Sportas

2019.08.20 20:23

LFF „maištininkas“ Paulius Malžinskas sulaukė Vilniaus regiono pasitikėjimo ir lieka prezidentu

Paulius Cubera, LRT.lt2019.08.20 20:23

Vilniaus regiono futbolo sąjunga (VRFS) antradienio vakarą sušaukė neeilinį savo narių visuotinį susirinkimą, kuriame organizacijos prezidentas Paulius Malžinskas sulaukė beveik vienbalsio organizacijos narių pasitikėjimo. P. Malžinskas norėjo pasitikrinti pasitikėjimą po to, kai prieš mėnesį Lietuvos futbolo federacija jį suspendavo, kaip vykdomojo komiteto narį.

Iš 56-ių VRFS narių į visuotinį susirinkimą atvyko 44, iš jų 40 balsavo už pasitikėjimą prezidentu P. Malžinsku, trys buvo prieš, o vienas biuletenis į balsavimo urną nebuvo įmestas.

VRFS susirinkime P. Malžinskas pasižymėjo audringa kalba, kuri buvo sutikta gausiais aplodismentais.

„Federaciją kontroliuojantiems asmenims esame galvos skausmas, nes jie nekontroliuoja Vilniaus. Ne pirmą kartą susiduriame su LFF trukdžiais ir bandymą mus kontroliuoti. (...) Ant kortos pastatyta labai daug. Žymiai svarbesni ir nematomi procesai vyksta valdžios sprendimuose. Prieš pora metų buvo parengtas gerosios valdymo praktikos raportas, siekiant pagerinti LFF valdybą ir struktūrą. Buvo sukurtas bendradarbiavimas su Vyriausybe, premjeras UEFA prezidento Aleksandro Čeferino akivaizdoje pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Bet po Pukelio išrinkimo viceprezidentu bendradarbiavimas su Vyriausybe sustabdytas, futbolas išbrauktas iš prioritetinių sporto šakų sąrašo“, – teigė P. Malžinskas.

Savo kalboje VRFS prezidentas išreiškė susirūpinimą LFF veikla, jos neskaidriais standartais, vyraujančia korupcija, neegzistuojančiu autoritetu ir prasta reputacija.

Nors LFF vadovai – Tomas Danilevičius ir Edgaras Stankevičius – renginyje sutikti palankiai, tačiau LFF teisininkas Algimantas Šindekis savo kalbos metu buvo nutrauktas. Teisininkas suklydo LFF pavadindamas „bendrove“, o ne „bendruomene“, taip sukeldamas juoko bangą ir plojimus.

VRFS viceprezidentas Artūras Žarnovskis renginyje pristatė prezentaciją, kurioje trumpai apibūdino organizacijos skaičius. VRFS sudaro 56 klubai Vilniaus regione ir 4000 dalyvių bei 5000 vaikų, kurie žaidžia futbolą. Per metus VRFS varžybose sužaidžiama apie 3000 rungtynių.

Vilniečiai nepatenkinti, kad Vilniaus ir Tauragės regionai LFF valdyme turi vienodai svorio, nors Vilniaus regione yra 56 klubai, o Tauragės – tik 8. Tačiau Tauragės regiono futbolo federacijos prezidento pareigas eina liūdnos reputacijos Arūnas Pukelis-Švinius, kuris neseniai išrinktas LFF viceprezidentu.

P. Malžinskas šį verslininką pavadino faktiniu LFF vadovu. Anot P. Malžinsko, būtent šio žmogaus išrinkimas LFF viceprezidentu ir VRFS vadovo nepritarimas šiam balsavimui iššaukė LFF ir P. Malžinsko konfliktą.

Vykdomojo komiteto narys P. Malžinskas jau mėnesį yra suspenduotas iš komiteto, nes, anot LFF, atskleidė konfidencialą informaciją bei pažemino LFF dalykinę reputaciją.

VRFS prezidento pareigas P. Malžinskas eina nuo 2017 metų gruodžio mėnesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt