Naujienų srautas

Sportas2019.08.21 13:15

Dainius Adomaitis: apie paskutinį pasirengimo etapą, būsimą aklimatizaciją Azijoje ir sprendimą dėl dvyliktuko

Lietuvos krepšinio rinktinė pradės paskutinį pasirengimo ciklo FIBA pasaulio taurei etapą. Lietuviai dar trečiadienį surengė rytinę treniruotę Vilniaus „Ryto“ arenoje, o jau po pietų sės į Lietuvą ir skris į Pietų Korėją, kur kontroliniame turnyre šlifuos paskutinius derinius prieš pasaulio pirmenybes.

Po paskutinės treniruotės Lietuvoje rinktinė susibūrė į tradicinį ratą, komandos treneris Dainius Adomaitis to rato viduryje kažką pasakė savo kariams, o visa tai sekė garsus „Mes už Lietuvą!“

Lietuviai jau trečiadienio vakarą susės ir lėktuvą ir tikėsis, kad į Lietuvą jiems nereikės grįžti iki pat rugsėjo 15-osios – dienos, kada bus žaidžiamas FIBA pasaulio taurės finalas.

Tačiau iki starto čempionate lietuviai turės dar ne vieną galimybę išbandyti jėgas su skirtingų stilių komandomis, kurios gali laukti ir pasaulio čempionate.

Nuo šeštadienio iki antradienio mūsiškiai turės paskutinius tris kontrolinius testus prieš svarbiausią kelionę į Kiniją – jų lauks susirėmimai su šeimininkais korėjiečiais, Angolos ir Čekijos rinktinėmis.

Prieš kelionę į Korėją rinktinės treneris D. Adomaitis su žiniasklaida kalbėjo apie sprendimą dėl galutinio dvyliktuko, aklimatizaciją Azijoje ir juokavo apie bausmes komandai dėl daromų klaidų.

„Mintys prieš išvykimą geros, pavyko pasidaryti visą darbą, kurį buvome suplanavę, išvengti nenumatytų kliūčių kaip traumos ir tikimės, kad taip bus ir toliau. Sprendžiame savo tikslus, pasiruošimas pagal planą“, – kalbėjo D. Adomaitis.

– Į Korėją vykstate su 14 žaidėjų – tai labiau apsidraudimas, ar dar turite dvejonių dėl dvyliktuko?

– Kiekvienas turi savo šansą. Matome situacijas kitose komandose, traumas ir kita, tai stengiamės apsidrausti ir tuo atžvilgiu, kad treniruotėse turėtume kuo minimalesnes rizikas, gerą rotaciją ir taip toliau.

– Bet mintyse jau yra tas dvyliktukas?

– Mintyse dabar yra kitas etapas – tai kelionė į Korėją ir po to rungtynės su Korėja.

– Kokius uždavinius kelsite komandai per šias trejas rungtynes?

– Yra skirtingi oponentai, labai norėjome sužaisti su komanda iš Afrikos. Angola bus tas priešininkas, kuris demonstruoja panašų žaidimą į Senegalo – su daug atletizmo, daug bėgimo, kovos, besikeičiančios gynybos.

Korėja – tokia specifinė komanda, daug aikštės gynybos, ko neturėjome, tai irgi yra gerai. Kiekvienose rungtynėse savos užduotys.

– Jonas Valančiūnas buvo patausotas Suomijoje, kokia jo situacija dabar?

– Viskas su juo yra gerai. Jis pats norėjo, galėjo žaisti, tačiau kartais žiūrime į žaidėjų minutes, žiūrime per treniruotes, matuojame, kiek kas darbo padaro, žiūrime rezultatus ir į tai atsižvelgiame.

– Ištraukus burtus buvo sakoma, kad H grupė yra mirtininkų, ar galima sakyti, kad situacija dabar kiek pasikeitė, turint omenyje Kanados rinktinės netektis?

– Sulaukime tos dienos, kada prasidės pasaulio čempionatas, matysime, kokie būsime patys ir tada ruošimės priešininkui tam, koks jis bus. Spėlionėmis neužsiimame, žaisime su tuo priešininku, kokį rasime.

– Kada bus galutinis sprendimas (dėl dvyliktuko – aut.)?

– Po paskutinių draugiškų rungtynių.

– Ką keitėte treniruočių procese, minėjote, kad dėl klaidų skaičiaus kažką gali tekti keisti?

– Įvedėme pratimus, kad kažkokiu būdu išvengtume tų klaidų. Ir bausmių (juokiasi). Kaip, pavyzdžiui, bėgimai.

- Kaip sekasi į vieną penketą sutalpinti J. Valančiūną su Domantu Saboniu? Matome, kad tas minučių skaičius nėra didelis, ar tai kažkokia speciali intencija?

– Ne, tiesiog aplinkybės yra tokios. Su serbais norėjosi pasibandyti tuos kitokius penketus rungtynių metu, jų pabaigoje, kaip tai veiktų. Gaila, kad nepavyko su rusais, planavome juos kartu naudoti ilgiau.

Yra priešininkas, rungtynių planas, situacija, kuri diktuoja sąlygas pačiam žaidime. Žiūrime, koks su jais yra pliusas, kur galime tai išnaudoti.

– Kokią rotaciją matysime paskutines trejas draugiškas rungtynes? Ar ji bus panaši į tą, kuri bus čempionate?

– Faktas, kad bus rungtynių, kur stengsimės kai kuriuos žaidėjus patausoti. Dar turėsime apsiprasti su aklimatizacija, tai irgi lems, kaip žaidėjai tai praeis.

Pačioje pradžioje tas procesas nėra lengvas. Išskrendame vakare, skrendame per naktį, nusileidžiame – ir vėl vakaras. Nepavyks padaryti taip, kad pamiegotume dvi naktis paeiliui.

Apie tai kalbėjome ir su žaidėjais, daktarais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi