Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

I. Zouros triumfas teisme – smūgis per „Žalgirio“ piniginę

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Iš Kauno „Žalgirio“ išmestas graikas Ilias Zouros pasiekė savo. Apie planą teismuose žygiuoti iki galo kalbėjęs krepšinio specialistas sulaukė palankaus FIBA arbitražo teismo sprendimo, kuris gerokai paplonins Lietuvos čempionų piniginę.

Iš Kauno „Žalgirio“ išmestas graikas Ilias Zouros pasiekė savo. Apie planą teismuose žygiuoti iki galo kalbėjęs krepšinio specialistas sulaukė palankaus FIBA arbitražo teismo sprendimo, kuris gerokai paplonins Lietuvos čempionų piniginę.

Už tai, kad 2013 metais po keturių oficialių mačų nutraukė sutartį, „Žalgiris“ privalės sumokėti 261 tūkstantį 600 eurų bei penkis procentus nuo šios sumos. I. Zouros taip pat gaus 15 tūkstančių 216 eurų kompensaciją dėl kitų išlaidų.

49 metų krepšinio specialistas 2013 metais turėjo dvejų metų sutartį su „Žalgiriu“, bet neįtiko klubo vadovams ir buvo atleistas po keturių mačų.

„Tai – nenormalu. „Žalgiris“ turės sumokėti pinigus už visą mano dvejų metų kontraktą iki paskutinio cento ir padengti skolą už 2011 metų sutartį. Galima kalbėtis tada, kai elgiesi gražiai. Bet kai esi atleidžiamas tokiu būdu, belieka kreiptis į teismą. Dabar tai jau nebe mano problema. Kontraktas buvo sudarytas dvejiems metams, o vasarą atmečiau pelningus didelių Europos klubų pasiūlymus. „Žalgiris“ turės už tai sumokėti“, – tuomet portalui lrytas.lt kalbėjo I. Zouros.

„Žalgirio“ klubo vadovas Paulius Motiejūnas graiko atleidimą motyvavo susitarimų nesilaikymų. Esą I. Zouros privalėjo suteikti laiko jaunimui, tačiau to nepadarė.

„Kalbėjome apie nedidelį biudžetą, jaunimą ir kad turime rasti balansą. Buvome patenkinti, kad jis atvažiavo anksti. Bet ėjome ne į tą pusę. Nei jaunimas gavo žaisti, nei vyresni žaidėjai gavo pailsėti LKL. Tai nėra mūsų tikslas. Po to Eurolygoje negalėtume pasiekti gerų rezultatų. Kalbant apie įžūlumą, tai yra darbas. Kam kankintis ir laukti. Tikėjome šiuo treneriu, bet tiesiog matėme, kad jis nepateisina vilčių. Nesisekė ir ieškoti kompromisų“, – anksčiau sakė P. Motiejūnas.

Atleistas I. Zouros piktinosi, kad „Žalgiris“ jam sumokėjo vos vieno mėnesio atlyginimą ir ketino pridurti pinigus už antrąjį, tačiau ne daugiau. Tuomet jis pareiškė, kad teismuose kovos iki pat galo.

Pateikiame 2013 metais su I. Zouros darytą interviu apie visą situaciją.

– Treneri, ar toks „Žalgirio“ sprendimas jums buvo labai netikėtas? – lrytas.lt paklausė I. Zouro.

– Sprendimas – neteisingas. Kai kažką ruoši ir samdai trenerį dvejiems metams, pirmiausia, turi gerbti kontraktą. Be to, nesu jiems naujas žmogus – Kaune buvau dirbęs ir prieš tai.

„Žalgiris“ pasikvietė mane iš pamatų sukurti naują komandą su jaunimu. Bet staiga jie pakeitė nuomonę. Man tai buvo labai didelis siurprizas.

Manau, kad gerai atlikau savo darbą. Nuo pat rugpjūčio pradžios labai padėjau tobulėti jaunimui. Kiekvienai komandai reikia laiko. Pavyzdžiui, Kšyštofas Lavrinovičius dėl traumos pradėjo žaisti tik po to, kai mane atleido. Šarūnas Jasikevičius į Kauną atvyko prastos formos, bet sunkiai dirbo, kad ją pagerintų. Todėl normalu, kad žaidimas buvo toks, koks buvo.

Vasarą „Žalgiris“ mane labai spaudė pasirašyti kontraktą. Turėjau daug kitų komandų pasiūlymų ir jos siūlė pelningesnes sutartis, bet nusprendžiau pradėti kažką kurti „Žalgiryje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi