Naujienų srautas

Sportas2019.08.20 10:46

Pirmas istorijoje: ATP turnyro mačą laimėjo kurčias tenisininkas

LRT.lt 2019.08.20 10:46

Pietų Korėjos tenisininkas Lee-Duck Hee tapo pirmuoju istorijoje kurčiu žaidėju, laimėjusiu pagrindinio ATP turnyro etapo mačą, rašo BBC.

21-erių sportininkas, ATP reitinge užimantis 221-ąją vietą, Šiaurės Karolinoje vykstančiame „Winstono-Salemo“ turnyre 7-6 6-1 nugalėjo Šveicarijos atstovą Henri Laaksoneną.

„Dėl mano negalios žmonės iš manęs šaipėsi, jie man sakė, jog neturėčiau žaisti. Norėjau visiems įrodyti, jog galiu tai daryti, – po pergalės sakė tenisininkas. – Mano žinutė turintiems klausos negalią būtų tokia: nesijauskite nuvertinti. Jei labai stengsitės, jums pavyks viskas.“

Lee bendrauja ne gestų kalba, tačiau naudoja skaitymą iš lūpų. Po dvikovos bendrauti su žiniasklaida sportininkui padėjo jo sužadėtinė Soopin.

Palaikymą korėjiečiui išreiškė ne vienas sporto pasaulio žmogus, tarp kurių – ir žymus Škotijos tenisininkas Andy Murray`us.

„Akivaizdu, kad tai yra rimtas sunkumas, tad daryti tai, ką daro jis, reikalauja didžiulių pastangų. Mums tenisininkams klausa yra itin svarbus dalykas“, – sakė škotas.

Verta paminėti, jog Lee-Duck Hee ATP Challenger turnyruose pradėjo varžytis dar tada, kai jam buvo vos 14 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi