2019.08.18 22:47

Be Jokičiaus žaidę serbai po pratęsimo palaužė brolių Antetokounmpo vedamus graikus

LRT.lt2019.08.18 22:47

Sekmadienio vakarą Atėnuose (Graikijoje) įvykusiame draugiško Akropolio turnyro finale Serbijos rinktinė po pratęsimo pareikalavusios kovos 85:80 (19:17, 19:14, 19:21, 15:20, 13:8) palaužė Giannio Antetokounmpo vedamus graikus.

Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai susidūrime su Graikijos krepšininkais vertėsi be savo lyderio Nikola Jokičiaus, kuris nerungtyniavo trenerių sprendimu.

Serbai draugiškų rungtynių cikle ir toliau neklumpa bei šventė 7-ąją pergalę iš eilės. Graikams tai buvo pirmasis pralaimėjimas per šešerias rungtynes.

Finalinėje turnyro dvikovoje šeimininkai pirmavo beveik visą pagrindinį rungtynių laiką, o trečiojo kėlinio metu dar ir turėjo dviženklį pranašumą (48:38). Visgi dar prieš ketvirtąjį ketvirtį svečiai buvo gerokai sumažinę savo atsilikimą (52:54).

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje serbai po Bogdano Bogdanovičiaus ir Nemanja Bjelicos taškų spurtavo 8:0 ir išsiveržė į priekį 67:63. A. Džordževičiaus auklėtiniai nemažino apsukų ir po dar vieno N. Bjelicos metimo, tiksint paskutinei ketvirčio minutei, pirmavo 8 taškais 72:64.

Graikai nenuleido rankų – tritaškį pataikė Giannoulis Larentzakis, o apsigynus du baudų metimus realizavo Nickas Calathesas 69:72. Netrukus graikai specialiai prasižengė prieš buvusį žalgirietį Vasilije Micičių, kuris prametė abi baudas.

Kitoje atakoje Thanasis Antetokounmpo tritaškiu išlygino rezultatą, o pergalę išplėšti galėjęs sudėtingas B. Bogdanovičiaus metimas skriejo pro šalį.

Pratęsimo metu po B. Bogdanovičiaus ir N. Bjelicos tritaškių serbai išsiveržė į priekį 80:75. Prasidėjus paskutinei minutei, graikai atsiliko dviem taškais 80:82.

Serbijos rinktinė rezgė ilgą išpuolį, kurio metu Marko Guduričius, mesdamas tritaškį, išprovokavo G. Antetokounmpo pražangą bei realizavo visus tris metimus 85:80.

Išsigelbėti graikams buvo likusios tik 23,2 sekundės, per kurias šeimininkai nesuorganizavo rezultatyvaus išpuolio ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Graikijos rinktinė: Giannis Antetokounmpo 20 taškų, Thanasis Antetokounmpo 17, Nickas Calathesas 15.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 28 taškai, Nemanja Bjelica 18, Nikola Milutinovas 14.