Naujienų srautas

Sportas2019.08.12 22:46

Aleksandras Džordževičius: apie „draugiškas“ rungtynes, pagyras lietuviams ir galimą Teodosičiaus sugrįžimą

LRT.lt 2019.08.12 22:46

Serbijos rinktinė antrą kartą per tris dienas laimėjo nervų karą prieš Lietuvos rinktinę, o nugalėtojų treneris po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje pripažino – rungtyniauti Lietuvoje jam visada yra malonu, o tokios sąvokos, kaip „draugiškos rungtynės“, Lietuvos ir Serbijos susitikimuose tiesiog nėra.

Po rungtynių kalbėdamas spaudos konferencijoje buvęs legendinis krepšininkas teigė, jog lankytis Lietuvoje jam visada yra malonu, kaip ir sutikti senus pažįstamus, su kuriais kovėsi 1995-ųjų Europos čempionato finale.

„Esu laimingas būdamas kultinėje krepšinio vietoje. Smagu pamatyti, Sabonį, Karnišovą ir kitas legendas. Žaidėme žymiai geriau, fiziškai atrodėme geriau, buvome labiau susikoncentravę. Mums dar trūksta bendrų treniruočių, kad atsirastų automatika. Mūsų problema buvo neatkovoti kamuoliai puolime. Lietuviai atkovojo per daug kamuolių. Galėjome užbaigti rungtynes žymiai anksčiau. Esu patenkintas, kaip išnaudojome savo intensyvumą“, – pasakojo strategas.

Jis taip pat negailėjo pagyrų ir ekipos lyderiui Bogdanui Bogdanovičiui – serbų vedlys pelnė net 27 taškus ir traukė savo komandą į priekį sunkiausiais momentais.

„Bogdanovičius pademonstravo nuostabų žaidimą, nors jis tik neseniai prisijungė prie rinktinės. Mes dar tik konstruojame“, – aiškino treneris.

A. Džordževičius taip pat turėjo gerų žodžių ir Lietuvos komandai, ypatingai išskyręs fizinį varžovų pasiruošimą.

„Jie gerai fiziškai pasiruošę. Nežinau, kiek jie kartu treniruojasi. Rinktinė atrodo fiziškai fantastiškai gerai pasiruošusi. Jūsų fiziškumas – istoriškai svarbus akcentas. Komandos į tai negali atsakyti. Vyksta fizinė kova. Kovos vyksta vienas prieš vieną, norint kažką nuveikti.

Bet turime atsakyti tuo pačiu. Kamuolys Lietuvos rinktinės atakose juda puikiai. Matosi, kad rinktinė gerai pasiruošusi – dėstė 1995-ųjų Europos čempionas.

Nors pirmose tarpusavio rungtynėse traumą patyrė vienas serbų lyderių Milošas Teodosičius. Buvo pranešta, jog jis iki FIBA pasaulio taurės pagyti nespės, tačiau pats treneris sakė, jog sprendimas dar nėra priimtas – žaidėjo būklė bus stebima kas dieną ir dėl žaidėjo būsenos bus nuspręsta vėliau.

„Teodosičius dar nėra išbrauktas iš pasaulio taurės turnyro. Matysime, kaip viskas klostysis. Dar negalime pasakyti. Dabar jis Bolonijoje, jam rytoj (antradienį – red.) bus atliekami sveikatos tyrimai. Po to jis keliaus atgal į Belgradą ir ten jį seksime“, – aiškino strategas.

Tai buvo pirmos draugiškos rungtynės tarp Lietuvos ir Serbijos rinktinių per labai ilgą laiką, tačiau paklaustas apie tai, ar susitikimus tarp šių komandų apskritai galima vadinti draugiškais, treneris tik nusišypsojo.

„Ar tai buvo panašu į draugiškas rungtynes? Ne, tai buvo lyg rungtynės dėl medalių. Abi komandos didžiuojasi savimi. Tokios rungtynės turi daugiau reikšmės. Nieko neslepiame – norime laimėti. Tikiu, kad pastatysite krepšinio namus. Gal tai bus pirmieji krepšinio namai Europoje. Taip pat didžiuojuosi ir Serbijos krepšinio istorija, tokie dalykai, kaip istorija, neturi būti pamiršti.

Rinktinės marškinėlių nepaveldime. Mes juos pasiskoliname. Turime pasiskolinę grąžinti geresnius marškinėlius negu paėmėme, tai galioja abiems valstybėms“, – sakė A. Džordževičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi