Sportas

2019.08.14 16:56

Emiliano Salos katastrofos priežastis – apsinuodijimas anglies monoksidu

LRT.lt2019.08.14 16:56

Sausio mėnesį virš Lamanšo sąsiaurio nukritus lėktuvui žuvęs futbolininkas Emiliano Sala nelaimės metu apsinuodijo anglies monoksidu (CO), skelbia BBC. Tai rodo naujausia tyrimas ir jo rezultatai.

Buvusio „Nantes“ puolėjo argentiniečio E. Sala kūnas surastas praėjus kelioms savaitėms po nelaimės. Būtent tai leido nustatyti katastrofos priežastį. Mažo privataus lėktuvo piloto Davido Ibbotsono kūnas nėra rastas iki šiol.

Tyrimas rodo, kad CO kiekis E. Salos kraujyje buvo toks didelis, kad tai galėjo sukelti traukulius, sąmonės praradimą ar širdies smūgį.

Greičiausiai tas pats atsitiko ir pilotui, nes jie sėdėjo viename nedideliame lėktuve. Tai greičiausiai yra pagrindinė priežastis, kodėl lėktuvas nukrito į jūrą.

Dabar tyrėjai aiškinsis, po kur į saloną galėjo pakliūti CO dujos, kokia jų išsiskyrimo priežastis.

Sausio 21 dieną lėktuvas nukrito E. Salai grįžtant iš Prancūzijos į Velsą. Jį už 15 mln. svarų iš „Nantes“ buvo įsigijęs „Cardiff City“ klubas, o argentinietis buvo grįžęs atsisveikinti su buvusiais komandos draugais. Futbolininkui buvo 28-eri, lėktuvo pilotui D. Ibbotsonui – 59-eri.

Ankstesnis tyrimas buvo atskleidęs, kad pilotas neturėjo licencijos skraidyti naktį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt