Sportas

2019.08.12 23:00

Kandidatų sąrašo dar netrumpinantis Adomaitis: nesame arti geriausios sportinės formos

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.08.12 23:00

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei atsirevanšuoti Serbijos rinktinei už pralaimėjimą šeštadienį Belgrade nepavyko. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje turėjo pripažinti serbų pranašumą 91:95 bei patyrė trečiąją nesėkmę draugiškų rungtynių cikle.

Po dvikovos Lietuvos vyriausiasis rinktinės treneris, kalbėdamas su žiniasklaida pripažino, jog mūsų šalies krepšininkai turėjo nemažai problemų susitikime.

„Tokios rungtynės parodo tavo klaidas, vietas, ties kuriomis reikia dirbti. Gerai, kad šiose rungtynėse pavyko pabandyti įvairius penketus bei su jais pažaisti nemažą laiką – tiek puolime, tiek gynyboje. Su kai kuriais penketais žaidžiant dar reikia nemažai dirbti ir išsiaiškinti kiekvieno žaidėjo roles.

Turime vieną penketą su JV ir Domantu bei kitus penketus, kitas skirtingas situacijas. Tik iš kokio trečio karto gaunasi tai, ko norime aikštelėje. Faktas, kad mūsų gynyba nepasiteisino rungtynių pabaigoje, kai visi keitėmės ginamaisiais.

Buvo lyg ir nebloga gynyba, bet varžovai pataikė sudėtingus metimus. Gaila, kad nepavyko pasiekti pergalės“, – po dvikovos mintimis dalinosi D. Adomaitis.

– Po pirmųjų rungtynių Belgrade su serbais minėjote, jog norėjote ilgesnį laiką pabandyti aikštėje JV ir Domantą Sabonį. Šiame mače jie vėl nežaidė daug laiko kartu. Kokia to priežastis?

– Pabandėme su jais pirmąją rungtynių dalį. Norėjome pabandyti penketą ir su Pauliumi Jankūnu penktoje pozicijoje. Ateityje JV ir Domanto žaidimo laikas didės. Skaičiai rodo, kad tai yra veiksminga. Mums dar reiks aiškiai išsirinkti, su kuo žaisti perimetre.

Faktas, kad kol kas mūsų didžiausia problema – „spacingas“ (žaidėjų išsidėstymas – LRT.lt), kuomet žaidžiame skirtingais žaidėjais, skirtingose pozicijose. Ties šia vieta turime daugiau padirbėti.

– Kaip vertinate Pauliaus Jankūno žaidimą?

– Daug dalykų pasiteisino. Pavyko priešininkus nubausti.

– Trečiajame kėlinyje komandos penkete pasirodė ir Rokas Giedraitis. Ką atnešė šis pokytis?

– Su Roku turėjome geriausią trečiąjį ketvirtį. Bandysime tai ir ateityje. Turime dar kelias draugiškas rungtynes. Reikia nepamiršti, kad JV su Domantu žaidė dar tik kelias rungtynes.

– Ar po šios dvikovos sutrumpėja kandidatų sąrašas?

– Pasiliekame penkiolika žaidėjų. Norime treniruotėse turėti tris penketus. Tada galime labai efektyviai išnaudoti savo taktiką. Tai mums padeda treniruočių procese.

– Serbų treneris minėjo, jog lietuviai atrodo labai gerai pasiruošę fiziškai. Ar pritariate šiai minčiai?

– Toli gražu nesame arti savo geriausios sportinės formos. Tai rodo pataikymo procentas, sprendimai, kurie baigiasi klaidomis. Turime sumažinti klaidų skaičių. Privalome tai padaryti. Žaidėme prieš dar fiziškesnę komandą. Jie fiziškumą laiko visų rungtynių metu. Forma turi gerėti ir ji gėrės.

– Kaip Nikola Jokičius rungtynių metu griovė jūsų rinktinės taktinius sumanymus?

– Gynyboje buvo didelis akcentas, kai žaidžia Jokičius, ar kitas aukštaūgis. Kai jis gauna kamuolį, būna nemažai judesio, daug vadinamųjų „backdoorų“ (įkirtimų palei galinę liniją – LRT.lt). Jie puikiai dalinasi kamuoliu ir keletą kartų mus labai nubaudė.

– Marius Grigonis ėmėsi lyderio vaidmens rungtynių pabaigoje. Ar jis gali tapti paskutinių minučių krepšininku rinktinėje?

– Tokio žmogaus dar tik ieškome. Serbų rinktinėje M. Grigonio pozicijoje buvo žaidėjas, kurį norėjome kankinti – Bogdanas Bogdanovičius. Kažkiek tai pasiteisino, bet viską nulėmė gynyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.