Sportas

2019.08.14 16:08

Neeilinis ieties metiko Matusevičiaus įvertinimas – du kvietimai į prestižines varžybas

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.08.14 16:08

Geriausiam Lietuvos ieties metikui Edžiui Matusevičiui 2019-ieji metai ir toliau klostosi įspūdingai. Liepos pabaigoje ietį virš 89 metų nuskraidinęs ir šiuo metimu Tokijo olimpinių žaidynių bei šių metų pasaulio čempionato duris pravėręs atletas sulaukė dar vieno įvertinimo. Kvietimo į dvejas prestižines varžybas – Deimantinės lygos etapą Birmingame ir rugsėjo 9–10 d. vyksiančias visiškai naujas lengvosios atletikos varžybas Europa prieš JAV.

„Visada smagu gauti tokius kvietimus, į Deimantinę lygą norėjau jau seniai patekti. Buvau gavęs žinią, kad nekviečia, bet paskui pakvietė. Pernai galėjau dalyvauti po Europos čempionato Berlyne, bet negalėjau dalyvauti dėl traumos, nenorėjau savęs dar laužyti. Bet dabar pakvietė į tą patį etapą Birmingame“, – LRT.lt sakė E. Matusevičius.

Prieš kiek daugiau nei dvi savaites 89,17 metro ietį nuskraidinęs E. Matusevičius užfiksavo trečią sezono pasiekimą visame pasaulyje.

Būtent šis metimas ir atvėrė lietuviui duris į prestižines varžybas: „Nebūčiau tiek metęs, gal ir nebūčiau trečias Europoje ir nebūčiau papuolęs į šias varžybas. Šis metimas tikrai padarė įtaką šiems kvietimams.“

Tiesa, ne iškart. Deimantinės lygos organizatoriai iš pradžių lietuvio į Birmingamą nekvietė, nes prioritetą teikė sportininkams, kurie varžėsi ankstesniuose šių metų etapuose ir turi šansų patekti į finalą. Rugpjūčio 18 dieną Birmingame vyksiantis etapas ieties metikams jau bus paskutinis iš keturių, o į ankstesnius nekviestas E. Matusevičius šansų patekti į finalą Ciuriche (rugpjūčio 28 d.) turi nedaug.

Tačiau dalyvavimas Deimantinėje lygoje – ne vien prestižas, bet ir nemenki pinigai. Kiekvieno etapo kiekvienos rungties prizinis fondas siekia 30 tūkst. JAV dolerių, laimėtojai gauna 10 tūkst., bet net ir už aštuntąją vietą įteikiamas visas 1000 dolerių.

„Čia visai kiti pinigai, laimėjęs gauni ne kelis šimtus, o 10 tūkstančių, sportininkui čia labai dideli pinigai“, – teigė E. Matusevičius.

Bet ne vien Deimantinė lyga yra neeilinis įvertinimas lengvaatlečiui. Europa prieš JAV mačas Baltarusijos sostinėje Minske (rugs. 9–10 d.) rengiamas pirmą, kartą, o jame dalyvaus daugybė pirmojo ryškumo lengvosios atletikos žvaigždžių. Tad E. Matusevičiaus tvarkaraštis iki pasaulio pirmenybių Dohoje bus labai įtemptas.

„Dar du dideli startai, bet bus dar ir mažesnių. Gal ir truputį per daug, bet man varžybose su technika sekasi geriau, tai gal bus tik į naudą.

Manau, kad Amerika prieš Europą varžybos yra įdomesnės. Nėra vykęs toks dalykas. Didelė atsakomybė atstovauti Europai, manau, kad šios varžybos įdomesnės ir atsakingesnės, labai laukiau kvietimo būtent į šias varžybas“, – LRT.lt sakė ieties metikas.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Dohoje vyks rugsėjo 28 – spalio 6 dienomis. Oficialus čempionato transliuotojas – LRT televizija ir portalas LRT.lt.