Sportas

2019.08.21 13:56

Kuzminskas išreiškė palaikymą būsimam savo treneriui Blattui: tai yra pavyzdys, kaip reikia kovoti

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.21 13:56

Lietuvos rinktinė jau trečiadienį paliks Lietuvą ir po keliolikos valandų susidurs su Azijos kultūra Pietų Korėjoje. Čia Dainiaus Adomaičio auklėtiniams liks sužaisti paskutines trejas kontrolines rungtynes prieš oficialų startą FIBA pasaulio taurėje Kinijoje.

Paskutinės treniruotės Lietuvoje pabaigoje Mindaugas Kuzminskas su vienu iš rinktinės trenerių Benu Matkevičiumi atliko tolimų metimų serijas. Rezultatyvumu vienas rinktinės senbuvių kol kas neblizga (per penkerias sužaistas rungtynes vilnietis rinko vidutiniškai po 7,8 taško), tačiau abejonių nėra – Kinijoje jis bus vienas kertinių žaidėjų ir turės svarbią rolę.

Tinklelį skrodė ne vienas krašto puolėjo metimas, tačiau žaidėjas vis mėtė ir sakė treneriui „dar tris, dar tris“.

Po paskutinės metimų serijos M. Kuzminskas su tradicine šypsena veide prasibrovė pro gausų būrį žurnalistų ir papasakojo apie komandos nuotaikas, žaidimo gerinimą bei išreiškė palaikymą apie sunkią ligą neseniai pranešusiam būsimam savo treneriui Pirėjo „Olympiakos“ klube Davidui Blattui.

„Pasiruošimas praėjo gana sklandžiai, nebuvo rimtų traumų, turėjome įvairaus pajėgumo varžovų, tiek stiprių, tiek silpnesnių, galėjome išsibandyti savo žaidimą. Dabar belieka keliauti ir pratęsti tai, ką pradėjome čia. Išvykstame su geromis nuotaikomis, energija, patys matėte, kad treniruotėje šiandien visi ypatingai energingi, todėl nekantraujame kuo greičiau atsidurti ten“, – pasakojo žaidėjas.

– Užsiminėte apie traumas, kodėl, jūsų manymu, jų tiek daug kitose rinktinėse?

– Labai gaila tų žaidėjų, kurie patiria tas traumas. Žinome, kad pasaulio čempionatai vyksta itin retai ir kai kuriems žaidėjams galimybė ten sudalyvauti gali pasitaikyti gal vieną ar du kartus gyvenime. Gaila, bet galiu tik pasidžiaugti, kad mums tai nenutiko.

Priežasčių turbūt reikia ieškoti kiekvienoje komandoje atskirai. Noriu pasidžiaugti dėl mūsų ir tikiuosi, kad per čempionatą būsime sveiki.

– Ar žaidimo kreivė kyla taip staigiai, kaip jūs to norėtumėte?

– Treneriai žino, kaip pagauti tą piką, kada to reikia, ir ties tuo dirba. Dabar kiek sumažėję ir krūviai, lengvesnės kojos, daugiau dirba galva, tai manau, kad einame tinkama linkme.

Turbūt pirmą kartą per mano žaidimą rinktinėje grupė yra tokia pajėgi, tai tą piką reikia pagauti pačioje pradžioje, tikiuosi, kad taip ir bus.

– Ar tą grupę vis dar laikote tokia pat pajėgia, kaip ir prieš burtus?

– Be abejo. Manau, kad vis tiek tokios šalys turi daug gerų žaidėjų ir net keliems atsisakius jos vis tiek yra pakankamai pajėgios.

– Treneris minėjo, jog galbūt kažką keisite dėl didelio klaidų skaičiaus, kas galbūt pasikeitė treniruočių procese, kad tų klaidų būtų mažiau?

– Tikrai akcentuojame tas klaidas, gauname bėgti ir „aikštučių“, jei atliekame jų per daug (juokiasi). Yra ir kiti paprasti krepšinio elementai, pratimai, vos ne kaip pradinukų, kuriuos darome, kad tas klaidų skaičius mažėtų.

Manau, kad tiesiog reikia nuo jų išsivalyti savo smegenis, jas tiesiog pamiršti. Kuo daugiau jas akcentuojame, kuo daugiau apie tai galvojame – tuo daugiau ir klystame.

– Kaip pats jaučiatės bendrame rinktinės fone, kai yra didelė rotacija, neįprasti penketai? Ar jau atradote savo vietą?

– Manau, kad visi jau daugiau mažiau žinome savo roles. Ne kartą jau sakiau, kad mūsų jėga yra du mūsų bokštai ir juos reikia išnaudoti labiausiai.

Jei kažkas galės juos sustabdyti – reikės prisijungti ir mums.

– Ar gerai tai, kad pasiruošimo cikle stipresni varžovai jau praeiti, o dabar liko rungtynės su sąlyginai silpnesnėmis komandomis?

– Nepavadinčiau jų silpnesnėmis. Nėra taip lengva rasti tų varžovų, visi turi savo uždavinius. Svarbiausia, kad ten važiuojame anksti, priprasime prie visiškai kitos laiko zonos, tai ir bus svarbiausi uždaviniai, sudėsime paskutinius taškus.

– Kiek apskritai reikės laiko aklimatizuotis ir kaip tai apskritai paveiks komandą?

– Daktarai dabar dirba tuo klausimu, kiek miegoti, kiek nemiegoti per skrydį, kad kuo greičiau priprastume. Mums nėra svarbiausia būti pilnai atsigavusiems tam draugiškam turnyrui – turime būti šimtu procentų pasiruošę Kinijai.

– Prieš kelias dienas jūsų treneris klube Davidas Blattas išplatino laišką apie savo ligą, ar išsiuntėte jam kokią žinutę?

– Visų pirma, manau, kad jis labai teisingai padarė apie tai prabildamas, nes buvo daugybė įvairiausių spekuliacijų ir kalbų. Klubo viduje darbuotojai mums tą laišką buvo atsiuntę jau anksčiau.

Tai gali būti pavyzdys, kaip reikia kovoti, neslėpti tos ligos ir padrąsinti kitus.

– Išvyksta 14 žmonių, ar nepridės tai dar nervingumo, turint omenyje faktą, kad dvyliktukas dar nėra aiškus?

– Kasmet susiduriame su tokia situacija, nemanau, kad bus kažkokio papildomo spaudimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.