Naujienų srautas

Sportas2019.08.13 11:30

Olimpinį kelialapį iškovojusi Venčkauskaitė-Juškienė: reikia ištaisyti visas klaidas

LRT.lt 2019.08.13 11:30

Įvykdytas minimalus tikslas, tačiau nepasiektas norimas rezultatas. Tokių minčių vedina po Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato Bato (Didžioji Britanija) mieste į Lietuvą grįžo Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė varžybose užėmusi 9-ąją vietą, bet pelniusi olimpinį kelialapį į kitų metų Tokijo žaidynes.

Sportininkės po pasirodymo asmeninėse varžybose Senojo žemyno pirmenybėse nešildė ir iškovotas bronzos medalis komandinėje rungtyje kartu su porininkėmis Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene ir Ieva Serapinaite.

„Treneris ir aš pasirodymą varžybose vertiname prastai. Buvo daug klaidų ir nei užimta vieta, nei rezultatas netenkina. Iškovotas olimpinis kelialapis kažkiek atperka klaidas, tačiau vis tiek akcentuojame trūkumus“, – tvirtino iš Klaipėdos kilusi penkiakovininkė.

Bate G. Venčkauskaitė-Juškiene pasirodymą finale pradėjo užimdama 31-ąją vietą plaukimo rungtyje. Fechtavimosi varžybose lietuvė buvo 18-ta, o jojime sportininkė surinko 265 taškus iš 300 galimų.

Prieš lemiamą kombinuotą šaudymo – bėgimo rungtį G. Venčkauskaitė-Juškienė bendroje įskaitoje žengė 21-oje vietoje. Norint išsaugoti gyvą olimpinio kelialapio viltį, 26-erių metų atletei reikėjo užimti bent jau 9-ąją vietą galutinėje sportininkių rikiuotėje.

Kiek atsigriebusi paskutinėje finalo rungtyje G. Venčkauskaitė-Juškienė ir įvykdė minimalų planą – liko 9-ta bei pasičiupo olimpinį kelialapį.

Grįžusi į Lietuvą, sportininkė vardino klaidas Europos čempionato asmeninėse varžybose.

„Padariau daug klaidų jojime. Jų netrūko plaukime ir šaudyme. Šiek tiek džiugina pasirodymas fechtavimosi varžybose ir bėgime. Kitos rungtys, kurios anksčiau džiugindavo dabar nedžiugina. Klaidas dar analizuosime, dabar sunku greitai nuspręsti“, – tvirtino penkiakovininkė.

Laiko poilsiui po Europos čempionato G. Venčkauskaitė-Juškienė daug neturės. Jau rugsėjo 1-8 dienomis Budapešte (Vengrija) vyks pasaulio čempionatas. Nors didysis lietuvės tikslas – Tokijo olimpiada, pasiruošimas planetos pirmenybėms bus ne ką mažiau intensyvus.

„Pagrindinis tikslas išlieka olimpinės žaidynės. Iki šių varžybų reikia ištaisyti visas klaidas, – kalbėjo sportininkė. – Kitas artimiausias startas – pasaulio čempionatas, kuris vyks už trijų savaičių. Lauks įtemptas pasiruošimo etapas. Šią savaitę dar pailsėsiu su šeima, o jau kitą vyksiu į treniruočių stovyklą. Laisvo laiko faktiškai nėra.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi