2019.08.15 00:47

Prireikė baudinių serijos: UEFA Supertaurę iškovojo atsitiesęs „Liverpool“ klubas

LRT.lt2019.08.15 00:47

Stambule trečiadienio vakarą sužaistas UEFA Supertaurės mačas, kuriame per pagrindinį laiką ir pratęsimą „Liverpool“ ir Londono „Chelsea“ įmušė p o 2 įvarčius, o po baudinių serijos 5:4 triumfavo „Liverpool“ klubas.

Pirmasis rungtynėse pasižymėjo Olivier Giroud (36 min.), o antrojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino Sadio Mane (48 min.) įvartis. Kiti įvarčiai jau krito pratęsime – S. Mane persvėrė rezultatą „Liverpool“ naudai 95-ąją minutę, tačiau po skirto baudinio Jorginho išlygino rezultatą (101 min.).

Baudinių serijoje nugalėtoją lėmė paskutinis „Chelsea“ puolėjo Tammy Abrahamo smūgis. „Liverpool“ žaidėjai sumušė visus penkis baudinius, o penktasis mušęs T. Abrahamas nusprendė smūgiuoti per vartų vidurį ir pataikė tiesiai vartininkui Adrianui į kojas.

Tai – ketvirtoji UEFA Supertaurė „Liverpool“ klubui. Šį trofėjų raudonieji anksčiau yra iškovoję 1977, 2001 ir 2005 m., o 1978 ir 1984 m. pralaimėjo finale. „Chelsea“ pralaimėjo trečią Supertaurės finalą po 2012 ir 2013 m. Vienintelį kartą Londono klubas šį trofėjų yra laimėjęs 1998 metais.

„Liverpool“ tai buvo jau antra baudinių serija šį sezoną. Jo pačioje pradžioje Čempionų lygos laimėtojai irgi po baudinių serijos pralaimėjo Anglijos „Community Shield“ trofėjų. Tada vienintelio smūgio neįmušė Fabinho, kuris šįkart mušė antras ir tai darė tiksliai ir taikliai.

Mačo aprašymas.

Pirmasis pavojingas epizodas sužaistas prie „Chelsea“ vartų, kai po puikaus perdavimo į plotą Mohamedas Salah aplenkė jų prižiūrėjusį Emersoną, įbėgo į baudos aikštelę ir dešiniajame jos krašte žemu smūgiu patikrino Kepa Arrizabalaga reakciją. Ispanas atrėmė pavojingą smūgį.

Vos po šešių minučių įmušti jau turėjo „Chelsea“ krašto puolėjas Pedro, įsiveržęs į baudos aikštelę kairiuoju kraštu ir gudriu smūgiu sudrebinęs „Liverpool“ vartų virpstą.

Neblogą proga kampinio metu smūgiui galva iššvaistė Virgilas van Dijkas, o kitoje aikštės pusėje į baudos aikštelę kirtęs Mateo Kovačičius sulaukė puikaus Pedro perdavimo, tačiau nespėjo prie kamuolio. „Liverpool“ vartininkas Adrianas pačiu laiku paliko vartus ir pirmas suspėjo prie kamuolio.

Įvartis krito 36-ąją minutę, kai užsižiopsoję „Liverpool“ gynėjai leido įsibėgėti Christianui Pulisicas, kuris atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę kertančiam Olivier Giroud, o prancūzas smūgiu kaire koja nuginklavo Adrianą.

Vos po penkių minučių Ch. Pulisicas surengė įspūdingą individualų reidą kairiuoju kraštu, vienas apžaidė kelis gynėjus ir įspūdingu smūgiu pažeme nukreipė kamuolį į vartus. Vis dėlto po akimirkos buvo užfiksuota nuošalė, momente, kai komandos draugas amerikiečiui perdavė kamuolį.

Per pertrauką Jurgenas Kloppas iškart atliko keitimą. Pirmajame kėlinyje visiškai nematytą Alexą Oxladeą-Chamberlainą pakeitė Roberto Firmino ir tai iškart davė vaisių.

Kone pirmoje antrojo kėlinio atakoje puikų perdavimą link vartų gavęs brazilas pamatė dešinėje laisvą Sadio Mane, numetė kamuolį jam ir senegalietis nukreipė kamuolį į vartus 48-ąją minutę.

Įvartis padėjo sutramdyti „Chelsea“ užsivedimą ir pirmąsias 10 min. žaidimą visiškai kontroliavo „Liverpool“ futbolininkai, kūrę ataką po atakos. Pavojingai smūgiavo Jordanas Hendersonas, puikų perdavimą į baudos aikštelę link vartų iškišo Mohamesdas Salah, bet daugiau įvarčių nebuvo.

Sužaidus 20 minučių iniciatyvą kuriam laikui perėmė „Chelsea“ ekipa, tačiau labai pavojingų progų sukurti nepavyko, o netrukus jau „Liverpool“ žaidėjai griebėsi už galvų. Po kampinio atšokusį kamuolį smūgiavo M. Salah, vartininkas smūgį atrėmė, tačiau kamuolys nukrito tiesiai po V. van Dijko kojomis. Gynėjo smūgį atmušė Kepa, o kamuolys nuo jo atšokęs dar kliudė skersinį ir virpstą, tačiau tinkle neatsidūrė.

83-ąją minutę kamuolį į vartus pavyko nukreipti Masonui Mountui, tačiau dar kartą teisėjos po įvarčio parodė, kad buvo nuošalė dar prieš kelias sekundes perduodant kamuolį žaidėjui, kuris ir pelnė įvartį.

Iki pagrindinio laiko pabaigos daugiau rimtesnių gaisrų prie abiejų komandų nebuvo užfiksuota.

Pratęsimas prasidėjo ramiai, bet jau 95-ąją minutę po puikios atakos S. Mane į laisvą plotą perdavimu išvedė R. Firmino, brazilas netrukus pasiuntė kamuolį atgal ir tas pats S. Mane galingu smūgiu tiksliai po skersiniu nukreipė kamuolį į vartus.

Po kelių minučių Adrianas gelbėjo komandą nuo į baudos aikštelę įkirtusio Tammy Abrahamo, tačiau kamuolys netrukus grįžo į žaidimą ir „Chelsea“ puolėjas uždirbo 11 m baudinį. Saugas Jorginho gudriu smūgiu paguldė vartininką ir išlygino rezultatą 101 min.

Antroji pratęsimo dalis buvo nuobodoka iki „Chelsea“ atakos 112-ąją minutę, kai Adrianas puikiu šuoliu atmušė galingą M. Mounto smūgį.