Naujienų srautas

Sportas2019.08.13 06:32

Serbų lyderiui duoklę atidavęs Kalnietis: mūsų žaidime kokybės buvo daugiau nei Belgrade

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.08.13 06:32

Pirmadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje vykusiose draugiškose rungtynėse tarp Lietuvos ir Serbijos rinktinių Mantas Kalnietis vėl nešė didžiulę naštą ant savo pečių. Nors įžaidėjas ant parketo praleido 27 minutes ir pelnė 15 taškų, jo ir komandos draugų pastangų įveikti serbus neužteko.

Po dvikovos su žurnalistais bendravęs M. Kalnietis kalbėjo apie didžiausias mūsų šalies rinktinės problemas gynyboje, gyrė Serbijos rinktinės lyderį Nikolą Jokičių ir kalbėjo apie Lietuvos rinktinės aukštaūgių linijos krepšininkų pasirodymą.

„Sakyčiau mūsų žaidime buvo daugiau kokybės lyginant su pirmosios rungtynėmis Belgrade. Visgi įmetėme nemažai taškų, tačiau gynyboje buvo daug klaidų. Žinoma, varžovai individualiai buvo labai stiprūs ir buvo sunku susitvarkyti su jais. Šiandien didesnė problema buvo gynyba. Puolime sekėsi sklandžiau. Dar turime daug taisytinų dalykų“, – po rungtynių kalbėjo M. Kalnietis.

– Kokios buvo tos Lietuvos rinktinės klaidos gynyboje? – žurnalistai teiravosi M. Kalniečio.

– Dažniausiai mums koją kišdavo nesusikalbėjimas ir vėlgi turiu pasikartoti – žaisti prieš Nikolą Jokičių buvo sudėtinga, tikras „kosmosas“. Mažai Europoje gynėjų skaito žaidimą taip, kaip jis. Jo perdavimai, kuomet jis viduryje gauna kamuolį... Tuomet viskas tampa labai pavojinga. Buvo ir nesusikalbėjimų, bet reikia pripažinti žvėrišką N. Jokičiaus talentą. Tai kažkas tokio.

– Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė surinko 34 taškus. Kas padėjo sužaisti tokį geriausią kėlinį pasirengimo cikle?

– Išpildėme, ką norime daryti. Puolime pasiekėme tas situacijas, kurias norėjome išgauti. Matėme tas savo stipresnes puses. Kamuolys gerai ėjo iš vidaus į išorę. Apskritai, kamuolys vaikščiojo gerai, o mūsų metikai pataikė. Atsirado balansas tarp vidaus ir išorės.

– Kaip vertinate Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio dueto pasirodymą?

– JV ir Domantas prie rinktinės prisijungė vėliau ir jau dabar jie yra didžiulė jėga. Žaidimą dar reikia šlifuoti, kad su dviem dideliais žaidėjais galėtume išgauti daugiau „automatizmo“. Būna situacijų, kai jie dar jaučiasi nejaukiai. Per treniruotes vaizdas geresnis, reikia viską perkelti į rungtynes.

– Šiandien matėme Joną Valančiūną metant tritaškį, iš toli atakavo ir Domantas Sabonis. Ką rinktinei suteikia pataikyti galintys bokštai?

– Vėlgi aukštaūgių tritaškiai nėra nei pirma, nei antra mūsų žaidimo opcija. Jono tritaškis buvo ne iš gero gyvenimo. Stengiamės jiems įvesti kamuolį po krepšiu. Tai tikrai nėra mūsų prioritetas. Jiems dviem pritaikomas žaidimas, kad jie galėtų žaisti baudos aikštelėje. Žinoma, gerai, kai tokie metimai pataikomi.

– Neblogas rungtynes sužaidė Paulius Jankūnas. Ar galime sakyti, kad jis gali tapti svarbia jėga komandai?

– Aš net neabejoju tuo. Paulių pažįstu 30 metu. Žinau, kad jam svarbu būti sveikam ir jis duos daug naudos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi