Sportas

2019.08.11 13:47

Du vyrai pripažinti kaltais dėl žuvusio futbolininko Sala kūno nuotraukų platinimo

LRT.lt2019.08.11 13:47

Anglijos policija baigė ilgą tyrimą, kuriuo nustatyti du vyrai, kurie padarė ir išplatino sausio mėnesį žuvusio futbolininko Emiliano Sala kūno nuotraukas internete. Jie bus teisiami, praneša „Reuters“.

28 metų Argentinos futbolininkas E. Sala privačiu nedideliu lėktuvu skrido iš Prancūzijos miesto Nanto į Velso sostinę Kardifą po to, kai „Cardiff City“ ekipa į įsigijo iš „Nantes“ ekipos. Lėktuvas sudužo virš Lamanšo sąsiaurio ir nukrito į jūrą.

Po dviejų savaičių paieškų lėktuvo nuolaužos ir žaidėjo kūnas buvo surasti. Po kiek laiko žuvusio žaidėjo kūno nuotraukos ėmė plisti internete ir socialiniuose tinkluose.

Vasarį policija pradėjo tyrimą, siekdama išsiaiškinti, kaip jos atsidūrė viešumoje. Paaiškėjo, kad vienos kompanijos, kuri pagal sutartį įrengė saugos kameras morge, direktorius Sherry Bray`us kartu su kitu darbuotoju Christopheriu Ashfordu neturėdami teisės pasisavino filmuotą medžiagą.

Joje užfiksuota, kaip Bornmuto miesto morge atliekama E. Salos kūno apžiūra. Lėktuvo piloto Davido Ibbotsono kūnas taip ir nebuvo surastas.

Sh. Bray`us telefonu nufotografavo filmuotą medžiagą, kurioje matėsi E. Salos kūnas ir „Facebook Messenger“ programėle nusiuntė nuotraukas kitam asmeniui. Nustatyta, kad vyras taip į viešumą paleido dar bent vieno mirusio žmogaus kūno nuotraukas.

Svindono miesto teisme vykusiame posėdyje abu vyrai pripažino savo kaltę ir buvo laikinai paleisti už užstatą. Teisėjas Peter Crabtree kaltinamiesiems pranešė, kad bauda už tokius nusikaltimus prasideda nuo laisvės atėmimo, tiesa, Anglijos žiniasklaida nepraneša, kuriam laikui vyrai gali būti įkalinti. Abu vyrai bus teisiami rugsėjo 20 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.