Sportas

2019.08.19 14:57

Davido Blatto išpažintis – viešai paskelbė apie diagnozuotą išsetinę sklerozę

LRT.lt2019.08.19 14:57

Pirėjo „Olmypiakos“ klube besidarbuojantis amerikiečių treneris Davidas Blattas pirmadienį atviru laišku, kurį išplatino „Olympiakos“, paskelbė apie specialistą kamuojančią negailestingą ligą – išsetinę sklerozę.

Europoje ne vieną titulą su skirtingomis krepšinio komandos iškovojęs D. Blattas atskleidė, jog liga, visų pirma, paveikė kojas – strategui tapo sunku vaikščioti. Be to, laiške teigiama, jog trenerį nuolat kamuoja nuovargis.

„Prieš kelis mėnesius buvo nustatyta, jog sergu išsetine skleroze. Tai liga, kuri skirtingiems žmonėmis gali pasireikšti įvairiomis formomis. Tai autoimuninės sistemos liga, kuri paveikia gyvenimo kokybę ir galimybę atlikti įvairias kasdienes funkcijas, kurios anksčiau buvo savaime suprantamos.

Kai pirminis šokas nuslūgo ir susitaikiau su supratimo skausmu, žinodamas, kaip liga gali paveikti mano gyvenimą, nusprendžiau, kad neleisiu sau pasiduoti.

Mano atveju išsetinė sklerozė paveikė mano kojų darbą. Jos tapo silpnesnės. Nuovargis ir pusiausvyros problemos tapo mano gyvenimo palydovais. Ėmiausi kūno stiprinimo ir sveikatos būklės gerinimo pratimų. Stengiuosi būti aktyvesnis. Stengiuosi atlikti paprastus kasdienius judesius, kurie kitiems yra savaime suprantami, bet man tapo sunkūs“, – mintimis laiške dalijosi D. Blattas.

Naujajame sezone D. Blatto treniruojamame Pirėjo „Olympiakos“ klube rungtyniaus ir lietuvis Mindaugas Kuzminskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.