Sportas

2019.08.15 10:13

Sportinių šokių varžybose Vokietijoje tarp 2154 porų spindi Lietuvos duetai

LRT.lt 2019.08.15 10:13

Vokietijos Štutgarto mieste rugpjūčio 13 – 17 dienomis vyksta didžiausios sportinių šokių varžybos pasaulyje – atvirasis Vokietijos čempionatas, kuris dėl dalyvių skaičiaus ir lygio vadinamas neoficialiu pasaulio čempionatu, skelbiama pranešime spaudai.

Nors turnyras tik įpusėjo, Lietuvos šokėjai jau atkreipė dėmesį, kad mažoje šalyje ugdomi pasaulinės klasės sportininkai.

Antradienį į Pasaulio sportinių šokių federacijos reitingo jaunimo grupės standartinių šokių programos finalą pateko Kauno klubo „Tvistas“ šokėjai Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė. Galutinėje įskaitoje duetas užėmė IV vietą tarp 137 porų. Jaunieji Klaipėdos klubo „Žingsnis“ šokėjai Kipras Kūra ir Aleksandra Chizhik jaunių I amžiaus grupėje atliko 10 šokių programą ir iškovojo Lietuvai bronzos medalius, įveikę 61 porą iš įvairių pasaulio šalių.

Trečiadienį Štutgarte pasižymėjo vilniečiai – klubo „Spindulys“ šokėjai Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė pateko į į jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programos finalą, kuriame užėmė V vietą iš 114 porų.

Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas Virginijus Visockas džiaugėsi aukštais jaunųjų sportininkų pasiekimais ir teigė, kad ypatingai jaudinančios dienos sportinių šokių bendruomenei Štutgarte bus ketvirtadienis ir penktadienis – čia laukiama pačios prestižiškiausios grupės – suaugusiųjų – aukso medalių iš Evaldo Sodeikos ir Ievos Žukauskaitės Sodeikienės. Vienai tituluočiausių Lietuvos porų Evaldui ir Ievai kol kas nėra pavykę laimėti atvirtojo Vokietijos čempionato aukso: 2018 m. jie šiame turnyre buvo antri, o 2017 m. – treti.