Naujienų srautas

Sportas2019.08.15 22:47

Čeburinas apie konfliktą rungtynių pabaigoje: suprantu, kad jų treneriui apmaudu

„Sėkmė lydi geriausius – dažnai sporte išgirstama frazė, kurią ketvirtadienio vakare Marijampolėje dar kartą patvirtino „Sūduvos“ pasirodymas. Kaip ir prieš savaitę Izraelyje, taip ir šiandien Lietuvoje, marijampoliečiai mažiau buvo su kamuoliu, mažiau atakavo, tačiau daugiau įmušė ir nuėmė dar vieną skalpą – šį kartą krito Izraelio čempionai Tel Avivo „Maccabi“.

Rungtynės vyko panašiu scenarijumi, kaip ir prieš savaitę – lietuviai pirmavo 2:0, tačiau dvikovos pabaigoje „Maccabi“ sugebėdavo rezultatą sušvelninti.

Po praėjusios savaitės dvikovos Izraelio komandos atstovai kalbėjo, jog sužaidė bene blogiausias sezono rungtynes, tačiau vaizdas ryškiai nesikeitė ir šįkart. „Maccabi“ atakoms trūko aštrumo, o „Sūduva“, gavusi progas, bėgo į priekį ir pelnė du įvarčius.

Verta paminėti, jog tiek Mihreto Topčagičiaus, tiek ir Andro Švrljugos smūgiai į tinklą lėkė po varžovų prisilietimų, tačiau ketvirtadienį Marijampolėje tai niekam nerūpės – Sūduva vėl yra per žingsnį nuo Europos lygos grupių turnyro. Trečius metus paeiliui.

Po rungtynių kalbėdamas spaudos konferencijose vyriausiasis „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas teigė, jog varžovai per daug jo nenustebino ir dar kartą pakartojo, jog jo komanda kuria istoriją.

„Buvo didelė įtampa, bet to ir laukėme, nesitikėjome, kad jie tiesiog ramiai atbus rungtynes. Labai sunkios rungtynės, reikia atiduoti duoklę žaidėjams, kurie atlaikė tą spaudimą, sugebėjo pasiekti tinkamą rezultatą.

Varžovai pradėjo taip, kaip tikėjomės, spaudimu, bet mūsų ginklas yra kontraatakos. „Sūduva“ toliau rašo istoriją, trečius metus paeiliui patenkame į atkrintamąsias, ir vėl sunkioje kovoje. Tai reikia įvertinti. Labai ačiū mūsų aistruoliams, kurie mus visada aistringai palaikė. Mes toliau einame ir stengsimės nužygiuoti kuo toliau ir papildyti istoriją“ – kalbėjo strategas.

V. Čeburinas buvo paklaustas ir apie incidentą, nutikusį rungtynių pabaigoje, kai „Maccabi“ žaidėjas Yonatanas Cohenas, norėdamas greičiau paimti į užribį išėjusį kamuolį, jį iš rankų išmušė kamuolius padavinėjusiam berniukui.

Tada kilo nemenkas susistumdymas, į jį įsivėlė nemažai abiejų komandų žaidėjų, treneriai ir net apsaugos darbuotojai.

Yonatanas Cohenas puola jam kamuolį uždelsusį paduoti berniuką, teisėjas rodo raudoną kortelę, Marijampolė skanduoja „gėda“

Tačiau varžovų komandos trenerio nepagarba apkaltintas V. Čeburinas šiuo klausimu nedaugžodžiavo.

„Didelės emocijos valdė visus, abi pusės manė, kad yra teisios, tačiau pasikalbėjome ir tegul tai lieka praeitimi. Visi norėjo laimėti, suprantama, tai visus valdė emocijos. Po pokalbio likome prie savo pozicijų, bet aš jį (varžovų trenerį Vladimirą Ivičių – red.) suprantu, jis mano kolega, jų tikslai, biudžetai visai kitokie nei mūsų.

Ten aš norėjau tik išsisukti nuo žaidėjo, bet išėjo taip, kad kamuolys buvo už manęs. Bet suprantu trenerį, kad jam apmaudu dėl pralaimėjimo. Ir mums šį kartą kiek pasisekė, nes jie pataikė ir į skersinį, turėjo ir kitų progų, bet laimi tie kurių nugara šlapesnė“, – samprotavo marijampoliečių strategas.

Kalbėdamas apie tai, ką „Maccabi“ galbūt pakeitė, lyginant su pirmomis rungtynėmis, V. Čeburinas sakė, jog iš antrojo praėjusio mačo kėlinio jie atsinešė atakas kraštais.

„Aname mače pirmame kėlinyje jie žaidė viena taktika, antrame persirikiavo ir įmušė įvartį, ten mes rėmėmės kontratakomis. Šiandien jie pradėjo taip, kaip užbaigė: per kraštus. Mes svarstėme visus variantus, kaip jie gali pradėti rungtynes, tačiau vėliau sureguliavome savo žaidimą“, – aiškino V. Čeburinas.

Paprašytas išskirti labiausiai išsiskyrusius savo komandos žaidėjų, treneris neišsiplėtė ir liko korektiškas.

„Visi savo pozicijose atžaidė aukščiau savo galimybių. Porą kartų mus gelbėjo lvanas Kardumas, stengėsi gynėjai, saugai puikiai atliko darbą, puolėjai sukūrė įvartį, tad išskirti kažko nėra prasmės, net ant suoliuko buvę žaidėjai padarė savo, todėl ir tokie rezultatai“, – dėstė kazachas.

Paskutinis barjeras kovoje dėl patekimo į išvajotąsias Europos lygos grupių varžybas – Vengrijos sostinės Budapešto „Ferenčvaros“ klubas. Tiesa, V. Čeburinas apie jį kalbėti linkęs nebuvo ir sakė, jog net nestebėjo pastarųjų jų rungtynių.

„Nežiūrėjau rungtynių iš principo, nes visos mintys buvo tik apie šias rungtynes. Turiu nuomonę, jog nereikia per anksti žiūrėti į priekį, nes tai gali būti blogas ženklas“, – aiškino treneris.

Pirmosios rungtynės su Vengrijos čempionais kitą ketvirtadienį vyks Marijampolėje, atsakomasis mačas – dar po savaitės išvykoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi