Naujienų srautas

Sportas2019.08.12 23:10

Pirmuoju tritaškiu rinktinėje džiaugęsis JV išskyrė žaidimo problemas: kartais pamirštame derinius

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.08.12 23:10

Pirmadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė trečiąją nesėkmę ketvirtose draugiškose rungtynėse. Lietuviai po atkaklios kovos Kauno „Žalgirio“ arenoje 91:95 turėjo pripažinti Aleksandro Džordževičiaus treniruojamos Serbijos rinktinės pranašumą.

Rezultatyviausiai mūsų šalies rinktinėje sužaidė Jonas Valančiūnas, pelnęs 18 taškų (4/6 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 7/7 baudų), atkovojęs 7 kamuolius bei atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

Po susitikimo Kaune J. Valančiūnas, dalindamasis įspūdžiais apie susitikimą, kalbėjo apie svarbiausius dvikovos akcentus.

„Sunkus mačas. Geras mačas. Vis tiek čia tik draugiškos rungtynės, taisome klaidas. Žiūrime, kas gaunasi, kas ne. Gaila, kad pralaimėjome. Stengiamės laimėti prieš savus fanus. Pozityvi dalis – matėme savo klaidas, žinome, ką darome“, – aiškino rinktinės aukštaūgis.

– Šiose rungtynėse su serbais žaidėte daugiau laiko kartu su Domantu Saboniu. Kaip sekasi atrasti vienas kitą aikštėje?

– Ryšiai stiprėja, susižaidimą gausime tik žaisdami kartu treniruočių, rungtynių metu. Žiūrėsime vaizdo įrašą, analizuosime, kokias klaidas darėme.

– Ką dar labiausiai reikia taisyti rinktinės žaidime?

– Galbūt turime problemų su mūsų koncentracija, derinių išpildymu. Kartais juos pamirštame. Būname ir ne savo vietoje. Gynyboje mūsų žingsneliai dar per lėti, jų per mažai. Būname ne taip gerai susikoncentravę. Aišku, serbai pataikė sunkių metimų, bet reikia kartais tokius metimus „išimti“.

– Ko pritrūko rungtynių pabaigoje kovojant dėl pergalės?

– Pritrūko taškų ir gynybos. Būtume įmetę kelis metimus, būtume apsigynę. Tas B. Bogdanovčiaus tritaškis... Prieš jį buvo gera gynyba, bet gal pritrūko sėkmės. Pridarėme klaidelių visų rungtynių metu. Jos priveda prie tokios pabaigos.

– Kokie buvo jūsų lūkesčiai prieš sugrįžtant į aikštę po ilgos pertraukos be krepšinio?

– Buvau seniai žaidęs krepšinį. Treniruotės yra treniruotės, bet rungtynės – visai kas kita. Judėsime toliau ir taisysime klaidas. Padarėme klaidų, žinau, kur jas dariau. Su treneriais bandysime jas ištaisyti.

– Pataikėte bene pirmąjį tritaškį metimą savo karjeroje rinktinėje. Ar matysime daugiau tokių žaidimo momentų?

– Čia klausimas treneriui. Va, treneris sako, kad įtrauksim. Galbūt „stepbacką“. Ne?

– Žaidėte du pirmuosius kėlinius su retro marškinėliais. Ar jautėtės patogiai?

– Buvo gera aura, smagu prisiminti istoriją. Visiems žaidėjams, manau, patiko būti istorijos dalimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi