Naujienų srautas

Sportas2019.08.17 22:06

Adomaitis: turimos problemos pradeda neraminti

LRT.lt 2019.08.17 22:06

Penktadienį po laimėtos (87:46) dvikovos su Suomijos rinktine klaidų skaičių išskyręs D. Adomaitis vėl turėjo apie tai kalbėti po pergalės prieš rusus šeštadienio vakarą (88:72).

22 kartus rungtynėse suklydę, tačiau beveik visas 40 minučių situaciją kontroliavę lietuviai varžovams suteikė ne vieną papildomą galimybę mažinti skirtumą. Visgi mūsų šalies krepšininkus į pergalę vedė puikai žaidęs Domanto Sabonio ir Mariaus Grigonio duetas, kartu surinkęs 44 taškus.

Po rungtynių su žiniasklaida kalbėjęs D. Adomaitis komentavo didelį klaidų skaičių, rintinės lyderių dvikovoje su rusais žaidimą bei artimiausiu metu rinktinės stovyklą paliksiantį vieną iš komandos krepšininkų.

„Pergalė džiugina, bet tos problemos, kurias turime, pradeda neraminti. Padarėme 22 klaidas ir laimėjome susitikimą. Priešininkui padovanojome 20 taškų. Tai yra nedovanotina. Treniruotėse turėsime pakeisti tam tikrus dalykus. Turėsime dirbti kitaip.

Kitas dalykas, mūsų žaidimo kreivė, žaidimo išlaikymas keičiasi. Einame į viršų, prasideda keitimai ir žaidimas sminga žemyn. Tai yra atsakomybė kiekvienam žaidėjui, kylančiam nuo suolo, kuris turi įnešti papildomą energiją ir nedaryti klaidų. Į žaidimą reikia įnešti tokį indėlį, kad žaidimo kreivė kiltų arba bent jau liktu ten pat“, – po rungtynių su Rusija kalbėjo D. Adomaitis.

– Klaidų skaičius nemažėja. Ar su tuo galima gyventi? Ar darysite kažkokias permainas?

– Treniruotėse įvesime specialius pratimus, kaip reikia perduoti kamuolį. Neramina tai, jog pasaulio taurės grupės turnyre žaisime prieš komandas, kurios rungtyniauja labai agresyviai. Visai kaip rusų komandos gynėjai. Jų stiprioji pusė – agresyvi gynyba.

Iš vienos pusės gerai, jog pamatėme šį dalyką. Iš kitos – privalome branginti kamuolį. Yra tokių situacijų, kuriose negalime, gerai gynyboje pasirodę 24 sekundes, atsikovoję kamuolį, išmesti jį į užribį. Arba padaryti klaidą pirmuoju perdavimu. Viskas susideda – techninis brokas ir koncentracija.

– Galima suprasti, kad startinių žaidėjų neplanavote taip ilgai laikyti aikštėje. Ar atsarginiai krepšininkai jus nuvylė?

– Turėjome planus, kokiais penketais norėjome pasižaisti. Turėjome planus pasižiūrėti, kaip žaidžiame besikeičiančioje gynyboje. Žaidėme su tais krepšininkais, kurie tuo metu gynyboje atrodė geriau.

– Kaip jums atrodė šios dienos lyderių – M. Grigonio ir D. Sabonio – žaidimas?

– Labai gerai. Tai yra patogus duetas žaisti vienas kitam. Vienas dešiniarankis, kitas – kairiarankis. Yra daug patogių situacijų. Akcentavome daug situacijų, kuriose turėjome ieškoti D. Sabonio ir Marius jį atrasdavo. Išskaitydavo tas situacijas. Džiugina tai, jog kiekvienose rungtynėse atsiranda naujų lyderių. Truputį trūksta nuo suolo kylančių žaidėjų indėlių. Visų pirma, kalbant apie gynybą. Turime tapti solidesne komanda.

– Klaidos neramina, o kaip su D. Sabonio baudų metimais?

– Neramina. Tai yra psichologiniai dalykai, nes matome, kad treniruotėse D. Sabonis patako visus baudų metimus. Tikrai tikiu, kad jis pataikys.

– Pirmą kartą žaidėte dvejas rungtynes per dvi dienas. Kaip sekėsi tvarkytis su tuo?

– Faktas, kad čempionate taip nežaisime, todėl vakar norėjome daryti didelę rotaciją rungtynėse su Suomija. Norėjome, kad rungtynės taptų gera treniruote. Šiandien norėjome, kad žaistų pagrindiniai žaidėjai, kurie turėtų gauti pagrindinį krūvį. Gaila, kad negalėjo žaisti JV. Jis vakar rungtynėse šiek tiek nikstelėjo koją. Gydytojai patarė, kad žaidėjas geriau pailsėtų nuo krepšinio dvi dienas.

– Ar yra sprendimas dėl rinktinės treniruočių stovyklą paliekančio krepšininko?

– Manau, kad tai paskelbsime rytoj ryte.

– Ar netrukus nuo rinktinės „atkabintas“ žaidėjas dar pretenduotų į rinktinės dvyliktuką, jeigu vienas iš pagrindinių krepšininkų gautų traumą?

– Manau, kad vienas ar kitas „atkabintas“ žaidėjas pretenduos į dvyliktuką traumos atveju. Į Pietų Korėją vyks 14 žaidėjų. Visgi matote, kas vyksta aplinkui – traumų yra visose rinktinėse. Kiekvienas turi būti pasiruošęs, netgi tas, kuris grįš į klubą. Reikalui esant, jo gali prireikti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi