Naujienų srautas

Sportas2019.08.14 20:38

Maratono rekordininkas bandys antrą kartą įveikti 2 valandų barjerą: tai lyg išsilaipinti mėnulyje

LRT.lt 2019.08.14 20:38

Oficialaus ir neoficialaus pasaulio maratono rekordo savininkas Eliudas Kipchoge spalį bandys antrą kartą įveikti 2 valandų ribą bėgdamas klasikinę 42,195 km distanciją, praneša BBC. Pats Kenijos bėgikas tokį pasiekimą prilygina žmonių išsilaipinimui mėnulyje.

Spalio mėnesį Vienoje 34-erių bėgikas trečią kartą bėgs specialiose varžybose, kurios bandys įveikti maratono distanciją greičiau nei per dvi valandas.

2017 m. Italijos „Formulės-1” lenktynių trasoje Monzoje jis įveikė maratoną per 2 valandas ir 25 sekundes. Tiesa, šis laikas nėra pripažįstamas pasaulio rekordu, mat E. Kipchoge distancijoje lydėjo besikeičiantys tempo palaikytojai, bėgę išsidėstę rombu aplink bėgiką, taip saugodami jį nuo vėjo, o siekiant nesulėtinti bėgiko tempo, vanduo bei užkandžiai buvo perduodami nuo šalia sportininko važiavusio motorolerio.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija tokią pagalbą draudžia, mat įprastuose maratonuose tempo palaikytojai bėga nuo distancijos pradžios iki finišo. Sportininkai turi patys pasiimti vandenį nuo stalelių arba iš šalia trasos stovinčių jų komandos atstovų.

Vis dėlto E. Kipchoge teigia, kad „išbėgti“ iš 2 valandų jis bando dėl savęs ir noro įsirašyti į istoriją. Kad tai nebus oficialus rekordas – jam nesvarbu.

„Įveikti šį barjerą yra lyg išsilaipinti mėnulyje, įkopti į aukščiausią kalną ir nuplaukti į vandenyno centrą. Tai darau ne dėl rekordo pasiekimo, aš noriu patekti į istoriją, palikti savo palikimą. Aš jau esu maratono rekordininkas – aš tai darau dėl žmonijos“, – BBC cituoja E. Kipchoge.

2018 m. Londono maratone E. Kipchoge pasiekė ir iki šiol galiojantį oficialų pasaulio rekordą – 2 val. 1 min. 39 sek.

Specialiose varžybose Vienoje spalį jis bėgs 9,6 km ilgio plokščia trasa ratais. Viename rate bus dvi ilgos 4,3 km tiesiosios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi