Sportas

2019.08.14 13:53

Lietuvos paplūdimio tinklinio elitas Klaipėdoje kausis dėl šalies čempionų vardų

LRT.lt2019.08.14 13:53

Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Šiemet jame bus galima išvysti beveik visus geriausius šalies tinklininkus, o vyrų varžybose užsiregistravo rekordinis, palyginus su pastaraisiais metais, skaičius porų, rašoma LTF pranešime spaudai.

Net 29 vyrų poros yra dalyvių sąraše, todėl šeštadienį 9 val. ryte kovos prasidės kvalifikaciniu turnyru, kuriame devynios komandos kausis dėl keturių likusių vietų pagrindinėse varžybose. O jose varžysis kone visas Lietuvos elitas - pasaulio reitingo 50-uke nuolat esantys ir čempionų vardus ginsiantys Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis, FIVB turnyrų dalyviai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius bei Marius Malinauskas ir Matas Navickas, atvirajame Latvijos čempionate šiemet sublizgėję Artūras Vincelovičius ir Tomas Staševičius.

Papildomos intrigos į čempionatą įneš ir dvi užsienio komandos. Iš Rusijos į Klaipėdą atvyks Aleksandro Martynenko bei Dmitrijaus Karpovo ir Michailo Martynenko bei Jevgenijaus Vasiljevo duetai.

„Šiais metais TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas vyks vienu etapu, o tai reiškia, kad bus intriga tarp 29 vyrų komandų ir 11 moterų. Bus labai įdomu pamatyti, kas šiais metais taps čempionais, – kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) generalinis sekretorius Andrius Gaidys. – Užsienyje užsigrūdinusios mūsų poros tarpusavyje galės išsiaiškinti, kas yra stipresnės, nes tarptautinėje arenoje nebuvo tarpusavyje susitikusios. Džiaugiamės, kad atsiranda ir naujų komandų, kurios neabejotinai, bandys įsiveržti tarp prizininkų, todėl tiek vyrų, tiek moterų tarpe bus daug intrigos ir įdomių kovų“.

Lietuvos moterų čempionių titulą Klaipėdoje gins Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė. Ši pora šiuo metu yra aukščiausiai tarp lietuvių FIVB reitinge. Uostamiestyje joms iššūkį mes daug įdomių duetų – Tautvilė Grinkevičiūtė ir Gerda Grudzinskaitė, Rugilė Grudzinskaitė bei Jekaterina Kovalskaja, Irina Zobnina ir Liubov Zobnina, taip pat tiek ant smėlio, tiek ant sniego puikiai žaidžiančios Svetlana Bekiš-Šturo ir Vlada Oganauskienė, Europos jaunimo čempionato dalyvės Ainė Raupelytė ir Ariana Rudkovskaja, po motinystės atostogų sugrįžusi Monika Paulikienė su Erika Kliokmanaite ir kitos.

„Mums varžybos yra kaip šventė ir norime jų turėti kiek įmanoma daugiau. Visą vasarą laukėme šio čempionato, nes jaučiame nostalgiją - būtent čia prieš metus prasidėjo mūsų kaip komandos kelionė, kuri buvo kupina nepamirštamų akimirkų. Labai norėtume, kad šis čempionatas taptų gražios kelionės pradžia visoms dalyvaujančioms poroms, o mes turėdamos daugiau varžovių ir galėtume ilgiau mėgautis savaitgaliu“, – mintimis dalinosi V. Vitkauskaitė ir U. Andriukaitytė.

A. Gaidys džiaugėsi, kad stipriausios šalies komandos gali varžytis Lietuvos paplūdimyje, kas suteikia didesnį malonumą sportininkams, o poilsiautojai gauna puikų reginį ir papildomą pramogą besilepinant prie Baltijos jūros.

„Jau trečius metus iš eilės Klaipėdoje, Klaipėdos pliažo tinklinio klubo aikštelėse, vyksta Lietuvos čempionatas ar bent jo etapas. Visada prie jūros žaisti yra smagu, o Klaipėdoje yra paruošti aikštynai, kurie atitinka ir tarptautinius reikalavimus. Džiaugiamės, kad Lietuvos čempionatas atrado savo rėmėją ir turi pavadinimą. Smagu, kad rėmėjai „TOP SPORT“ atrado paplūdimio tinklinį ir įsteigė pagrindinį prizą. Džiaugiamės, kad prie rėmėjų taip pat prisijungė „Ago group“, kurie aprengė mūsų čempionato personalą ir žaidėjus. Ne mažiau džiugu, kad mūsų draugai „Grožio akademija“, „Hummel“, „Baltijos Amerikos klinika“ taip pat jau ne vienerius metus taip pat yra kartu su paplūdimio tinkliniu“, – pridūrė LTF generalinis sekretorius.

Antrus metus iš eilės Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate bus vedama ir klubų įskaita. Klubai, kurie delegavo sportininkus į čempionatą, tarpusavyje varžysis dėl reitingo taškų ir geriausios komandos vardo. Šiemet šioje įskaitoje dalyvaus net 11 klubų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Vilkaviškio, Marijampolės, Kelmės ir kitų miestų, o nugalėtojos titulą gins SK „Auksma“.

Šeštadienį nuo 10 val. vyks įdomios kovos net penkiose Melnragės paplūdimio tinklinio aikštelėse, kur sportininkai varžysis dėl patekimo į finalus. Sekmadienį iki pat vakaro stipriausios komandos išsiaiškins, kas taps 2019 metų Lietuvos čempionais. Renginys - nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt