Naujienų srautas

Sportas2019.08.18 20:15

Azijoje olimpinio kelialapio nesumedžiojęs Šidlauskas: esu netoli norimo rezultato

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.08.18 20:15

Sekmadienį į Lietuvą po dviejų mėnesių pertraukos – treniruočių stovyklos Ispanijoje, starto pasaulio čempionate Pietų Korėjoje ir trijuose pasaulio taurės varžybų etapuose Azijoje grįžęs plaukikas Andrius Šidlauskas į gimtinę parsivežė tris laimėtus medalius. Trūko tik ilgai medžioto Tokijo olimpinių žaidynių „A“ normatyvo.

Antrajame pasaulio taurės varžybų etape Kinijoje ir trečiajame etape Singapūre iš viso tris medalius iškovojęs sportininkas Azijoje taikėsi į pagrindinį tikslą – bilietą į olimpines žaidynes 200 m krūtine distancijoje.

Liepą pasaulio čempionate Pietų Korėjoje atartavusį A. Šidlauską nuo įvykdyto olimpinio normatyvo (2:10.35 min) skyrė mažiau nei vienas ilgesnis grybšnis – 0,42 sekundės.

Visgi rugpjūtį vykusiuose pasaulio taurės etapuose prie iškovoto sidabro (200 m krūtine rungtis, Singapūras) ir dviejų bronzos medalių (200 m krūtine rungtyje Kinijoje ir 100 krūtine Singapūre) pridurti bilieto į Tokijų nepavyko.

Šį planą į Lietuvą sugrįžęs plaukikas atideda spaliui, kuomet pasaulio taurės etapų varžybos persikels į Europą.

Žengęs į Vilniaus oro uosto atvykimo salę, A. Šidlauskas pasidalino apie dviejų mėnesių patirtį Azijoje ir ateities planus su portalu LRT.lt.

– Andriau, kas lėmė, jog trečiajame pasaulio taurės varžybų etape Singapūre iškovojote gausiausią medalių skaičių?

– Manau, kad Singapūre pavyko atskleisti truputį geresnę formą nei ankstesniuose etapuose. Juk sekė varžybos po varžybų, todėl, galų gale, pradėjau suprasti, kokias dariau klaidas. Pavyko dalį jų ištaisyti iki etapo Singapūre.

– Kaip apskritai esate patenkintas savo sidabriniu pasirodymu Singapūre?

– Rezultatu esu nelabai patenkintas. Labiausiai džiaugiuosi dėl rungtyje pademonstruotos technikos. Iki asmeninio geriausio rezultato trūko geros pusantros sekundės, todėl rezultatas nedžiugino.

– Ar pavyko įgyvendinti visus tikslus pasaulio plaukimo taurės varžybų etapuose?

– Pasaulio taurės varžybose mano tikslas buvo pasiekti olimpinį normatyvą plaukiant 200 m krūtine rungtyje. Pasaulio čempionato mano startai nebuvo itin sėkmingai – pritrūko gerų 0,4 sekundės dalių. Tikėjomės, jog per šiuos tris pasaulio taurės varžybų etapus pavyks pasiekti olimpinį normatyvą, bet turbūt buvau jau išsekęs ir pritrūko jėgų.

Buvau pavargęs ir emociškai. Tikiu, jog ateityje pavyks pasiekti norimą rezultatą, juolab, kad esu netoli jo, o mano geriausias asmeninis rezultatas lenkia olimpinį normatyvą. Tikiu, kad tai įmanoma.

– Kiek poilsio jūsų laukia dabar, sugrįžus į Lietuvą?

– Poilsiausime porą savaičių, iki rugsėjo pradžios. Nuo spalio mėnesio keliausiu pasaulio taurės etapus Europoje. Gruodį laukia Europos čempionatas trumpajame baseine.

– Kaip žadate poilsiauti po tokios varginančios dviejų mėnesių varžybų patirties?

– Kiekvieną atostogų dieną stengsiuosi išnaudotai kaip įmanoma geriau. Poilsiui liko tik dvi savaitės. Norisi daugiau poilsio. Visgi, manau, kad po dviejų savaičių atsiras didelis noras grįžti į baseiną ir vėl startuoti varžybose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi