Sportas

2019.08.21 13:57

LKL kol kas aklavietėje – sprendimo dėl „Nevėžio“ nėra, lygoje pasiūlyta žaisti „Jonavai“

Paulius Cubera, LRT.lt2019.08.21 13:57

Trečiadienį suburtame neeiliniame LKL valdybos posėdyje sprendimas dėl Kėdainių „Nevėžio“ likimo LKL pirmenybėse nebuvo priimtas. LKL davė kiek daugiau nei dvi dienas kėdainiečiams pateikti reikiamus dokumentus, tačiau jų vietą Lietuvos aukščiausioje lygoje gali užimti „Jonavos“ klubas. Ši ekipa duoti atsakymą LKL turi iki ketvirtadienio.

Kaip pasakojo LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, LKL valdyba pateikė „Jonavos“ ekipai pasiūlymą startuoti lygoje. Jonavos ekipa atsakymą turi duoti iki ketvirtadienio. Tik tokiu atveju, jeigu „Jonava“ žengti į aukščiausią lygą nesutiks, antrą šansą gaus „Nevėžis“.

„Esminio sprendimo nėra – turime virš 48 valandų, per kurias išsispręs visi klausimai. Beveik visi klubai pasisakė už tai, kad kitais metais irgi dalyvautų 10 komandų. Tai buvo esminė nuostata, kuri sutampa su LKL administracijos pozicija.

Šiai dienai yra du kandidatai į dešimtąją vietą – „Jonavos“ komandai valdyba pateikė pasiūlymą ir jie turėtų atsakyti rytoj. Jeigu „Jonavos“ komandos atsakymas bus neigiamas, tokį šansą turės Kėdainių „Nevėžio“ klubas, kuris turi įvykdyti reikalavimus iki rugpjūčio 23 d. 15 valandos. Na ir aišku lieka trečias variantas – 9 komandos“ – kalbėjo R. Brazauskas.

Praėjusio sezono NKL čempionate „Jonavos“ klubas iškrito ketvirtfinalyje, kai serijoje 0-3 pralaimėjo „Telšiams“.

LKL gen. direktorius atskleidė, kad prieš dešimt komandų čempionate buvo vienintelis Kauno „Žalgiris“. Kauniečiai yra suinteresuoti turėti kuo mažiau rungtynių vietos čempionate dėl didelio Eurolygos rungtynių skaičiaus.

R. Brazauskas taip pat sakė, kad Jonavos klubas į LKL būtų priimtas palengvintomis aplinkybėmis. Jis konkrečios sumos neatskleidė, tačiau pripažino, kad įprastai reikalaujamo 400 tūkst. eurų startinio mokesčio „Jonavai“ mokėti nereikėtų.

„Iš Kėdainių yra žinių, kad vyksta derybos tarp senų dalininkų ir naujų investuotojų ir jos pajudėjo teigiama linkme, pasistūmėjo į priekį. Jie turi šansą iki penktadienio apsispręsti dėl dalyvavimo čempionate. Bet tik tuo atveju, jeigu Jonavos atsakymas bus neigiamas“, – kalbėjo R. Brazauskas, čia pat pripažinęs, kad 9 komandos lygai būtų pats blogiausias scenarijus.

Paprašytas įvardyti galimus naujuosius „Nevėžio“ investuotojus, R. Brazauskas teigė, kad apie tai kalbėti kol kas yra anksti: „Kai bus priimti sprendimai iš „Jonavos“ pusės, iš Kėdainių, tada galėsime kalbėti apie investuotojus.“

„Kėdainiuose komanda yra komplektuojama. „Jonava“, aišku, turėtų pakeisti beveik visą komandą, bet esminis klausimas yra klubo biudžeto formavimas. Jeigu klubas turės reikiamą biudžetą, nemanau, kad per mėnesį neįmanoma suburti komandos.

Jeigu bus 9 komandos, kiekviena komanda neteks keturių rungtynių, teoriškai vieną mėnesį nebus rungtynių. Europoje žaidžiantiems klubams tai gal nelabai atsilieptų, o kitoms komandoms... Mes mąstome apie tai, jeigu bus blogiausias variantas, gal keisis ir Karaliaus Mindaugo taurės formatas. Galvojame, kaip toms komandoms padidinti rungtynių skaičių“, – apie būsimojo sezono iššūkius kalba R Brazauskas.