Sportas

2019.08.15 13:55

Adomaitis apie rinktinės progresą: blogų sprendimų skaičius yra mažėjantis ir tai yra gerai

LRT.lt 2019.08.15 13:55

Lietuviai toliau tęsia pasiruošimą FIBA pasaulio taurei ir jau ketvirtadienį išvyks į Suomiją, kur jų lauks dvejos draugiškos rungtynės su šeimininkų bei Rusijos ekipomis. Prieš kelionę su žiniasklaida bendravęs rinkinės treneris Dainius Adomaitis kalbėjo apie būsimą rotaciją bei mažėjantį blogų sprendimų skaičių.

Nors mūsiškiai per tris dienas du kartus neprilygo Serbijos nacionalinei komandai, D. Adomaitis pasidžiaugė tokiais testais ir teigė, jog ypatingai antros rungtynės Kaune jam paliko tikrai neblogą įspūdį.

„Išsianalizavome tas dvejas rungtynes su serbais ir dirbame toliau. Tikrai buvo daug gerų momentų, galima pasakyti, kad namuose buvo geros rungtynės, ir tas džiugina, kad darome žingsnį į priekį. Yra situacijos, kurias akcentuojame ir tas blogų sprendimų gynyboje skaičius yra mažėjantis ir tai yra gerai.

Faktas, kad turime susitvarkyti sprendimus puolime, o pagrinde tai yra klaidų kiekis, kur priešininkai mus labai skaudžiai baudžia“, – kalbėjo D. Adomaitis.

– Matome ruošiatės vyksta analizė, ruošiatės tam, kas laukia Suomijoje?

– Paprasčiausiai norime turėti tokį įprotį, jog prieš kiekvieną varžovą ruošiamės, kaip ir ruošimės čempionate. Taip pat norime pasibandyti kitokius variantus ir gynyboje.

– Tokio pajėgumo varžovų, kaip serbai, nebebus, laukia kiek silpnesni. Ar tai kažkaip keičia jūsų rotaciją?

– Yra keletas dalykų, kuriuos dar norime išsibandyti, tačiau vis tiek tą rotaciją jau bandysime laikyti tokią, kokios norėsime čempionate, kad žaidėjai priprastų prie savo rolių. Kuo arčiau, tuo labiau ta rotacija bus panaši į tą, kurią naudosime čempionate.

– Ar jau priimtas sprendimas, kas žais penktadienio rungtynėse?

– Dar ne, nes vykstame ten, žinosime, su kuo žaidžia priešininkas ir mes patys paskelbsime po rytinės treniruotės.