Sportas

2019.08.15 16:50

Marijampolė laukia šventės: kodėl šiandien vakare verta būti stadione?

Marijampolės „Sūduva“ jau ketvirtadienio vakarą pratęs savo žygį Europos lygos atrankos varžybose. Vladimiro Čeburino kariauna Marijampolės ARVI arenoje priims Tel Avivo „Maccabi“ ekipą ir sieks sėkmingai pabaigti darbą, kurį jau pradėjo praėjusią savaitę Izraelyje.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 20.00 tiesiogiai galėsite stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Nors „Sūduva“ pastaraisiais metais Lietuvos sirgalius tarsi spėjo įpratinti prie pergalių Europiniame fronte, tačiau kiekvienas pajėgios komandos vizitas šalyje sukelia nemažą ažiotažą.

Tiesa, jei pastaraisiais metais sezonais stadionas kone sausakimšai užsipildydavo ne visada (kaip pavyzdinį atvejį galima paminėti pernai paskutiniame Europos lygos atrankos etape Marijampolėje viešėjusius Škotijos grandus Glazgo „Celtic), tačiau šio sezono „Sūduva“, panašu, sezono piką pasieks dar anksčiau.

Šį kartą tai turėtų pajausti Tel Avivo „Maccabi“, į Marijampolę atvykusi žaisti trečiojo atrankos etapo rungtynių.

Jau prieš kelias dienas marijampoliečių atstovai skelbė, jog bilietai į centrinę tribūną yra šluojami dideliu greičiu, tad pirmą kartą per labai ilgą laiką pradėjo prekybą bilietais ir į kitoje stadiono pusėje įsikūrusią tribūną.

Akivaizdu, jog toks sprendimas pasiteisino – į I tribūną ketvirtadienį bilietų jau nebuvo, o pridėjus tą faktą, jog į centrinius sektorius laisvų vietų nebuvo jau anksčiau, galima spėti, jog marijampoliečiai ketvirtadienio vakarą nusiteikę švęsti futbolą.

Negalima nepaminėti to fakto, jog tam didelę įtaką padarė ir praėjusios savaitės mačas išvykoje. Ten sūduviečiai solidžiai atsilaikė gynyboje, išnaudojo dvi iš kelių susikurtų progų ir, kiek šokiravę varžovus, namo grįžo turėdami įvarčio persvarą bei du išvykos įvarčius savo kišenėje.

Žinoma, naivu tikėtis, jog Tel Avivo futbolininkai panašiai prastai gali sužaisti antras rungtynes paeiliui, tačiau galima matyti ir ženklų, kurie yra palankūs šio vakaro mačo šeimininkams.

Vienas tokių – solidi ir tvirta „Sūduvos“ gynyba. V. Čeburino komanda nuolat garsėjo solidžia gynyba, tačiau šiemet iš patyrusių žaidėjų sudaryta paskutinė linija savo darbą daro itin solidžiai.

Štai skaičiai – per dvejas Europos turnyruose šiemet sužaistas rungtynes marijampoliečiai namie nepraleido nė vieno įvarčio. Galima sakyti, jog San Marino futbolo nykštukai šią statistiką kiek iškreipia, tačiau į paskutinį Čempionų lygos atrankos varžybų etapą praėjusi Belgrado „Crvena Zvezda“ Marijampolėje pasižymėti irgi nesugebėjo.

„Maccabi“ užduotis ketvirtadienio dar labiau sunkins ir tas faktas, jog vieno įvarčio jiems bus maža – komanda turi mušti mažiausiai du kartus ir dar nepraleisti.

Galima teigti, jog psichologinė persvara šiuo metu taip pat yra marijampoliečių pusėje – komanda išvykoje jau padarė daugiau, negu iš jos buvo tikėtasi, ir tokiu būdu į nepavydėtiną padėtį pastatė šio vakaro varžovus. Jei sūduviečiams šį kartą ir nepavyktų patekti į tolimesnį etapą, stadionas jiems vis tiek plos atsistojęs, o štai jei savo Europinę kelionę šįvakar baigs Izraelio čempionai – toks akibrokštas jų šalyje tikrai liks nesuprastas, o taip pat gali rimtai suklibėti ir ekipos stratego Vladimiro Ivičiaus kėdė.

Jau mače Izraelyje serbų specialistas atrodė susikrimtęs ir negalėjo paaiškinti prasto savo auklėtinių žaidimo, o po rungtynių iškart nepaspaudė rankos pakelta galva išvykusiam Vladimirui Čeburinui.

Tiesa, kaip minėjo spaudos konferencijoje prieš šio vakaro rungtynes, vėliau, sutikęs konkurentą stadiono tunelyje jį pasveikino, tačiau iš trenerio emocijų akivaizdu – ne tokios serijos su „Sūduva“, ne tokio savo auklėtinių pasirodymo V. Ivičius laukė.

Tokia futbolo šventė Lietuvai reikalinga ir pastarųjų kelių savaičių klubinio futbolo kontekste. Liepos pabaigoje iš A lygos pasitraukė finansinių problemų neišsprendęs Kauno „Stumbras“, sutartų rungtynių šešėlis yra kritęs ant „Palangos“ (klubas šiuo metu atlieka vidinį tyrimą), tad marijampoliečių žygis Europoje yra tai, kas gali kiek praskaidrinti niūrią šalies futbolo padangę.

Įdomu ir tai, jog „Sūduva“ yra vienintelis šalies klubas, dar besigrumiantis Europoje. Vilniaus „Žalgiris“, „Kauno Žalgiris“ bei Vilniaus „Riteriai“ savo kovas baigė jau pirmajame Europos lygos atrankos etape, tad dabar visų neutralių šalies futbolo aistruolių akys yra nukreiptos į „Sūduvą“.

Galima neabejoti, jog tie neutralūs sirgaliai atvyks į stadioną iš visų šalies kampelių – komandos atstovai tikina, jog bilietai į mačą yra perkami ne tik marijampoliečių, tačiau sirgaliai planuoja vykti ir iš sostinės, ir iš Kauno, taip pat pastebėta atvejų, kai bilietai buvo įsigyjami ir užsienio šalyse.

Tokios futbolo šventės gali prisidėti ir prie naujų žiūrovų pritraukimo į stadionus. Galima neabejoti, jog tribūnose ketvirtadienio vakarą bus ne vienas pirmą kartą tokiame renginyje besilankysiantis sirgalius, todėl tai yra puiki proga pademonstruoti, jog lietuviškas futbolas taip pat gali būti įdomus.

Jei po šio vakaro rungtynių nors vienas naujas sirgalius sugrįš į stadioną ir A lygos ar LFF taurės akistatose, galima neabejoti, jog „Sūduva“ savo darbu galės didžiuotis.

Galima neabejoti, jog stadione ketvirtadienį lankysis ir vietinių numylėtinis Vaidas Slavickas, atsigaunantis po šiurpios traumos, patirtos rungtynių Serbijoje metu. Krašto gynėjas atvyksta į ekipos treniruotes, būna šalia komandos, o tai, galima neabejoti, prideda papildomų jėgų aikštėje kovojantiems bičiuliams.

Patekus į kitą etapą lauktų Budapešto „Ferencvaros“ klubas iš Vengrijos. Tai būtų paskutinis barjeras, kurį reiktų peršokti siekiant žengti į išsvajotąsias Europos lygos grupės varžybas.

Nors Vengrijos čempionai yra pajėgi komanda, tačiau ekspertai sutaria – tai nėra nei pernai tekęs „Celtic“, nei prieš porą metų kliuvęs Razgrado „Ludogorec“ klubas iš Bulgarijos.

Tad „Sūduvos“ ir lietuviško futbolo sirgaliai patyliukais gali svajoti, o futbolininkai aikštėje turės vieną užduotį – paversti tiek jų, tiek ir savo svajones realybe.