su kuo žaisti, nes turime visą komandą. Kai gynyba ties mumis yra dvigubinama mes bandome atmesti kamuolį“, – pasakojo vienas rinktinės vedlių.

Pietų Korėjoje Lietuvos rinktinė sužais tris susitikimus – su šeimininkais (šeštadienį), su Angolos ekipa (sekmadienį) bei su čekais (antradienį).

Tada komanda skris į Kiniją, kur jau rugpjūčio 31-ąją startuos FIBA pasaulio taurės turnyras.

Lietuviai jame kausis H grupėje, kur jų lauks Senegalo, Kanados ir Australijos iššūkiai.