Naujienų srautas

Sportas2019.08.14 09:47

Rusų milijardierius po septynerių metų valdymo už rekordinę sumą parduos „Nets“ klubą

LRT.lt 2019.08.14 09:47

Jau greitu metu Bruklino „Nets“ klubas turės naują savininką – „New York Post“ praneša, jog juo taps Taivano verslininkas Josephas Thai`us, greitu metu įsigysiantis likusias komandos akcijų dalis iš rusų milijardieriaus Michailo Prochorovo.

Elektroninės prekybos giganto „Alibaba“ vadovas už 1 milijardą dolerių praėjusiais metais jau įsigijo 49 procentus klubo, o likusius 51 procentą planavo nusipirkti prieš 2021-2022 metų sezoną.

Tačiau panašu, jog J. Thai`us tiek nelauks ir galimybe pasinaudos jau šią vasarą bei už likusius 51 procentą sumokės 1,35 milijardo dolerių.

Bendra sandorio suma siektų 2,35 milijardo dolerių ir „Nets“ taptų brangiausiai įsigytu visų laikų JAV sporto klubu – praėjusiais metais Davidas Tepperis už 2,2 milijardo dolerių įsigijo amerikietiško futbolo komandą „Carolina Panthers“, dar metais anksčiau už tokią pačią sumą Hjustono „Rockets“ perėjo į Tilmano Fertitta`o rankas.

Teigiama, jog taivanietis nusprendė sandėrį paankstinti dėl to, jog klubas jau šiemet įsigijo tokias žvaigždes kaip Kyrie Irvingas, Kevinas Durantas ar DeAndre Jordanas, o tokios pavardės (tiesa, K. Durantas didžiąją dalį kito sezono praleis dėl traumos) didins arenos lankomumą ir kels pelną. Spėjama, kad pajamos gali padidėti 10-15 procentų.

Nuo tada, kai 2012-aisiais „Nets“ valdytoju tapo M. Prochorovas, klubas keturis kartus pateko į NBA atkrintamąsias, tačiau pirmąjį jų etapą peržengė vos kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi