Sportas

2019.08.16 10:15

„Sūduvos“ pinigai: už žygį Europoje klubas uždirbo jau per milijoną eurų

LRT.lt2019.08.16 10:15

Marijampolės „Sūduvos“ kelias Europos lygos atrankos varžybose ir vėl gerokai papildys klubo biudžetą. Lietuvos čempionai iš Europos šiemet parsiveš mažiausiai 1,38 mln. eurų.

Ketvirtadienį „Sūduva“ namuose antrą kartą tuo pačiu rezultatu 2:1 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ klubą ir paskutiniajame atrankos varžybų etape (playoff) susitiks su Budapešto „Ferencvaros“.

UEFA moka klubams premijas už kiekvieną atkrintamųjų varžybų etapą.

Savo kelią Europoje šiemet „Sūduva“ pradėjo pirmajame Čempionų lygos atrankos varžybų raunde ir už dalyvavimą jame gaus 280 tūkst. eurų.

Po pralaimėjimo Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai marijampoliečių kelias tęsėsi Europos lygoje. Čia už antrą etapą klubo biudžetą papildys 260 tūkst. už trečiąjį – 280 tūkst., o už lemiamas dvi rungtynes su „Ferencvaros“ sūduviečiai gaus dar 300 tūkst. eurų. Tiesa, pastaroji suma „Sūduvos“ sąskaitą papildys tik serijos pralaimėjimo atveju.

Pralaimėjimo atveju klubas gautų dar mažiausiai 260 tūkst. eurų vadinamųjų Solidarumo lėšų, kurias iš UEFA gauna šalių čempionai, nepatekę į pagrindinius Europos turnyrus.

Jeigu Vengrijos čempionus „Sūduva“ įveiks ir pateks į pagrindinį Europos lygos turnyrą, pastarųjų dviejų sumų ekipa negaus (300 ir 260 tūkst. eurų), bet vien už dalyvavimą grupės varžybose jame gaus 2,9 mln. eurų.

Grupėje kiekviena pergalė klubams uždirba dar 570 tūkst. eurų, o už lygiąsias – po 190 tūkst.

Taigi, pralaimėjimo „Ferencvaros“ atveju „Sūduva“ gaus 1,38 mln. eurų.

Jeigu pavyks pasiekti grupės varžybas, klubo kasą papildys mažiausiai 4,24 mln. eurų.

Pirmasis mačas su „Ferencvaros“ kitą ketvirtadienį (rugpjūčio 22 d.) vyks Marijampolėje, o atsakomosios rungtynės dar po savaitės bus žaidžiamos Vengrijoje. Abi rungtynes tiesiogiai transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt