Naujienų srautas

Sportas2019.08.16 21:52

Suomius su mažesniu nei 50 taškų kraičiu norėjęs matyti Adomaitis: džiugino agresyvi gynyba

LRT.lt 2019.08.16 21:52

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė mieste draugišką trijų komandų turnyrą Espe (Suomija) pažymėjo užtikrinta pergale 87:46 prieš šeimininkų, Suomijos rinktinę. Jau šeštadienį Lietuvos rinktinės krepšininkai tęs pasirodymą turnyre Suomijoje ir sužais susitikimą su Rusijos kepšininkais.

Po penktadienio vakarą įvykusios dvikovos mūsų šalies rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis džiaugėsi rungtynėse pasiektu rezultatu, tačiau neliko patenkintas savo auklėtinių klaidų skaičiumi susitikime.

„Iš tokia persvara laimėtų rungtynių galime pasisemti rungtyniavimo skirtingais penketais patirties. Tiek „penktoje“ pozicijoje ir kitur. Gynyboje norėjome pasibandyti vieną sistemos variantą. Tą mums irgi pavyko padaryti. Turime nemažai medžiagos puolimui iš šių rungtynių.

Vienintelis nedžiuginantis dalykas – 15 klaidų. Tai vienas dalykas, kurio neįgyvendinome. Norėjome po rungtynių Klaipėdoje su suomiais šioje dvikovoje neleisti jiems įmesti 50 taškų. Džiugino agresyvi ir kibi gynyba bei puikus išėjimas į greitąjį puolimą“, – po laimėtų rungtynių Espo mieste kalbėjo D. Adomaitis.

– Ar tas klaidas galima pateisinti atsipalaidavimu susikrovus didžiulę persvarą?

– Tos klaidos atėjo ne vien iš skirtumo. Buvo situacijos, kuomet varžovai dvigubindavo mūsų žaidėjus puolime ir padarėme keletą klaidų, kurių neturėjome padaryti. Kai žaisdavome pagal savo sistemą, klaidų nebūdavo, tačiau kai kas nors iš žaidėjų sugalvodavo žaisti kitaip, jų atsirasdavo. Per pirmąjį ketvirtį drausmė puolime ir gynyboje buvo geriausia visų rungtynių metu.

– Ar atkarpa 16:0 ir yra geriausias rungtynių momentas?

– Manau, kad taip. Visada yra svarbu išnaudoti tokias atkarpas. Kada yra toks energijos gynyboje, automatiškai atsiranda galimybių pelnyti lengvus taškus.

– Šiandien rungtynėse žaidė ir mažiau laiko ant parketo praleidžiantys krepšininkai. Ar jų pasirodymas leido susidaryti platesnį vaizdą?

– Žinoma, kad mes jau esame susidarę kažkokį vaizdą apie jų žaidimą. Faktas, kad norėjome šiame susitikime duoti žaidėjams šansų. Susėsime, analizuosime žaidimą.

– Kada planuojame sutrumpinti kandidatų sąrašą? Kiek žaidėjų žada vykti į Pietų Korėją?

– Į Pietų Korėją vyks 14 žaidėjų. Po šio turnyro Suomijoje padėkosime vienam žaidėjui už darbą.

– Būsimas varžovas – Rusijos rinktinė jau visai kito pajėgumo nei suomiai. Kokių galima tikėtis rungtynių?

– Manau, kad bus sunkios ir klampios rungtynės. Jie gynyboje arba žaidžia labai agresyviai, ar daug keičiasi ginamaisiais tarpusavyje. Jie turi daug panašaus dydžio žmonių ir gynyboje gerai juda. Turėsime gerai išnaudoti savo pranašumus ir sumažinti klaidų skaičių.

– Suomiams neleidote įmesti daugiau nei 50 taškų. Ar dvikovoje su Rusija užsibrėšite tikslą neatlikti tam tikro klaidų skaičiaus?

– Manau, kad reikia atlikti 10 ar mažiau klaidų. Norėsime tokio rezultato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi