Sportas

2019.08.15 18:11

UEFA paskelbė metų futbolininko rinkimų trejetuką: Messi, Ronaldo ir van Dijkas

LRT.lt 2019.08.15 18:11

UEFA paskelbė po tris futbolininkus ir futbolininkes, kurie šiemet pretenduoja laimėti metų geriausiojo ir geriausios prizus. Vyrų kategorijoje, kaip ir tikėtasi, paminėtas „Liverpool“ klubo gynėjas Virgilas van Dijkas.

Praėjusiais metais UEFA prizą laimėjo Luka Modričius, tačiau šiemet jo tarp nominantų nėra – čia ir vėl įtrauktas Lionelis Messi, Cristiano Ronaldo bei pirmą kartą atsidūręs Virgilas van Dijkas.

Šis trofėjus sugalvotas 2010–11 m. sezone ir nuo tada C. Ronaldo visada buvo tarp trijų geriausių žaidėjų, o prizą laimėjo 2013–14, 2015–16 ir 2016–17 m. L. Messi prizą yra laimėjęs 2010–11 ir 2014–15 m.

Praėjusį sezoną V. van Dijkas su „Liverpool“ klubu užėmė antrąją vietą „Premier“ lygoje, laimėjo Čempionų lygą, o su Nyderlandų rinktine užėmė antrąją vietą UEFA tautų lygoje.

C. Ronaldo su Turino „Juventus“ klubu tapo Italijos čempionu, o su Portugalija laimėjo Tautų lygą.

L. Messi su „Barcelona“ ekipa triumfavo Ispanijos čempionate, Čempionų lygoje pasiekė pusfinalį.

Moterų geriausios žaidėjos rinkimuose pretendentės į prizą yra anglė Lucy Bronze, norvegė Ada Hegerberg ir prancūzė Amandine Henry.

Visos trys žaidėjos rungtyniauja Liono „Olympique“ ekipoje, su kuria praėjusiame sezone triumfavo moterų Čempionų lygoje.

L. Bronze buvo tikra Anglijos rinktinės lyderė pasaulio moterų čempionate, kur komanda laimėjo bronzos medalius. A. Henry su Prancūzijos rinktine savo pasirodymą pasaulio pirmenybėse baigė ketvirtfinalyje, o A. Hegerberg dėl nesutarimų su federacija rinktinėje nerungtyniauja.

Geriausias Europoje žaidžiantis futbolininkas ir futbolininkė bus paskelbti rugpjūčio 29 d. ceremonijoje Monake.