Sportas

2019.08.19 06:30

Berankis triumfavo turnyre Vankuveryje

Papildyta Berankio komentaru

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis sekmadienį triumfavo Vankuveryje pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.

Finale lietuvis per 2 val. 3 min. 6:3, 5:7, 6:4 nugalėjo 30-metį Taivano atstovą Jasoną Jungą (129-oji pasaulio raketė).

29-erių metų R. Berankis, kuris pasaulio reitinge yra 76-as, šiame mače atliko keturis neatremiamus padavimus, o jo varžovas - šešis. Abu tenisininkai padarė po dvi dvigubas klaidas.

„Šis mačas nebuvo taip kontroliuojamas kaip ankstesni. Antrajame rate ir pusfinalyje nuo pirmojo taško jaučiau, kad kontroliuoju susitikimus. Finale pirmas setas buvo kontroliuojamas, bet antrasis bus nekoks, todėl ir pralaimėjau, – kalbėjo R. Berankis. – Turėjau viską atiduoti aikštėje, kad laimėčiau finalą. Tai buvo tikrai sunkus mačas. Jasonas žaidė iš tiesų puikiai“.

Su J. Jungu mūsiškis susitiko antrą kartą. 2014 metais „Challenger“ turnyre Japonijoje taip pat pergalę šventė lietuvis – 7:5, 2:6, 6:1.

Tai buvo jau 13-asis R. Berankio laimėtas „Challenger“ serijos vienetų turnyras karjeroje ir ketvirtas – šiemet.

Už pergalę turnyre Lietuvos tenisininkui atiteko 100 ATP reitingo taškų ir 14,4 tūkst. JAV dolerių čekis. J. Jungas turėjo tenkintis 60 ATP reitingo taškų ir 8480 JAV dolerių premija.

Turnyro prizų fondą sudaro 108,32 tūkst. JAV dolerių.

Atnaujintame ATP tenisininkų reitinge po pergalės Vankuveryje R. Berankis turėtų šoktelėti iki 70-osios vietos.